Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Stawianie serwera na Windows Serwer 2012

Stawianie serwera na Windows Serwer 2012
Cześć!
Dostałem za zadanie postawić serwer. A że w szkole mocne maszyny to to nie są, to postanowiłem na jakiś czas taki serwer postawić na prywatnym kompie a kompletnie nie wiem jak się za to zabrać, mało mam doświadczenia z sieciami Język
Czy internet mobilny pozwoli mi na to? http://www.speedtest.net/result/3815387521.png
Chodzi o to by postawić coś na tym, jakąś grę np. CSa, wejść na ten serwer, coś skonfigurować (zdalnie już w szkole), itp.
Dałoby radę? Jak mam tego dokonać? Jaką wersję windy wybrać? (mam DreamSpark więc mam spory wybór)
Pozdrawiam Wesoły
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
RE: Stawianie serwera na Windows Serwer 2012
Refresh
Przy takiej prędkości internetu nie sądzę aby jakakolwiek gra, no może poza turówkami, zadziałała. FPSy na pewno nie będą działały dobrze, nawet przy jednym graczu mogą pojawić się problemy. Na upartego można coś zrobić ale nie będzie dobrze działało. Za to jeśli chcesz się nauczyć to jak najbardziej możesz spróbować. Praca zdalna na takim serwerze nie będzie komfortowa ale zbierzesz podstawowe doświadczenie.

Na koniec uwaga ogólna do serwerów: są to urządzenia specjalnej klasy i pecety nie są w stanie sukcesywnie zastępować. Uczyć się jak najrudziej można ale pracować już raczej nie.
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Chodzi mi tylko o naukę bo w szkole na PC Pentium Dual 1.8 i nawet nie 1GB RAM nie da rady zwyczajnieOczko
Chodzi o uruchomienie czegokolwiek online na tym żeby szło nawet i Tibię, zalogowanie się zdalnie i coś zrobienie Język

Co do "prawdziwych" serwerów to wiem, że to całkiem inne maszyny, niż komputer "typowa stacjonarka"Oczko

Aha, no i jaka wersja Servera najlepiej? Bo za dużo tego jest, ja się już pogubiłem, nie wiem co pobierać Język
refresh
refresh

Jaką wersję windy najlepiej wybrać?
Programy: Polecane / Nowe / Inne