Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Strzelanie mikrofonu w nowym komputerze

Strzelanie mikrofonu w nowym komputerze
Hej cześć, mam pewien problem z mikrofonem, mianowicie podczas nagrywania, nie wiem też czy podczas rozmowy słychać przy wypowiadaniu słów takie delikatne pyknięcia, może coś pod sprzęganie nawet. To samo w dwóch programach, to samo przy staraniu się, by nie ruszać kablem. Podłączałem właśnie do starego laptopa, który zwykle obsługiwał ten sprzęt i niczego takiego nie zauważam, więc prawdopodobnie to coś w konfiguracjach. Wie ktoś co może być tego powodem, jak to naprawić?

Mój set:
Scarlett Solo
Audiotechnika 2020
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Strzelanie mikrofonu w nowym komputerze
Sprawdź, czy problem występuje na innym mikrofonie w komputerze. Sprawdź, czy problem jest, jak podłączysz mikrofon tylko do Panelu Przedniego, czy z tyłu obudowy również występuje.
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
Występuje zarówno na studyjnym, jak i na kamerkowym. Podpięty pod oba panele/różne wejścia dalej ma problem. Bawiłem się też częstotliwościami i wszystkimi możliwymi opcjami, jakie byli mi w stanie polecić na forach muzycznych, problem dalej jest, chociaż jeśli nagrywam samą ścieżkę dźwiękową, to minimalny, za to kiedy odpale dodatkowo video, to już uporczywy. Nie wiem, procesor nie wyrabia? RAMy? i7-9700 3,6GHz, 16 GB DDR4
Raczej problem jest z kartą dźwiękową. Przetestowałeś mikrofony, porty. Sterownik aktualny, system też. Możesz jeszcze spróbować podmienić w panelu sterownika przypisanie portów, np. zamienić port mikrofonu z głośnikiem, czy wejściem liniowym i zobaczyć co to da. Umiesz to zrobić?
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Nie robiłem tego nigdy.

Mikrofon jest podłączony przez interfejs USB, w tej samej sytuacji na laptopie nie ma tego defektu. Możliwe, że to przez zintegrowaną?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Zaraz...mikrofon podłączasz przez USB? Nie przez Jack? Mikrofon po Jack jak działa? Mikrofon przez USB nie ma nic do karty dźwiękowej, działa niezależnie!
Mikrofon podłączam do interfejsu Focusrite Scarlett, jego przez USB do komputera. Na sterownikach ASIO i Focusrite'owych.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
No to jak wyżej, nie ma on nic do karty dźwiękowej z komputera. Teraz także albo coś zakłóca USB, albo te sterowniki nie działają prawidłowo, poszukać aktualizacji jak jest. Pokombinować z innym portem USB, przedłużką.
Programy: Polecane / Nowe / Inne