Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Stuttering czyli ścinki w grach...

myBB  Stuttering czyli ścinki w grach...
Borykam się z problemem stutteringu w grach. Problem powiedzmy nie jest tego typu że gry nie działają, ale jeżeli się gra w jakąś i Ci się ona przycina to dyskomfort chyba jest najłagodniejszym określeniem.
Ciekawy jestem czy miał ktoś może taki problem i udało mu się go rozwiązać...?

Dziękuję z góry za rady "sprawdź dysk, zrób format, sprawdź zasilacz..."

Było robione dosłownie wszystko. Począwszy od instalowania różnych systemów operacyjnych (zarówno Win7 jak i 8.1), poprzez sprawdzenie karty graficznej (była nawet wysłana na gwarancję ale stwierdzili że wszystko ok), podłączenie innego zasilacza, włożenie innych kości RAM (obie sprawdzone MemTestem), instalowanie systemu na różnych dyskach (także sprawdzone HDTune), temperatury w normie.

Problem jest w tym, że komp jest bardzo dobry. Oczywiście nie jest to jakiś high-end, ale z każdym tytułem powinien sb radzić bez najmniejszych problemów, a powiedzmy tytuły jeszcze z przed 2-3 lat powinny śmigać na najwyższych detalach i to bez żadnych komplikacji.
Ale pomijając to, gdyż niezależnie od ustawień graficznych (wysokich czy niskich) problem występuje.
Gdyby ktoś nie wiedział to tkwi on w tym, że w czasie gry występują mikrościnki. Są to minimalne zacięcia które nawet czasami mogły by być niezauważalne pod warunkiem, że nie występowały by cały czas. Nie są to jakieś ogromne zwisy, że nie da się nic zrobić w tym czasie jak się przytnie, ale takie szarpnięcia a raczej zatrzymania obrazu dosłownie na jakąś setną sekundy, ale jednak na tyle że są widoczne i powodują dyskomfort z gry.
Problem występuje w różnych grach. Zarówno czasami starszymi jak i nowszymi. Np.: Assassin Creed: Revelations, AC Brotherhood, Zaginięcie Ethana Cartera, NBA 2K15, GTA V, Wiedźmin. Myślę że najlepiej widoczne to jest w Fallout 3 gdzie po prostu prawie klatkuje (tak się wydaje bynajmniej) bo FPS utrzymują się na poziomie 60 klatek. I tu jest cały szkopuł.
W ustawieniach nVidii próbowałem różnych kombinacji, jednak z różnym efektem. Zostawiłem na włączonej synchronizacji pionowej i włączonym potrójnym buforowaniu.

Wydaje mi się że problem będzie leżał właśnie gdzieś tutaj... Tzn może karta za szybko wytwarza obraz i monitor nie nadąża go wyświetlać i efektem tego jest pomijanie co którejś klatki co objawia się właśnie taką mikrościnką.

Oki jakby ktoś miał jakiś pomysł to będę bardzo wdzięczny.

Komputer:
Win 8.1 Pro 64 bit
Procek: Intel Core i5 4690K
8 GB RAM
GTX 770 Gigabyte 2GB
Płyta główna: Asus Maximus Ranger VII
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
RE: Stuttering czyli ścinki w grach...
jeżeli wszytko było robione to cos jest zepsute nie ma rady
na pewno sprawdziłeś zasilacz
Jeżeli tak

spróbuj z inna kartą graficzną może od kolegi może być słabsza nieistotne.(potwierdzisz jeleni z serwisu)
jak nie to płyta główna może być winowajcą np uszkodzone PCI expres (w którym siedzi grafa)

ostateczności oddaj na serwis i niech oni użerają sie z gw on grafiki jeżeli jej wina.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Wyjmij procesor i obejrzyj bardzo dokładnie gniazdo i sam procesor.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
Obejrzałem jeszcze raz gniazdo i procesor i nie ma nic podejrzanego...

A co do karty to była łącznie 3 razy w serwisie... dwa razy w serwisie sklepowym, a po mojej interwencji odesłali w końcu do producenta. Co ciekawe. Za pierwszym razem przyszedł wynik że wszystko ok. Za drugim podobno coś zrobili a za trzecim producent stwierdził że również wszystko ok. Co by nie mówić dalej jest to samo i nic się nie zmieniło. I teraz faktycznie powstaje pytanie że usterka jest powiedzmy tak minimalna że nie mogą się jej dopatrzyć (bo w testach wszystko gra) a jednak w grach występują te mikrościnki, czy też problem jest gdzie indziej. Kurde nie mam na razie jeszcze od kogo pożyczyć karty żeby podmienić. Na początku myślałem że jak była u producenta to rozwiewa wszelkie wątpliwości co do niej, jednak teraz zaczynam myśleć że może faktycznie ona coś nie do końca poprawnie funkcjonuje...

Kurde bo spotkałem się jeszcze na kilku innych forach z podobnymi przypadkami tzn. dobry a nawet bardzo dobry sprzęt i ścinki takie jak u mnie jednak nigdzie nie ma wyjaśnienia problemu. To tzw stuttering... Ale przecież musi być jakaś przyczyna tego... Przecież to paradoks żeby na starszym sprzęcie chodziło lepiej jak na nowym.

Może jeszcze jakiś pomysł...???
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne