Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

System nie włącza się.

System nie włącza się.
Witam, dziś pojawił się problem z moim laptopem. Od kilku dni zauważyłem że podejrzanie zwolniła jego wydajność, podstawowe czynności sprawiały, że długo potrafił się zamyśleć a dziś już w ogóle problem poszybował w górę. Włączył się normalnie, jednak nie pracował normalnie. Zacinał się przy poruszaniu kursorem. Chciałem sprawdzić w Menadżerze Zadań, może coś jest na rzeczy i wtedy padło. Procesy zaczęły nie odpowiadać, nastąpił całkowity freeze. Wymusiłem zamknięcie i włączam ponownie - nie da się. Logo producenta (Lenovo) i nic więcej. Próbowałem jeszcze raz włączyć i wyłączyć - nic. Poczekałem kilkanaście minut i pojawiło się skanowanie i naprawa partycji i uwaga co ciekawe tylko tych partycji z dysku HDD a system mam na dysku SSD - na mój rozum skoro SSD nie jest skanowany (systemowa C) to co jest problemem? Zauważyłem że HDD od razu po włączeniu i przy skanowaniu się bardzo nagrzewa, a odkąd system jest na SSD (niespełna miesiąc) HDD jest nieużywany. Rozkręciłem laptopa, wyjąłem HDD i chciałem sprawdzić czy na samym SSD pójdzie. No i lipa, wypuszcza komunikat media check failure check cable. Udało mi się wejść z trudem do BIOSU (uruchomił się po około 5min) i pokombinować z AHCI/IDE lub UEFI/Legacy First, nie pamiętam jak było wcześniej ale instalując na SSD system musiałem tam pozmieniać. Podpiąłem z powrotem oba dyski, i dalej skanowanie. Do BIOSU ciężko się dostać. Chciałem teraz zrobić format (i tak nie mam nic ważnego na dyskach) z bootowalnego pendrive'a, ale jak wybrałem boot właśnie z tego pendrive'a (który na pewno jest sprawny, bo zawsze w razie formatów z niego korzystam) wypuszcza komunikat media check failure... Dziekujee za przeczytanie lektury i proszę o pomoc!
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
RE: System nie włącza się.
Rozumiem że jak masz podpięty sam dysk SSD i próbujesz zainstalować system też wywala ci ten błąd ? Masz możliwość sprawdzenia dysku w innym komputerze ?
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
(03.01.2019, 23:08)MonteCristo napisał(a): Rozumiem że jak masz podpięty sam dysk SSD i próbujesz zainstalować system też wywala ci ten błąd ? Masz możliwość sprawdzenia dysku w innym komputerze ?

Tak, wtedy nawet do biosu się wejść nie da. Sprawdzę na starym PC tylko go muszę odkurzyć. Co należy zrobić? Jakieś testy HDtune itp czy sformatować od razu i podpiąć z powrotem do laptopa?
Jeśli z podłączonym dyskiem dzieją się takie rzeczy to na 99% dysk jest padnięty. Format wtedy i tak nic nie da.
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
(04.01.2019, 11:49)kamel16 napisał(a): Jeśli z podłączonym dyskiem dzieją się takie rzeczy to na 99% dysk jest padnięty. Format wtedy i tak nic nie da.

No bez jaj, że niespełna miesięczny dysk SSD nagle pada... Dziś rano system się włączył po kolejnych naprawach, ale wszystko pracowało tak wolno że masakra, odświeżenie pulpitu powodowało freeze. Sprawdziłem w zarządzaniu dyskami SSD jest widoczny i załadowany, miał problem z HDD.

PS. Dodam że oba dyski są wykrywalne w biosie i jak wymiennie jeden wyjmuje żeby sprawdzić czy ruszy to jest bez zmian. Jakikolwiek dysk nie wyciągne czy SSD czy HDD to pojawia się ten błąd PXE, ale bios wykrywa dysk.

EDIT2: Myślałem nas taką opcją że SSD jest sprawny ale podczas instalacji systemu (a instalacja przebiegała przy podpięciu obu dysków) jakimś cudem wywalił pliki rozruchowe do HDD a to właśnie HDD padł i dlatego może być problem? Przypomniam, że przy włączaniu skanuje i "naprawia" tylko partycje z HDD a nie SSD.
Cytat:PS. Dodam że oba dyski są wykrywalne w biosie i jak wymiennie jeden wyjmuje żeby sprawdzić czy ruszy to jest bez zmian. Jakikolwiek dysk nie wyciągne czy SSD czy HDD to pojawia się ten błąd PXE, ale bios wykrywa dysk.

Chyba jasne że jak wyciągniesz SSD z systemem to ci go nie wykryje ? A jak SSD jest uszkodzony to też może go raz wykrywać a raz nie . Jeśli nie możesz zainstalować systemu na SSD przy odłączonym HDD to znaczy że HDD nie ma z tym nic wspólnego a SSD jest uszkodzony . Dostałeś prawdopodobnie felerny egzemplarz i tyle . Od tego masz przecież gwarancję . 
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
Pokaż SMART tych dysków to coś więcej powiemy. Bo teraz to tylko możemy zgadywać.
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

Nie mam jak zrobić testów z bootowalnego pendrive'a, bo obecnie nie mam gdzie pobrać program i nagrać na pena. Podpiąłem do PC oba dyski na zmianę - wykrywalne ale nic nie idzie. Komputer jest dosyć stary, trzeba coś zmienić w BIOS aby ruszyło, czy jak tam nie rusza system to kaplica? Dodatkowo podpiąłem do laptopa HDD z powrotem, żeby tam instalować system ale drze komunikat PXE i od razu resetuje przez co nie mogę wejść do biosu żeby uruchomić pena...
PS. Wszedłem do bios, wybrałem pendriva żeby się uruchomił i lipa, komunikat PXE. Dziwne.

Atupdate
Słuchajcie, za którymś razem uruchomił się instalator Windowsa z pendriva na wypiętym HDD i... Bez problemu sformatowałem i zainstalowałem go na czysto na SSD! Wszystko narazie śmiga. Co dziwne, gdy podpinam HDD system już nie załącza, więc ewidentnie musi coś leżeć w HDD. Tymczasem problem rozwiązany!
SMART jakiś pokażesz?
Nie pomagam.

Proszę, to test SSD smart+chdsk. Coś jeszcze wykonać tak na wszelki wypadek? Testu HDD narazie nie mam jak zrobić.

Załączone pliki Miniatury

Programy: Polecane / Nowe / Inne