Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

System się nie uruchamia po zawieszce

System się nie uruchamia po zawieszce
Witam was, i jednocześnie proszę o pomoc.

Grałem sobie dziś w wymagającą i "zasobożerną" grę z zaawansowanymi symulacjami m.in. fizyki(dokładnie BeamNG.drive).
Mimo, że mój trzyipółletni komputer wciąż jest dość mocny(dane poniżej), to już wcześniej miewałem problemy z grą na wyższych rozdzielczościach, spadki fps itd.

Otóż w czasie gry, w pewnym momencie komputer się zawiesił. No Ok, zwykła zwiecha - tak pomyślałem. A jednak nie. Brak reakcji na żadne kombinacje, ctrl_alt_del nie działał, nawet przycisk zasilania był ignorowany. Dopiero po dłuższym jego przytrzymaniu komputer zgasł. Po ponownym uruchomieniu standardowo zostałem poproszony o wybór trybu. Po wybraniu "Uruchom system windows normalnie" Pojawił się zwyczajny pasek ładowania systemu i... tyle. Przy zmianie "ekranu" z tego ładowania na ekran z logo windows "zapraszamy", ekran robi się czarny, i brak reakcji.

Po uruchomieniu w trybie awaryjnym - mam dziwne problemy z grafiką - zielone paski na ekranie, jakieś pikselowe pasy na ekranie. Internet jak widać po tym wpisie działa, reszta niby też okej, ale tylko w trybie awaryjnym.

Specyfikacja:

Procesor AMD A8 5600K
Grafika MSI Radeon R9 200 series 2 GB
Płyta główna Gigabyte F2A88XM-HD3
RAM 8 GB

Proszę o pomoc!
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: System się nie uruchamia po zawieszce
Zaburzenia w wyświetlaniu obrazu, artefakty, czyli tak jak opisujesz: paski, różnokolorowe kropki i inne przekłamania obrazu, to na 99% wina karty graficznej.

Kartę możesz wymontować i komputer powinien normalnie działać po podłączeniu monitora pod kartę zintegrowaną.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Wszystko na to wskazuje... jest jeszcze opcja że to zasilacz.

Wolałbym martwy zasilacz za półtora stówy niż kartę za 6-7 stów... :D
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Big Grin  RE: System się nie uruchamia po zawieszce
Spróbuj uruchomić Linuksa z płyty/pendrive i zobaczysz, czy to wina Windows. Jeśli pasków nie będzie, potrzebny reinstall Windows Smutek.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
(23.08.2016, 19:34)adamjurek napisał(a): Witam was, i jednocześnie proszę o pomoc.

Grałem sobie dziś w wymagającą i "zasobożerną" grę z zaawansowanymi symulacjami m.in. fizyki(dokładnie BeamNG.drive).
Mimo, że mój trzyipółletni komputer wciąż jest dość mocny(dane poniżej), to już wcześniej miewałem problemy z grą na wyższych rozdzielczościach, spadki fps itd.

Otóż w czasie gry, w pewnym momencie komputer się zawiesił. No Ok, zwykła zwiecha - tak pomyślałem. A jednak nie. Brak reakcji na żadne kombinacje, ctrl_alt_del nie działał, nawet przycisk zasilania był ignorowany. Dopiero po dłuższym jego przytrzymaniu komputer zgasł. Po ponownym uruchomieniu standardowo zostałem poproszony o wybór trybu. Po wybraniu "Uruchom system windows normalnie" Pojawił się zwyczajny pasek ładowania systemu i... tyle. Przy zmianie "ekranu" z tego ładowania na ekran z logo windows "zapraszamy", ekran robi się czarny, i brak reakcji.

Po uruchomieniu w trybie awaryjnym - mam dziwne problemy z grafiką - zielone paski na ekranie, jakieś pikselowe pasy na ekranie. Internet jak widać po tym wpisie działa, reszta niby też okej, ale tylko w trybie awaryjnym.

Specyfikacja:

Procesor AMD A8 5600K
Grafika MSI Radeon R9 200 series 2 GB
Płyta główna Gigabyte F2A88XM-HD3
RAM 8 GB

Proszę o pomoc!
A jaki masz dysk, chodzi przede wszystkim o pojemność
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne