Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Szukam literatury do nauki VBA

Szukam literatury do nauki VBA
Panowie, chciałbym nauczyć się czegoś o excelu i vba, polecicie mi jakąś polską literaturę do tego? Bo mam okazję kupić dość tanio książki, a wybór mam dość szeroki.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
RE: Szukam literatury do nauki VBA
Jeżeli chodzi o opis metod to najlepszy jest Help wbudowany w edytor VBA, masz tam nie tylko opis, ale często też przykłady użycia. Jeżeli chcesz coś napisać, co jest dostępne w opcjach to używasz nagrywania makr i sprawdzasz kod wygenerowany przez automat. Dobry start do obróbki. Jeżeli szukasz informacji jak coś zrobić to lepiej i łatwiej znaleźć to w internecie niż w książce. Warto wiedzieć, że VBA jest zgodny z Visual Basic w wersji 6.0 Co do samych książek, to szczerze polecam nie kupować żadnej - nie są tego warte.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Serio nie ma sensu kupować żadnej literatury? Szczerze, nie zaglądałem do helpa jeszcze, więc nie wiem jak to tam wygląda. Nie znam funkcji, chcę ogarnąć schemat i podstawy, by załapać składnię samego języka, więc myślałem, że najlepszym wyborem będzie książka.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Może na początek skorzystaj z funkcji Zarejestruj makro i potem podejrzyj kod, jeśli chcesz poznać składnię. Albo od razu, zgodnie z sugestią konetona, pooglądaj przykłady programów napisanych w Visual Basic.
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
Polecam poniższe pozycje:
Zastosowanie Excela...... W. Próchnicki
Excel z elementami VBA w firmie S. Flanczewski
Excel 2010- praktyczny kurs A. Żarowska-Mazur, W. Węglarz
Na podstawie spisów treści wynika, że 1 propozycja jest ciekawa do poznania możliwości Excela (ale nie VBA). Zawsze można nagrać (zarejestrować) makro i zobaczyć jak to samo uzyskać przy pomocy VBA. Co do drugiej, to mam mieszane uczucia, bo wygląda na opis oczywistych oczywistości. W trzeciej nie znalazłem nic interesującego. Pierwsze dwie dotyczą starszej wersji Excela - 2007. To nie jest wielki problem, ale warto pamiętać, że to cały czas ewoluuje.
Programy: Polecane / Nowe / Inne