Witam, od jakiegoś czasu męczą mnie bluescreeny których genezy nie jestem w stanie odnaleźć - używałem programu WhoCrashed, ale niestety nie jest on w stanie wskazać źródła problemu...
Używam laptopa Clevo P370SM-A
i7-4810MQ
geForce 980M
16Gb RAM
2x SSD (240+512) i 1x HDD 750GB
Masz coś podpięte pod laptopa kiedy ten błąd wyskakuje? Instalowałeś jakieś nowe aplikacje? Masz nowe sterowniki? Warto sprawdzić dysk - komenda chkdsk i HDTune. Jakieś konflikty aplikacji występowały? Jakiego masz antywirusa? Sprawdź to jeszcze programem BluescreenView, tam powinien pokazać od razu plik odpowiedzialny.
(11.01.2020, 15:40)SajorMuchodolski napisał(a): Masz coś podpięte pod laptopa kiedy ten błąd wyskakuje? Instalowałeś jakieś nowe aplikacje? Masz nowe sterowniki? Warto sprawdzić dysk - komenda chkdsk i HDTune. Jakieś konflikty aplikacji występowały? Jakiego masz antywirusa? Sprawdź to jeszcze programem BluescreenView, tam powinien pokazać od razu plik odpowiedzialny.
Laptop robi mi za DTR więc na stałe jest podpięty w jednej konfiguracji: Podkładka chłodząca SilentiumPC Glacier, myszka i słuchawki na USB. Nie instalowałem niczego nowego, nawet po formacie problem wracał. Używam ESET Internet Security, a HDTune nie wykrył żadnych problemów na żadym z dysków (mam 2 SSD i jednego HDD) choć dwa z nich mają już 5 lat, a system stoi na najmłodszym - półrocznym Kingstonie. Co do konfliktów aplikacji to żadnych nie widziałem, choć nie wiem jak to sprawdzić. Co do BluescreenView to załączam screena, wygląda na to że w większości przypadków błąd jest w tym samym miejscu
Dzisiaj wgrałem program i zaktualizowałem wszystko ( jedyne co rzekomo było nieaktualne to jakiś sterownik PCIe i karty sieciowej). Dam znać czy problem ustąpił.
Kernel się wysypał, ale to się dzieje zawsze w zasadzie kiedy masz problem ze sterownikami czy innymi rzeczami w systemie, dodatkowo masz tcpip.sys w błędzie, więc ja bym zakładał, że ten sterownik karty sieciowej może pomóc. Gdyby nie pomogło, to odpal jeszcze wiersz polecenia i wklej tam "netsh int ip reset" (ale bez cudzysłowu), zresetuj komputer i sprawdź wtedy. Chociaż mnie się wydaje, że powinno już teraz ruszyć bez problemu, bo przy tym błędzie zazwyczaj sterownik jest kwestią BSODa.
0x0000004F
NDIS_INTERNAL_ERROR - Błąd wewnętrzny sterownika MDIS (Network Driver Interface Specification).
Rozwiązanie:
-Uaktualnij sterownik karty sieciowej. Pobierz ze strony jej producenta lub producenta płyty głównej, jeśli to karta zintegrowana z nią. Zobacz program do aktualizacji sterowników "SnailDriver".
-Odinstaluj całkowicie sterownik od karty sieciowej i pozwól Windows samemu zainstalować potrzebny.
0x0000003B
SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION - Oznacza to, iż wyjątek wystąpił podczas wykonywania procedury, która odpowiada za przejście z kodu nieuprzywilejowanego do kodu uprzywilejowanego.
Błąd ten ma związek z nadmiernym wykorzystaniem puli pamięci stronicowanej i może on wystąpić w przypadku przekazania błędnych danych przez sterownik graficzny działający w trybie użytkownika do kodu jądra.
Rozwiązanie:
-Zastosuj poprawkę Microsoft dostępną tutaj: https://www.google.com/url?q=https%3A%2F...GvkLtJ2iTA
-Uaktualnić system.
-Uaktualnij sterowniki w systemie, zobacz program "SnailDriver".