Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Technikum informatyczne - co dalej?

Technikum informatyczne - co dalej?
Witam wszystkich forumowiczów.
Jestem aktualnie w 2-giej klasie technikum informatycznego.
Chciałbym się Was zapytać co dalej, jakie studia polecacie itp?
Temat ten jest skierowanie głównie do osób, które miały styczność z takim typem szkoły.

Z tego co wiem w 3-ciej klasie będziemy mieli praktyki w pobliskim serwisie komputerowym. Słyszałem coś, że będziemy mieli możliwość wybrania specializcji.

Aktualnie uczę się takich przedmiotów zawodowych:
Oprogramowanie biurowe.
Systemy i sieci komputerowe.
Multimedia i grafika komputerowa.
Urządzenia techniki komputerowej.
Programowanie strukturalne i obiektowe.

Idziemy tzw. starym programem nauczania jeszcze... Aktualne klasy pierwsze mają już całkiem inne przedmioty i tok nauczania.

Ogólnie dobrze w miarę się uczę, na koniec 1-szej klasy miałem średnią ze wszystkich przedmiotów 4,53 - także nie jest źle.

Wszystkie przedmioty zawodowe są ogólnie rzecz biorąc dosyć ciekawe, nie sprawiają mi szczególnych trudności... Jedynie najgorzej idzie mi UTK (urządzenia techniki komputerowej)...
Zajęcia są nudne.. uczymy się jakiś "głupot" typu sumatory, arytmetyka dwójkowa, reprezentacja stało i zmiennoprzecinkowa, jednostki arytmetyczno-logiczne...
Czy to jest jakoś szczególnie potrzebne przyszłemu informatykowi?

Przeglądając książkę zauważyłem, że na początku będziemy mieli tego typu rzeczy, a później już coś ciekawszego - o procesorach, pamięciach itp -- czyli bardziej praktyczne rzeczy.

Czy jest jakaś przyszłość w tym zawodzie?:D
Proszę o wypowiedzi, pozdrawiam! Wesoły
Mój sprzęt:
Commodore 64C, BlackBox v8, magn. Datasette Krzywy
PC: i3 4330 3,5Ghz, R7 265, MSI B85-G43 GAMING, 4 GB DDR3 Corsair Veangance, Seagate 1 TB SSHD, Zalman Z3 Plus, Win 8.1
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
RE: Technikum informatyczne - co dalej?
Jeśli interesujesz się to próbuj na studia informatyczne tylko ostro za matmę się bierz
[Obrazek: QLjsQFG.jpg]

System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Podejrzewam, że UTK będzie przydatne osobom uczącym się pisania sterowników dla sprzętu, nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Jeśli chcesz coś więcej niż umieć złożyć komputer i programować prosty program okienkowy to studia, przy twojej średniej nie powinieneś mieć problemów, choć dużo zależy od matury i od dalszych postępów.
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku
89% ankietowanych graczy uważa że grafika jest najważniejsza, jeśli należysz do pozostałych 11% wklej to do podpisu!!
[Obrazek: ppc10.png] <- dołącz do projektu Colobot: Gold Edition.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Obecnie jestem na I semestrze AGH, wydział IEiT, kierunek Informatyka
W bieżącym roku wymagali 905 punktów na 1000, czyli na oko 90 % z matematyki rozszerzonej + 75 % z OBU poziomów angielskiego

Osoby które przyszły po technikum mają dobrze opanowane programowanie (co ciągle kuleje w liceach - mało osób interesuje się informatyką, więc nauczyciele nie mogą od nich wymagać pisania ambitnych programów). Niemniej jest duża część osób, która miała dobry program informatyki w liceum albo uczyli się we własnym zakresie. W technikach nie mieli granic czy pochodnych, ale jak ktoś chce to jest w stanie to ogarnąć.

Na I semestrze są 3 matematyki: algebra, analiza, matematyka dyskretna - uwierz, jest co robić. Przynajmniej ja się "nie nudzę".

Programowanie to język C oraz Pascal

Nie mam pojęcia skąd jesteś - być może ze Szczecina, a ja polecam Kraków Szczerbol

Jeżeli masz jakieś konkretne pytania - piszOczko
Kto nie chce pracować, niech też nie je! (2 Tes 3, 10)
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
90% z rozszerzenia? OMG, muszę sobie zaważyć wybór do bardziej lipnych uczelni Smutek
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: firefox
No, może 85 %, ale wtedy 20 % więcej z angielskiego
Kto nie chce pracować, niech też nie je! (2 Tes 3, 10)
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
(30.01.2013, 21:16)Xevaquor napisał(a): 90% z rozszerzenia? OMG, muszę sobie zaważyć wybór do bardziej lipnych uczelni Smutek

Nie ma lipnych uczelni. Papier to papier, a jak się będziesz na niej uczył to już zależy od ciebieOczko
[Obrazek: QLjsQFG.jpg]

System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
A tak przy okazji jaki trzeba mieć mniej więcej wynik na maturze rozszerzonej z matematyki i fizyki, aby się dostać na informatykę na Politechnice Poznańskiej na WI?
 System operacyjny: linux Przeglądarka: opera
W Twoim wieku to też jeszcze myślałem o informatyce pewnie, ale przed maturą się to zmieniło.
Teraz jestem na Automatyce i Robotyce na AGH, IMIR. W sumie to nie żałuję tej decyzji ani trochę, w pierwszym semestrze to standardowo: matematyka (analiza i algebra zbita w jeden przedmiot), fizyka + mechanika, chemia ogólna (można się chloroformem pobawić Szczerbol, albo dowiedzieć się, że nylon 6-6 otrzymuje się z kwasu adypinowego i heksametylodiaminy), podstawa wiedzy o materiałach no i oczywiście ulubiony zapis konstrukcji :D

Także jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś ostatecznie, to polecam rozwiązania podobne do informatyki, a automatyka i robotyka ma z nią dość dużo wspólnegoOczko

A, no i próg nie pamiętam jaki był w tym roku, ale ja ze skromnymi 828 punktami się dostałem.
[Obrazek: musicbar.php?username=hatesz&color=red&u...unicode=no]
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: chrome
Oczywiście na AiR matematyka jest na pierwszym tak trudna jak na matematyce stosowanej, więc trzeba ogarniać matmę.
non omnis moriar
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
technikum informatyczne co dalejco dalej po technikum informatycznymtechnikum informatyczne i co dalejtechnikum informatyczne co potemjakie studia po technikum informatycznymbasen w technikum informatycznymco po technikum informatycznymautomatyka i robotyka po technikum informatycznymtechnikum informatycznie rozszerzeniajaka praca po technikum iinf grafika komputerowa