Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Technikum informatyczne czy tylko studia?

RE: Technikum informatyczne czy tylko studia?
(26.11.2012, 22:17)~Anonim napisał(a): Kiepski żart… W technikum masz dokładnie to samo co w liceum o profilu matematycznym (czytaj więcej godzin matematyki niż w zwykłym liceum) i masz ~8-10 godzin przedmiotów zawodowych tygodniowo.
Według Ciebie x + y < x? Ok, widać, że liceum, nie będę się kłócił…
Jak na razie w klasie 1 tech inf mam tylko 2h matmy a w liceum jest ponad 5h więc coś tutaj mówisz źle. Co do zawodowych się zgadzam.Ja mam 11h zawodowych.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
AtEdward Elric: Nie

Btw: Pamiętam jak pod koniec technikum na fizyce przerabialiśmy podstawy fizyki kwantowej, a goście z liceum malowali szlaczki w zeszytach i robili rysunki zjawisk których nie rozumieli by dostać 5 za zeszyt i wyższą ocenę na koniec…
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
(26.11.2012, 22:25)~Anonim napisał(a): goście z liceum malowali szlaczki w zeszytach i robili rysunki zjawisk których nie rozumieli by dostać 5 za zeszyt i wyższą ocenę na koniec…

Widać że mało wiesz o liceum..
Ja tu nie mówię o szkołach dla debili gdzie trzeba było 50 punktów żeby się dostać.

System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
(26.11.2012, 22:25)~Anonim napisał(a): AtEdward Elric: Nie

Btw: Pamiętam jak pod koniec technikum na fizyce przerabialiśmy podstawy fizyki kwantowej, a goście z liceum malowali szlaczki w zeszytach i robili rysunki zjawisk których nie rozumieli by dostać 5 za zeszyt i wyższą ocenę na koniec…

Tak, logika w technikum już nie obowiązuje?
Musisz dopisać "-1" bo to nadal 3 lata a nie 4.

Poza tym to LO nadal piszę lepiej matury ( o niczym nie świadczy, ale nadal na tą polibudę trzeba się dostać ).
YES
WE
CAN
(26.11.2012, 22:24)elecktr napisał(a):
(26.11.2012, 22:17)~Anonim napisał(a): Kiepski żart… W technikum masz dokładnie to samo co w liceum o profilu matematycznym

Myślisz że człowiek tylko matematyki się uczy ?
Matematyka to tylko mała część tego czego uczy się człowiek w liceum.
Nie wiem o co Ci chodzi, nigdzie nie napisałem czegokolwiek takiego. Napisałem jedynie że w technikum masz to co w liceum matematycznym + więcej.

(26.11.2012, 22:24)ceZik321 napisał(a):
(26.11.2012, 22:17)~Anonim napisał(a): Kiepski żart… W technikum masz dokładnie to samo co w liceum o profilu matematycznym (czytaj więcej godzin matematyki niż w zwykłym liceum) i masz ~8-10 godzin przedmiotów zawodowych tygodniowo.
Według Ciebie x + y < x? Ok, widać, że liceum, nie będę się kłócił…
Jak na razie w klasie 1 tech inf mam tylko 2h matmy a w liceum jest ponad 5h więc coś tutaj mówisz źle. Co do zawodowych się zgadzam.Ja mam 11h zawodowych.
Różne szkoły różnie rozkładają godziny, wszystko jest w dzienniku. U mnie w dzienniku godzin z matematyki miałem tyle co w zwykłym liceum, ale na trzecim i czwartym roku miałem godziny dodatkowe, jak zresztą w innych technikach z okolicy też.

(26.11.2012, 22:29)elecktr napisał(a):
(26.11.2012, 22:25)~Anonim napisał(a): goście z liceum malowali szlaczki w zeszytach i robili rysunki zjawisk których nie rozumieli by dostać 5 za zeszyt i wyższą ocenę na koniec…

Widać że mało wiesz o liceum..
Ja tu nie mówię o szkołach dla debili gdzie trzeba było 50 punktów żeby się dostać.
Chodziłem do zespołu szkół, widziałem kto czego się uczy na co dzień, nie była to szkoła dla debili, miałem też kolegów w dobrym liceum, ale to akurat takie gadanie bez sensu, bo równie dobrze możesz powiedzieć że mówię nieprawdę a ja nie mam zamiaru udowadniać.

(26.11.2012, 22:29)Edward Elric napisał(a):
(26.11.2012, 22:25)~Anonim napisał(a): AtEdward Elric: Nie

Tak, logika w technikum już nie obowiązuje?
Musisz dopisać "-1" bo to nadal 3 lata a nie 4.

Poza tym to LO nadal piszę lepiej matury ( o niczym nie świadczy, ale nadal na tą polibudę trzeba się dostać ).
No może u Ciebie logika nie obowiązuje. Albo po prostu całkowicie nie zrozumiałeś co ja napisałem. To miało się odnosić tylko i wyłącznie do przedmiotów. Nie mam najmniejszego pojęcia po co tu lata, tak, wstawianie tu lat jest nielogiczne.

I tak, LO piszą lepiej matury, między innymi dlatego że spora część uczniów technikum nie idzie na studia i pisze na odwal się. Nie mówię, że w technikum uczniowie są lepsi z matematyki, patrząc na czyste statystyki LO mają lepsze wyniki, z tym że po LO musisz zdać dobrze maturę i iść na studia albo jesteś nadal nikim, nie masz jakiegokolwiek wykształcenia.
(26.11.2012, 22:37)~Anonim napisał(a): Nie wiem o co Ci chodzi, nigdzie nie napisałem czegokolwiek takiego. Napisałem jedynie że w technikum masz to co w liceum matematycznym + więcej.

Napisałeś że w liceum człowiek mniej się uczy i ma więcej czasu i o tym pisałem. Matma może nie jest tak rozwinięta, ale inne przedmioty są tam uczone w większym zakresie niż technikum które leci głównie tylko na zawodowe przedmioty, a wiedza ludzi po technikum z innych jest właściwie taka sama jak po gimnazjum.

Tzn. … Ja myślałem, że warto do technikum informatycznego porównywać jedynie liceum matematyczne lub też fizyczne/informatyczne gdzie także matematyka jest rozszerzona. Jeżeli chcesz porównywać liceum historyczne do technikum informatycznego… Nie widzę w tym sensu, ale wtedy być może masz rację, nie wiem jak jest w tego typu liceach.
Chodzi mi o to, że liceum nawet w klasie o profilu matematycznym ma i tak bardziej rozszerzone inne przedmioty niż technikum.

Ja się mogę chyba jedynie powtórzyć… technikum ma dokładnie ten sam program nauczania co liceum + przedmioty zawodowe. Więc nie, liceum nie ma niczego więcej.
A może jesteś w stanie wskazać jakikolwiek przedmiot z materiałem szerszym w liceum niż w technikum?

Edit.
A nie, czekaj, może być tak jak piszesz… Ministerstwo Edukacji i CKE kłamią na swoich stronach, włączając to kłamstwa w aktach prawnych, no bo piszą, to co ja, że program jest taki sam + przedmioty zawodowe. MEN i CKE piszą jedno pod publiczkę, a potajemnie przekazują szkołą instrukcje o tym jak naprawdę powinien wyglądać program nauczania.
To ma sens.
Innego wytłumaczenia dla tego co piszesz nie widzę…
Atpk1001100011 daj link do strony ministerstwa gdzie to jest napisane. Ważne jest, o jakim profilu w liceum piszesz. Za moich czasów, porównywalne z mat-fizem (i z programem matematyki i fizyki) było tylko technikum elektryczne lub elektroniczne i to nie w 100%. Żadne technikum informatyczne, ani liceum o takim profilu nie mogło się do nich równać. W ogóle, pomysł chodzenia do technikum informatycznego lub liceum o takim profilu jest bez sensu dla kogoś, kto chce iść na poważne studia informatyczne (inżynieria oprogramowania, elektronika, automatyka, robotyka, telekomunikacja itp.).
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
czy technikum informatyczne ma sensjakie zeszyty do 1 technikum informatycznegomatematyka w technikum a studiapo zwykłym liceum studia grafikasiatka godzin z matematyki w technikum informatycznymsiatka godzina matematyka w technikum informatycznym