Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Telefon do 1000-1300zł

Telefon do 1000-1300zł
Cześć!

1. Na telefon chcę przeznaczyć od 1000 do 1300zł, najlepiej nowy - zależy mi na fakturze.
2. Marka nie ma znaczenia, ważne jest żeby była natomiast sprawdzona
3. Jeżli chodzi o wykorzystanie go -same podstawowe funkcje - internet, sociale, youtube, czasem jakaś fotka ale aparat to nie priorytet
4. Obecnie korzystam z SGS8+, aczkolwiek niestety ekran jest już powypalany (widoczne są kreski), bateria mimo wymiany miesiąc temu (myślałem że jeszcze z rok pokorzystam z telefonu) trzyma mi parę godzin, może 5 przy normalnym używaniu) więc najlepiej gdyby telefon był takich rozmiarów bądź mniejszy, ale wiem jaki obecnie jest trend więc jestem w stanie się przyzwyczaić do większego
5. Telefon ofc na androidzie, nie będę modował
6. Fajna byłaby opcja rozszerzenia pamięci o kartę, jeżeli nie - 128gb to mus, jeżeli tak - wystarczy 64gb
7. Po obecnych problemach ważna jest dla mnie bateria, chciałbym żeby telefon posłużył mi przez 2 lata w miarę gładko, bez problemów z baterią czy ścinania się telefonu. Szybkie ładowanie bardzo mile widziane (może nie 50W ale 33 byłoby super)

Z moich faworytów narazie chyba na pierwszym miejscu jest redmi note 10 pro i realme 8 pro, pod uwagę biorę też poco x3 pro. Który z nich waszym zdaniem sprawdzi się najlepiej, a może jest jakaś inna propozycja której nie znam?

Z góry dzięki za pomoc!
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Telefon do 1000-1300zł
w wypadku xiaomi bierz pod uwagę bardzo mocno zabugowane oprogramowanie w aktualnej wersji miui 12.5 ... Choćby problemy z niepojawiającymi się powiadomieniami . Ja żeby się nie wkurzać wgrałem na mi9T pro custom roma i dopiero telefon mnie cieszy a nie wkurza .

Wszystkie 3 powinny mieć dość niezłe baterie .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
No to w takim razie wezmę pod uwagę wgranie jakiegoś roma, jeżeli faktycznie będzie tragedia.
Który z nich uważasz za najlepszą opcję? x3 pro brałbym w ciemno, gdyby nie to odświeżanie 60Hz - faktycznie odczuję różnicę?
X3 pro ma 120hz ale na ekranie ips ... różnica w jakości obrazu do redmi note 10 pro jednak jest dość znaczna
Nie pomagam.
a faktycznie tak to działa że na ciemnych motywach z amoledem bateria trzyma dłużej?
owszem , jest zauważalna różnica o ile ten tryb jest prawidłowo zaimplementowany . Nie daje to niewiadomo ile ale zawsze coś :D
Nie pomagam.
(17.05.2021, 22:33)StormRage napisał(a): a faktycznie tak to działa że na ciemnych motywach z amoledem bateria trzyma dłużej?
Posiadam Pokofona X3 Pro. Używany tylko z WiFI, aktualnie zostało mi 34% baterii. Wykorzystanie ekranu - 10 godzin i 54 minuty.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Wrzucił byś statystyki baterii jak to u ciebie wygląda ?
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Dogadałem się z serwisem że wymienia mi tą baterie w ramach gwarancji, więc zobaczymy. Mam jednak inne pytanie, bo dzisiaj jest promka na x3 pro 8/256 za 1100zł - myślicie ze warto brać mimo tego IPSa? Duża różnica między 6gb ramu a 8?
Aktualnie różnica zerową bo i tak android nie do końca. Te 8 ogarnia .. a zwłaszcza nakładka Xiaomi nawet na 8 potrafi ubijajać aplikacje.
Ja osobiście powyżej 1000zł za ips bym nie dał .tym bardziej że już miałeś S8 który ma naprawdę dobry ekran amoled i napewno to zauważysz .
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne