Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Telefon do ~1500zł

Telefon do ~1500zł
Cześć!

1. Ile masz pieniędzy do przeznaczenia na telefon/tablet? 1500zł, aczkolwiek z pewnym marginesem - jeżeli za 1700zł dostanę sprzęt do którego zdecydowanie warto dopłacić, to tak zrobię - jest to telefon dla taty
2. Chcesz urządzenie z sklepu internetowego, Allegro czy komisu komórkowego? Gdzie najtaniej, więc obstawiam allegro/sklep internetowy
3. Telefon/tablet musi pochodzić od znanej firmy? Raczej tak, w żadne xiaomi nie chcę się bawić, przerabiałem na sobie i telefon może najlepszy w stosunku cena/jakość ale po pół roku użytkowania komfort użytkowania i płynność zauważalnie spadła i nie chcę w to pakować taty. Obecnie korzysta z huawei p10, był zadowolony, ale już mechanicznie jest w tragicznym stanie i czas go wymienić
4. Do czego telefon/tablet ma być wykorzystywany? - podaj funkcje, na których przede wszystkim Ci zależy. Najzwyklejsze  funkcje smartfona, przede wszystkim rozmowy, smsy, whatsapp, dobry aparat( ale nie będzie to telefon stricte do fotografii, zdjęcia z wakacji itp, czasami filmiki, myślę że w obecnych czasach każdy smartfon wyposażony jest pod tym względem w dobre parametry) i wytrzymała bateria. Obowiązkowy fastcharge ale to już chyba standard. Telefon posłuży parę dobrych lat więc wydaje mi się że przydałby się w miarę możliwości dobry procesor, żeby za te dwa/trzy lata dalej służył bez zwieszek
5. Ma to być smartfon standardowych rozmiarów, najlepiej takich jak huawei p10.
6. Jaki system operacyjny preferujesz? Będziesz modyfikować oprogramowanie? Tylko android, bez modyfikacji
7. Używany wchodzi w grę, czy może tylko nowe egzemplarze? Tylko nowy
8. Ile pamięci jest ci potrzebne? Minimum 32gb z możliwością rozszerzenia, 64gb powinno wystarczyć
9. Dodatkowe uwagi lub informacje (np. jeśli interesuje cię muzyka z telefonu, podaj swój model słuchawek).

z góry dzięki za sugestieOczko
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
RE: Telefon do ~1500zł
Jeśli nie boisz się zakupów na AliExpres to polecam Samsunga Galaxy S9 lub S9+
Cena od niespełna 1200 zł. za S9 do 1600 zł. za S9+
Możesz zastanowić się też nad Samsungiem Galaxy S10e poniżej 1800 zł.
"Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania,
niż głupiec z mądrej odpowiedzi"
Nie pomagam na PW, od pomocy jest forum !

System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Może OPPO? Nie wiem, czy to u Ciebie podchodzi pod kategorie znanych marek, ale jest to coraz popularniejsza marka.
Żona ma tej firmy telefon, inny model i jest bardzo zadowolona, telefon chodzi płynnie. Jedyna kwestia to nakładka "ColorOS" którą serwuje producent, trzeba się przyzwyczaić, ale jest niezła. Są też częste aktualizacje softu, co się chwali. Model, o którym mowa to:
OPPO A91
https://komorkomat.pl/telefon/24263-oppo-a91/
https://gsmonline.pl/artykuly/oppo-a91-r...-czy-warto
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
nie był bym przekonany co do systemu oppo, ze względu na optymalizację, miui ma już lepszą
Też piszę nie poprawnie po Polsku i nic wam do tego!
Skutki kupowania Zasilaczy Chińskiej produkcji SAMA:
Skutek Pierwszy (vero l1): imgur.com/a/wMmaY2e
Skutek Drugi (vero m3): forum.pcformat.pl/Spalony-zasilacz--578317-t
Skutek Trzeci (supremo): forum.pcformat.pl/Spalona-czesc-plyty-glownej-a-komputer-nadal-dziala-t?highlight=supremo
Z problemami z temperaturą po zakupie intela nie pomagam odpowiedź jest prosta! SPRZEDAJ LUB OSKALPUJ ZANIM BĘDZIE ZAPÓŹNO!
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
przedewszystkim color os puki co jest strasznie zabugowany a miejscami przetłumaczony błędnie lub wcale ... nwm jak na innych telefonach ale na reno 3 pro animacje dość skokowo są zbudowane i bynajmniej na mnie nie robi to dobrego wrażenia . pomijając design przypominający starsze wersje nakładki samsunga .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Nie wypowiem się za wszystkie telefony marki OPPO, co do tego co piszecie. Żona ma OPPo AX7 i jak pisałem telefon działa wydajnie i szybko, ColorOS nie sprawia żadnych problemów w porównaniu do MIUI z Huawei z P8 lite i P9 lite mini, które mieliśmy wcześniej i mi osobiście ColorOS lepiej się podoba. Jak pisałem ciągle tez są atualzacje poprawek do systemu i bezpieczeństwa, co też w sumie jest ważne. No ale kto co woli. Nie mniej polecam zapoznać się z recenzjami i opinia o OPPO A91, w tej cenie moim zdaniem to dość ciekawy model.
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
Programy: Polecane / Nowe / Inne