Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Telefon do 350zł (internet, gry)

RE: Telefon do 350zł (internet, gry)
512 ramu to jednak nie 1GB, ale w tej cenie jest to ciekawa propozycja. Mogę zacytować odpowiedź o moim Quantum 4, który jest trochę słabszy:

Cytat: płynnie działają takie tytuły jak:
Worms 2 Armagedon, Smash Hit (ustawienia średnie, wysokie też mogą być ale zdarzają się spadki fps), Osmos HD, Bridge Constructor, Super Hexagon, Vector (średnie/wysokie - jak w Smash Hit), no i oczywiście te prostrze typu Flappy Bird, Blobby Voleyball.

2. Czasem zdarza się wkurzyć - głównie gdy chcę zagrać w te bardziej zasobożerne tytuły jak GTA SA, Kingdom Rush, czy Real Racing 3 - te działają, ale w RR3 nie jest to płynna rozgrywka a wszystkie 3 po jakimś czasie od włączenia się po prostu wyłączają.
Poza tym - nie jest on jakoś specjalnie demonem wydajności, jednak jeśli nie oczekujesz dużo powinieneś być z niego zadowolony. Ja planuję przejście na Insignię 500 w czerwcu (apetyt rośnie w miarę jedzenia )

http://www.goclever.com/pl/produkty,c1/s...,a331.html

System działa płynnie, przeglądanie internetu jest bardzo komfortowe, jeśli cię to interesuje jest także, za 329zł, wersja color concept z masą kolorowych akcesoriów (obudowy itd.) Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to możesz śmiało pytać.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
(23.04.2014, 18:54)womek napisał(a): Mów dalej o tym GoClever. Najbardziej zależy mi na wydajności w grach i przeglądaniu neta. Póki co faworytem jest S2, a teraz właśnie ten GoClever mnie zainteresował.

GOClever jest dużo gorszy, ma tylko trochę lepszy procesor, S2 niszczy Quantuma wszystkimi innymi parametrami (szczególnie aparatem), do neta też będzie dużo lepszy (1 GB vs 512 MB), podobnie do gier
https://www.youtube.com/watch?v=V_2RJqMSEQQ - Gta Vice City (Quantum 400 ma to samo GPU co S2 Plus czyli VideoCore IV)
https://www.youtube.com/watch?v=gXsAEWCtaaA - ta sama gra na normalnym S2

Jakość wykonania SII jest chyba najlepsza z serii, poza tym ma ogromną liczbę custom romów i tweaków mogących usprawnić działanie tegoż telefonu.

Szukaj przyzwoicie utrzymanego S2.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Porównywanie wydajności w grze tak zoptymalizowanej jak GTA jest co najmniej dziwne, jak posiadacz Q4 mogę spokojnie stwierdzić, że do przeglądania internetu i wielu innych rzeczy oprócz wyżej wymienionych gier i multitaskingu 512 MB ramu spokojnie powinno wystarczyć.
(23.04.2014, 19:21)czarodziej101 napisał(a): Porównywanie wydajności w grze tak zoptymalizowanej jak GTA jest co najmniej dziwne, jak posiadacz Q4 mogę spokojnie stwierdzić, że do przeglądania internetu i wielu innych rzeczy oprócz wyżej wymienionych gier i multitaskingu 512 MB ramu spokojnie powinno wystarczyć.
Wydaje mi się, że powinniśmy doradzać innym najlepszą, najkorzystniejszą opcję. Jak sam stwierdzasz, do multitaskingu i rozbudowanych gier Q4 (a tym samym Q400 też)
się nie nadaje. Tymczasem pytającemu zależy na "wydajności w grach i przeglądaniu neta". Obie czynności wymagają dość dużo RAMu (szczególnie ta druga).
Porównań mógłbym umieszczać o wiele więcej, chciałem ukazać tylko słabość samego układu graficznego w Quantumie
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
No właśnie mówię już trzeci raz, że do 99% stron 512MB ramu w zupełności wystarcza. Podczas półrocznego korzystania z internetu na Q4 tylko strona Sennheisera sprawiała problemy. Samsung i Sony mają bardzo słaby stosunek jakości do ceny w prawie wszystkich smartfonach, o czym miałem okazję przekonać się nieraz (na żywo: Galaxy 3, Galaxy S1, Xperia P itd).
Pytanie jeszcze w jakie gry autor zamierza grać, 90% gier 2D i 30-40% gier 3D chodzi u mnie bardzo dobrze.
Układ graficzny może i jest trochę słabszy, ale na pewno nie można mówić o takiej dużej różnicy. Wystarczy trochę poczytać i już wiemy, że GTA po prostu jest zoptymalizowana pod Mali400 - nie słyszałeś o incydentach z lagowaniem na topowych grafikach Adreno???
Fajnie, ale gorsza wydajność Quantuma to nie jedyny jego minus.
Ma znacznie, znacznie gorszy aparat, o połowę mniej ramu (nie próbuj nikomu wmawiać, że używanie Androida z 512 MB ram na pokładzie jest komfortowe, bo nie jest), gorsze wykonanie, niższej jakości ekran, zerowe wsparcie, niższą jakość audio... Mam dalej wymieniać?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Może ram nie jest komfortowy, ale na pewno da się przeżyć, szczególnie w tej cenie. Na pewno nie możesz mówić o gorszym wykonaniu bo nie ma jeszcze jego recenzji, a wątpię, żebyś używał go na żywo. Co jest niższej jakości w bardzo dobrym ekranie, który zapewnia bardzo dobre kolory i wystarczająco jasny, żeby zobaczyć wszystko na pełnym słońcu? O wsparciu na pewno nie można powiedzieć, że jest zerowe, ostatnio podobno zainwestowali dużo we wsparcie i przenieśli serwis. Może i jest gorsze, ale na pewno nie zerowe. Niższa jakość audio? Skąd wiesz? Jeśli mógłbyś to podaj link do recenzji, bo całkiem dużo o nim wiesz, a sam jestem ciekawyOczko

Absolutnie nie próbuję mówić, że Q400 jest tak samo dobry jak S2, ale chcę skłonić autora do przemyślenia, czy na pewno chce wydawać 40% ceny na logo.
(23.04.2014, 22:45)czarodziej101 napisał(a): Absolutnie nie próbuję mówić, że Q400 jest tak samo dobry jak S2, ale chcę skłonić autora do przemyślenia, czy na pewno chce wydawać 40% ceny na logo.

A Ty dalej swoje. Jakie 40% ceny za logo? S2 i tak jest obecnie bardzo tani, jak na to co oferuje.
Czy jest sens zaoszczędzenia ~50 zł kosztem zakupu znacznie gorszego telefonu?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Samsungowi na pewno daleko do takiego stosunku jakości do ceny, jaki prezentuje Goclever, czy ostatnio popularny OnePlus One, z tym na 100% się zgodzisz. Oczywiście, jeśli komuś nie przeszkadza to, że ma używany sprzęt to warto dołożyć do S2, ale nie zmienia to faktu, że cena za nowe modele jest bardzo mocno zawyżona.
Co do gier-Fifa 14, GTA SA, GT 2 na pewno będę miał na urządzeniu i w nie bardzo często grał. Wiadomo, że prostsze aplikacje też. Co do multitaskingu-jestem przyzwyczajony z Tipo, że po prostu jeśli jakiejś aplikacji nie używam przez dłuższą chwilę to ją wyłączam.
Do tego dochodzi też kwestia wsparcia. Z tego co wyczytałem SGS2 nie ma bootloadera i to ułatwia mi przeróbki telefonu
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
fajny telefon do 350telefony do 350 do graniatelefon do gier za 350 złtelefon do gier do 350złtelefon do gier do 350telefon do 350złtelefon do 350 złtelefon 5c do 350 zł Tablet do 350 zł do giersmartphone z biedronki za 350zł