Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Telefon z simlockiem a root

RE: Telefon z simlockiem a root
Zaznaczyłeś odblokowanie OEM ?

Może spróbuj wgrać innego, starszego Androida KLIK , np. KLIK , a potem ostatniego niebrandowanego XEO
Jeśli nie pójdzie to spróbuj z Pre-Rooted

TU masz ostatni Pre-Rooted. To jest gotowy już zrótowany Android czyli wgrywasz i używasz chociaż ten ROM traktuj jako otworzenie furtki do możliwości wgrania XEO i jego zrótowanie, a to dlatego że on ma problemy z wyciekiem pamięci i po miesiącu masz zapchany telefon.
"Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania,
niż głupiec z mądrej odpowiedzi"
UWAGA
Nie pomagam na PW

System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Nie udało się, ale o dziwo wgrał się ten zrootowany Android. Pobrałem wszystkie pliki jeszcze raz, te Twoje z chomikuj również pobrałem. Cały czas wywalało błąd "FAIL". Ponadto, sprawdziłem to OEM w google, żeby się dowiedzieć co to w ogóle jest i wszystkie 6 wgrywań wykonałem po odblokowaniu OEM w opcjach programisty i z wcześniejszymi poprawkami (mam na myśli ten FAP LOCK). Jednak jak wspomniałem, nic to nie dało.

Za szóstym razem wgrałem ten "pre-rooted" kierując się instrukcją wskazaną w chomikuj- LINK - "Instrukcja wgrywania Android..." tylko omijając punkt "1. Zainstaluj samodzielnie sterowniki SAMSUNG USB Driver for Mobile Phones lub program KIES który automatycznie zainstaluje sterowniki "SAMSUNG USB Driver for Mobile Phones".

Więc będę pewnie korzystał z tej wersji "zrootowanego androida". Tylko mam pytanie, co znaczy, że on ma problem z wyciekiem pamięci? O co chodzi z tym zapchanym telefonem? Tzn. że jest wrażliwy na zainfekowanie przez hakerów i żebym nie wpisywał, m.in. żadnych ważnych haseł oraz że samoistnie instalują się jakieś oprogramowania typu keyloggery, wirusy reklamowe?

Jakie dałbyś mi wskazówki jeśli będę chciał pracować na tym systemie? Np. co miesięczne wgrywanie od początku tego samego oprogramowania, przywracanie ustawień fabrycznych?

Odnośnie wgranego roota :D Włączyło mi się to SuperSU i pisze, że jest wymagana aktualizacja. Klikam na to, potem pisze "Jeśli masz custom recovery w rodzaju TWRP lub CWM, możesz spróbować je w celu (próby) instalacji binariów SU. Jest to zalecane dla urządzeń HTC. Jak chcesz instalować binaria SU"? I mam wybór kliknięcia: Normalnie lub TWRP/CWM. Co wybrać? Czy muszę jeszcze coś wgrywać dodatkowego czy może już mam tego pełnego roota i mogę podłączać się pod Nox App Player lub inny emulator androida i wgrywać jakieś swoje skrypty?

Co do Samsunga Galaxy Core Plus, próbowałem tym programem Towelroot i nie działa. Ale sprawdziłem, że mam za słabego androida (mowa o Core Plus) 4.2, a taki Nox App Player jest osadzony na Androidzie 4.4. Dodatkowo, nie wgram nowszego oprogramowania, ponieważ słyszałem, że ten model telefonu nie udźwignie nowszej wersji Androida. Więc, odpuszczam sobie tego roota drugiego telefonu, zresztą on i tak się cały czas zacinał, nawet po przywróceniu do ustawień fabrycznych :D

Kończąc już ten wywód, dziękuję wielkie za pomoc i proszę w miarę możliwości o odpowiedzi na powyższe pytania, o ile jeszcze Ci nie "zbrzydłem" tymi moimi problemami :D Wesoły  
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
(26.01.2018, 20:11)Lukaskov napisał(a): co znaczy, że on ma problem z wyciekiem pamięci? O co chodzi z tym zapchanym telefonem?

Włączyło mi się to SuperSU i pisze, że jest wymagana aktualizacja.
I mam wybór kliknięcia: Normalnie lub TWRP/CWM. Co wybrać?

dziękuję wielkie za pomoc i proszę w miarę możliwości o odpowiedzi na powyższe pytania, o ile jeszcze Ci nie "zbrzydłem" tymi moimi problemami :D Wesoły  

To znaczy tyle, że mimo tego, że nie będziesz instalował żadnych aplikacji to po upływie około miesiąca telefon będzie cię komunikował o braku miejsca na aktualizacje i masz usunąć zbędne aplikacje co w sumie nic nie da.
Jedynym sposobem jest czyszczenie dalvik cache co skutkuje wyczyszczeniem całej pamięci telefonu.
Proponuję doinstalować TWRP w którym jest ta opcja czyszczenia.

SuperSU aktualizujesz normalnie nawet jeśli masz wgrane TWRP. Osobiście tak robię i jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy żeby instalować przez TWRP mimo tego że mam je zainstalowane.

Spoko, jeszcze nie zbrzydłeś Beer
Zastanawiam się dlaczego nie możesz zainstalować Androida XEO i przypomniało mi się że kiedyś miałem podobny problem ze smartfonem z Orange i też nie mogłem zainstalować do niego XEO, ale branda Orange się udało więc jeśli jeszcze nie znudziła ci się zabawa z wgrywaniem to możesz spróbować z ostatnim Androidem od Orange KLIK
UWAGA
Nie pomagam na PW

"Dalvik cache co skutkuje wyczyszczeniem całej pamięci telefonu"

A nie Internal Storage?
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Dalvik cache to pamięć podręczna, wirtualny bufor telefonu coś jak TMP w Windowsie.

Internal Storage to po prostu pamięć wewnętrzna telefonu tak jak pamięć zewnętrzna microSD.

Dalvik cache nie skasuje aplikacji, ale skasuje całą ich pamięć więc wszystkie ustawienia indywidualne będziemy musieli wprowadzić od nowa.
Z tego co pamiętam kontaktów nie usunie, ale dla pewności zrobiłbym wcześniej kopię do pliku .VCF
UWAGA
Nie pomagam na PW

Jak ja czyszczę dalvik cache, to nic mi się z apkami nie dzieje. Wszycho po staremu.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Atup
Już od ponad dwóch lat nie czyściłem dalvik cache więc mogę się mylić.
UWAGA
Nie pomagam na PW

Programy: Polecane / Nowe / Inne