Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Telewizja TP - liveboxa

Telewizja TP - liveboxa
Witam
Moje pytanie brzmi: jak przy telewizji od neostrady przy jednoczesnym podłączeniu liveboxa zachować router?
Zależy mi, aby mój komputer był połączony przez router - nie chcę mieć podpiętego komputera pod ten szmelc, a cała ta telewizja neostrady wymaga Liveboxa. Jak to więc wykonać?

Czy podłączenie Liveboxa do Netgeara i połączenie Liveboxa z dekoderem czyli:
Dekoder<Livebox>Netgear
Pozwoli mi ominąć problem? Po takim podłączeniu wyłączyłbym w routerze poprzez komputer "TV przez ADSL" przez co zachowałbym jedyny mój kabel telefoniczny w gniazdku w routerze.
Dałoby radę?

Jak macie inne pomysły jak ominąć Liveboxa - z góry dzięki za odp!
Pozdr
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Telewizja TP - liveboxa
Witaj , jeżeli to telewizja przez satelitę potrzebujesz liveboxa tylko do akutalizacji dekodera pózniej sygnał on bierze z anteny , lecz jak masz tv po kablu (IPTV) potrzebujesz liveboxa.
Jeżeli netgear nie jest ADSL tylko xDSL z portem WAN pod RJ-45
Podłączasz ten kabelek pod zółty port w Liveboxie a pózniej do WAN w Netgear , dekoder pod czerwony no i masz dekoder pod liveboxa router pod liveboxa a komputery pod Netgeara.
Jeżeli ten Netgear jest ADSL nie ma mowy o tym żeby równoczesnie chodził Ci livebox i Router i z tego co wiem dekoder podłączony do netgeara nie chodził by.
Tak, jest to telewizja przez satelitę.
A więc po aktualizacji dekodera mogę odłączyć Liveboxa, a telewizja i tak będzie chodzić "po swojemu" - czyli prawidłowo? Nie będzie komunikatów "nie ma liveboxa"? Kabel ADSL też nie musi być wpięty w LB?

A netgear nie jest ADSL - jest wpięty w router Speedtouch 510 przez kabel Ethernet. Na tej podstawie działa.

A PC chciałbym mieć pod Router Speedtouch 510 - nie pod netgear. Netgear jest wpięty do tego routeraOczko

Pozdr
za duzo kombinacji .
Tak działałaby telewizja jak jest po sat zakatualizowaly by się tam dane i można wypiąć kabelek
lecz gdy będzie akutalizacja musi być wpięty kabel ADSL do liveboxa.

I tak Speed`a podłączasz pod gniazdko ADSL potem LAN do PC drugi kabel LAN po Netgear`a ale ja bym zrobił to tak

1.Podłączam liveboxa pod ADSL (do gniazdka)
2.Podłączam dekoder do czerwonego portu w livebox
3.Podłączam Netgeara do zółtego portu w livebox
4.Pc podłączam pod Netgeara no i jest wszytsko.
TV działa Internet też i nie musisz sie za każdym razem uruchamiania dekodera męczyć przy kablach Język
livebox jest przeciez sam w sobie routerem..
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
livebox tp telewizjalivebox tp telewizja nie działaczy livebox musi być wpięty pod tplivebox a telewizjalivebox telewizja nie dzialalivebox telewizja nie działapanel uzytkownika livebox tp+ tvtelewizja z liveboxa opinietelewizjatp