Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Temperatura komputera

Temperatura komputera
Ej przy ilu stopniach pada płyta główna i dyski twarde?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
RE: Temperatura komputera
Dysk twardy powinien mieć czterdzieści kilka stopni lub mniej, co nie oznacza że jeżeli będzie miał więcej to od razu padnie. Z płytami jest różnie.
Skąd to pytanie?
pozdrawiam, bjwrc8
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Wszystko zależy od modelu płyty głównej/dysku oraz z jakich komponentów zostały owe urządzenia zrobione.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Moja płyta ma temp 25 30 i 70 i dysk dochodzi podczas prazy do 70
Daj screena z programu HWMonitor. Co to za komputer?
pozdrawiam, bjwrc8
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Komputer jest już na wykończeniu i w najbliższych miesiącach mam zamiar kupić nowy, ale trochę mnie to martwii. http://imageshack.us/photo/my-images/94/...92109.jpg/
Albo czujnik na dysku jest walnięty albo dysk rzeczywiście się tak grzeje. Teoretycznie powinien on już się spalić. Wyłącz komputer i zaraz po tym dotknij go ręką i zobacz czy rzeczywiście jest taki gorący.
Człowiek uczy się na własnych błędach. ....Choć pewnie wolałby uczyć się na cudzych.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Atup - Nope, nie powinien: klik. Jak widać, średnia temperatura tego dysku wynosiła 41 stopni, natomiast najwyższa 64. 70 stopni to przegięcie, ale te 50, na pewno dysku nie spali. Do tego trzeba wziąć zawsze poprawkę, jakieś 5 stopni, ponieważ program nigdy nie pokaże dokładnej temperatury (tyle, że nie wiemy, czy w tym przypadku, w górę, czy w dół, hehe).
Ogólnie twierdzenia jakoby wszystkie dyski mogły co najwyżej osiągać czterdzieści parę stopni, można między bajki włożyć. Jest to przestarzały pogląd i nie wiem dlaczego, ciągle utrwalany przez różnorakie pisma/portale komputerowe.
 Przeglądarka: opera
Radzicie zobaczyć wentylator i go przeczyścić ?
Czyszczenie wszystkiego to podstawa. Przydałoby się też pewnie dołożyć wentylator pod obudowę (no chyba, że pomiar jest zupełnie błędny). O płytę bym się raczej nie martwił (70 stopni to nie jest jeszcze tak dużo), natomiast o dysk już tak. Podaj jego S.M.A.R.T. (najlepiej zrób screena, wtedy kiedy będzie najmocniej rozgrzany), możesz skorzystać z programu HD Tune (zakładka Health).
 Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne