Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Test dysku Netgear ReadyNAS 102 - duży magazyn w sieci

Test dysku Netgear ReadyNAS 102 - duży magazyn w sieci
ReadyNAS 102 jest jednym z najtańszych, dwudyskowych serwerów NAS. [AW]
http://www.pcformat.pl/Test-dysku-Netgea...eci,a,3319
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Test dysku Netgear ReadyNAS 102 - duży magazyn w sieci
Mamy go od tygodnia. Może jeszcze wielkich testów nie robiliśmy, ale generalnie wydajność bardzo dobra, w miarę prosta obsługa, parametry zadowalające, znacznie lepsze niż przy poprzednim urządzeniu. Jesteśmy zadowoleni.
 System operacyjny: windows_98_nt
najlepsza to jest cena - poniżej 700zł Wesoły a pod spodem prawie czysty debian Wesoły
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
niedociągnięcia ? linuxowy system z opcją migawek ma jakieś niedociągnięcia ? przeciez pod spodem jest debian.
 System operacyjny: windows_98_nt
(26.02.2014, 10:43)breko napisał(a): Mamy go od tygodnia. Może jeszcze wielkich testów nie robiliśmy, ale generalnie wydajność bardzo dobra, w miarę prosta obsługa, parametry zadowalające, znacznie lepsze niż przy poprzednim urządzeniu. Jesteśmy zadowoleni.
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!
Wracając do readyNAS 102, mam go od momentu pojawienia się na naszym rynku, czyli prawie rok. Bardzo mi się podoba jego solidna budowa, cicha praca, ale....
Już dwukrotnie nie mogłem się zalogować do panelu admin, mimo iż widzę wszystkie dane przez FTP i mogę je skopiować na inny dysk. RAIDar widzi NAS-a, ale po kliknięciu na "Konfiguracja" nie może się połączyć z panelem admin. Nawet nie pyta o dane logowania tylko pojawia się komunikat: "Zdalne urządzenie lub zasób nie akceptuje połączenia". Zapewne znacie tę śpiewkę sieciową Windowsa. Nie pomaga OS Reinstall (nie traci się wtedy danych zapisanych na dysku-dyskach). Pomaga jedynie przywrócenie stanu fabrycznego, czyli reset factory. Wprawdzie możemy przez FTP odzyskać wcześniej zapisane na dyskach dane, ale tylko umieszczone w firmowych katalogach (FILMY, MUZYKA, DOKUMENTY, itp.). Jeśli utworzymy cokolwiek, np. albumy foto w programie Photos II - to niestety już ich nie odzyskamy. Zaznaczam, iż zdalna pomoc pracowników serwisu Netgear`a bardzo uprzejma i cierpliwa nie była w stanie, jak na razie rozeznać skąd się takie coś pojawia. Oczywiście mam do readyNAS 102 wpisane najnowsze oprogramowanie.
Zapomniałem dodać, iż mój NAS jest podłączony do routera, ma przydzielone stałe IP. Powyższy problem dotyczy jedynie logowania do panelu admin NAS`a. Inne elementy sieci były dokładnie sprawdzane z różnych komputerów w sieci domowej i zewnętrznej.
I na koniec prośba do kolegów użytkowników tego modelu (ewentualnie innych Netgear`ów z OS w wersji 6.1.8) aby podzielili się swoimi doświadczeniami. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: mozilla
https://plex.tv/promo/netgear - fajna promocja dla posiadaczy modeli 200 i wyżej Wesoły
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
netgear readynas 102 opiniereadynas 102 test