Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Test wielofunkcyjnych smartfonów z ekranem dotykowym - drobna uwaga dotycząca wyników

Test wielofunkcyjnych smartfonów z ekranem dotykowym - drobna uwaga dotycząca wyników
Witam!.

W wydaniu 3/2011 został zamieszczony test dotyczący smarfonów z ekranem dotykowym. Przeglądając test zauważyłem, że znalazł się telefon, który na co dzień używam - jest nim Motorola Milestone.

Czytając wyniki testów zauważyłem jedną niezgodność.

A mianowicie w polu Korzystanie z klawiatury jest: brak obsługi polskiego słownika; klawiatura sprzętowa (niemiecka)

Z brakiem obsługi polskiego języka mogę się zgodzić (choć po pobraniu klawiatury polskiej z marketu mamy słownik z językiem ojczystym - ale pomińmy to).

Natomiast z klawiatura sprzętową (niemiecką) to tu już nie mogę się zgodzić. Milestone ma klawiaturę sprzętową QWERTY jak i również QWERTZ.

Więc zapewne redakcja miała do dyspozycji z klawiaturą QWERTZ ale telefon jest również z QWERTY.

[Obrazek: motorola-milestone-a854-mts-qwerty-andro...tphone.jpg]
[Obrazek: Motorola-MILESTONE-Droid-Germany-1.jpg]

Taka moja mała uwaga Wesoły

Pozdrawiam.

PS. Możliwe, że za to dostanie większą ocenę i wskoczy telefon na 4rte miejsce Wesoły
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
RE: Test wielofunkcyjnych smartfonów z ekranem dotykowym - drobna uwaga dotycząca wyników
Bardzo dziękuje ze zacząłeś ten temat bo... właśnie czytam o moim Samsungu Galaxy-S i nie podoba mi się to:

1. Brak aktualizacji OS - Nie prawda, dosłownie 3-4 dni temu podłączyłem do POLSKIEJ WERSJI softu Samsung Kies i automatycznie (po kliknięciu 1 przycisku!) zaktualizowano mi OS do v. 2.2

2. Brak opisu klawiatury SWYPE która można powiedzieć wypiera klawiature sprzętową.

3. Wibracje - nie zgadzam się, jeżeli autor testów nosi dresy o 5 numerów za duże to faktycznie może nie wyczuć wibracji, ale noszę luźniejsze jeansy i bez problemu odczuwam wibracje nawet w momencie kiedy gdzieś idę.

4. Odtwarzacz mp3 nie jest bardziej przyjemny jak w SGS ponieważ po przycisnięciu jednego guzika mogę zgłaśniać/zciszać i zmieniać liste odtwarzania z mini panelu który jest na ekranie!

5. OSTATNIA WERSJA SYSTEMU - ocena = 1 ????????? - patrzcie pkt.1 Wesoły

Pozdrawiam
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: opera
RE: Test wielofunkcyjnych smartfonów z ekranem dotykowym - drobna uwaga dotycząca wyników
(09.02.2011, 18:28)~Anonim napisał(a): 5. OSTATNIA WERSJA SYSTEMU - ocena = 1 ????????? - patrzcie pkt.1 Wesoły

Właśnie, tego też nie rozumiem.

Oczywiście Milestone miała Ostatnia Wersja Systemu: Tak i ocenę 5, ale jak ostatnią, skoro teraz ma wyjść wersja 2.2 [Froyo]
Wydaje mi się, że testy były pisane na zasadzie jakichś recenzji po wyjściu modelu, ale nie brano pod uwagę funkcjonalności dotyczących użytkowników (opis - drugi akapit). Odczuwam jakby autor testów nie trzymał w ręku SGS (i pewnie innych telefonów - zależnie od zdania użytkowników tych telefonów).

Poza tym SGS ma jedną dużą zaletę - mianowicie ja mam dosyć duże palce i ciężko mi obsługiwać jakieś telefony "mini" a tym bardziej dotykowe. Kiedy testowałem SGS to był jedyny model telefonu z kategorii "nowoczesne"/"smartfony" który pozwala mi swobodnie pisać smsy, przeglądać internet itd. co w przypadku wysuwanych klawiatur sprawiało mi trudność. Dodatkowy atut "wielkości" jest jakość oglądania filmów/teledysków, przeglądania www oraz grania w gry - sama przyjemność.

edit:

PS. Nie wiem kiedy wyszła polska wersja androida 2.2 ale angielska wersja byłą dostępna już dawno i można było zaktualizować system za pomocą zmiany kodowania jakimś programem (tutorial na forum polskiego supportu androida).

PS2. Jeśli mówimy o polskim supporcie androida - jeśli testujecie telefony, warto poświęcić 20 min na przejrzenie subforum danego modelu od spraw wizualnych po techniczne i użytkowe.

Pozdrawiam
Jezeli wychodzi aktualizacja OS - to pod dany region. Np. Najpierw Azja, Potem np Ameryki, Następnie dla Europy.

I jak wyjdzie dla Europy to robi się wtedy aktualizacje. Ma się wtedy PL język.
(09.02.2011, 19:16)franeczek92 napisał(a):
(09.02.2011, 18:28)~Anonim napisał(a): 5. OSTATNIA WERSJA SYSTEMU - ocena = 1 ????????? - patrzcie pkt.1 Wesoły

Właśnie, tego też nie rozumiem.

Oczywiście Milestone miała Ostatnia Wersja Systemu: Tak i ocenę 5, ale jak ostatnią, skoro teraz ma wyjść wersja 2.2 [Froyo]

pewnie temu że najnowsza wersja to 2.3
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
YHY tyle że 2.3 był wydany pod koniec stycznia, a w PC Formacie jest opis HTC Desire który ma w opisie 2.2 wersje podaną jako najnowszą...
Jako najnowszą wersję systemu Android przyjęto 2.2. Gdyby za najnowszą wersję uznać 2.3 wszystkie testowane smartfony z Androidem musiałby w tej kategorii dostać ocenę 1,00.

Co do Milestona - wydrukowana ocena za "ostatnią wersję systemu" jest błędna - powinno być 1,00. Przepraszamy za pomyłkę.
Jeśli chodzi o klawiaturę Milestone to oceniany jest TESTOWANY egzemplarz - czyli ten dostarczony do redakcji przed producenta lub firmę PR. Za stan, jakość i wersję urządzenia odpowiada dostawca, a nie redakcja.

Co do Androida w Galaxy - ta sama kwestia co w zdaniu poprzednim. Testowany egzemplarz nie pozwał na aktualizację systemu do wersji 2.2.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
(10.02.2011, 12:04)~Anonim napisał(a): Jako najnowszą wersję systemu Android przyjęto 2.2. Gdyby za najnowszą wersję uznać 2.3 wszystkie testowane smartfony z Androidem musiałby w tej kategorii dostać ocenę 1,00.

Co do Milestona - wydrukowana ocena za "ostatnią wersję systemu" jest błędna - powinno być 1,00. Przepraszamy za pomyłkę.
Jeśli chodzi o klawiaturę Milestone to oceniany jest TESTOWANY egzemplarz - czyli ten dostarczony do redakcji przed producenta lub firmę PR. Za stan, jakość i wersję urządzenia odpowiada dostawca, a nie redakcja.

Co do Androida w Galaxy - ta sama kwestia co w zdaniu poprzednim. Testowany egzemplarz nie pozwał na aktualizację systemu do wersji 2.2.

Jeżeli tak są testowane telefony - to jak dla mnie bez sensu.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
cd action test smartfonowwielofunkcyjny telefon z ekranem dotykowymsmartfon klawiaturacdaction ranking smartfonow 2014pc format ranking smartfonówpc format smartfonypc format test smartfonówsmartfon test cd actiontelefony qwerty