Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Toshiba A200 zdycha?

Toshiba A200 zdycha?
Witam,
mam pewien problem z komputerem.
Zaczęło się od tego, że przy normalnym korzystaniu z internetu, komp się na moment przywiesił, dałem radę jeszcze tylko delikatnie ruszyć kursorem, po czym wyłączył się ekran i tylko przyciskiem można było go wyłączyć. Potem przy włączaniu słychać, że komp startuje, wiatraczki, dysk, matryca się podświetla, ale nie dochodzi nawet do pierwszego ekranu biosa, nie mówiąc o wczytywaniu windowsa. Trzeba odczekać kilka minut żeby można było go znowu włączyć. Co ciekawe jak już się włączy, to przy małym użyciu kompa, działa, natomiast jeśli włączę np. youtube lub najprostszą grę, to komp od razu zdycha, wtedy słychać jeszcze kilka sekund muzykę z gry, ale już nic nie da się zrobić i za moment zdycha.
Kompa rozkręcałem żeby go przeczyścić, dysk i ram wyciągałem i wkładałem od razu. Teraz moje pytanie, czy macie może jakiś pomysł co może się dziać? Jakaś wina sprzętu? Płyta główna/karta graficzna? Czy może reinstalka windowsa pomoże?
Pozdro i dzięki za pomoc

Laptop Toshiba Satellite A200
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Toshiba A200 zdycha?
Rozkręciłeś latotopa żeby wyczyścić ram i dysk? A co z chłodzeniem? Masz je pewnie zabite do pełna kurzem.

Zobacz jakie masz temperatury bez obciążenia i pod obciążeniem, przy pomocy AIDA64, HwiNfo czy czego tam wolisz.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Wyczyściłem przy okazji też wentylator, płytę główną z jednej i z drugiej strony. Nie ma mowy żeby się przegrzewał, bo od czasu do czasu był czyszczony. Do wczoraj włączał się raz na kilka godzin. Teraz nic się nie dzieję. Tzn komp rusza, słychać dysk, wentylator, matryca się podświetla i tyle, nie ma tego pierwszego ekranu w biosie nawet. Dodam, że jak mu się zdarzało zdychać, to poprzedzone to było dziwnymi paskami na ekranie i chwilowymi przywiechami, aż naglę przestawał reagować i trzeba go było z przycisku wyłączać. Bez dysku również się dzieję to samo, więc to nie tego wina. Jest szansa, że się coś popsuło z zasilaniem, czy może karta graficzna zdechła?
Jaką masz tam kartę graficzną? Jeżeli zwieszał się z paskami na ekranie prawdopodobnie poszła grafa, da się to naprawić, ale biorąc pod uwagę wartość laptopa nie jestem pewien czy opłaca Ci się to oddawać do serwisu.

Podłącz jeszcze lapka do zewnętrznego monitora i zobacz czy tam się coś wyświetla, da Ci to pewność że nie poszła np taśma od matrycy lub matryca, ponieważ jest to usterka o wiele tańsza do usunięcia niż reballing karty graficznej.
GeForce go7300 tam jest bodajże. Z tego co patrzę na allegro, to koszt takiej karty to ~150zł. Duży problem jest z wymienieniem grafy?
Z tego co wiem w tym laptopie nie ma żadnego złącza karty graficznej i jest ona nierozłącznym elementem płyty głównej.

[Obrazek: toshiba-satellite-a200-a205-23.jpg]

Sprawdź jeszcze na innym monitorze, jeżeli nie będzie obrazu to jedynym wyjściem jest reballing, za który należy zapłacić ok ~300zł...
Właśnie nie mam żadnego monitora żeby to sprawdzić, ale jeśli mówisz, że mogłaby pójść matryca albo taśma: http://serwis-tv.com/monitory-lcd.html , to przy włączaniu kompa chyba słyszałbym dźwięk ze startu windowsa, a u mnie nic nie słychać.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
grafika toshiba a200Toshiba satellite a200 dyskpłyta główna toshiba a200plyta glowna toshiba satellite a200nie dziala wentylator toshiba a200karta grafiki toshiba satellite ax 200jakwyczyścic tohibe a200Jaką karta graficzna do toshiby a200toshiba satellite a200 temperatura bez obciążeniajak wyczyscic wentylator toshiba l200