Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Trudny wybór studiów magazynier, kucharz, przyszły maszynista...

Question  Trudny wybór studiów magazynier, kucharz, przyszły maszynista...
Witam.
Piszę aby się poradzić, ponieważ mam dylemat.
Mam 27 lat, jestem po szkole zawodowej w zawodzie kucharz oraz obecnie ukończyłem szkołę średnią. Obecnie pracuję jako magazynier.
Zastanawiam się nad kontynuacją nauki na studiach.
Nie wiem zupełnie jaki kierunek wybrać. Ogólnie pod uwagę biorę studia niestacjonarne (zaoczne) I stopnia inżynierskie.
W niedługim czasie wybieram się na licencję maszynisty oraz będę podpisywał umowę lojalnościową z jednym z przewoźników kolejowych w PL.
Po dwóch latach będę wyszkolonym maszynistą,umowę lojalnościowa będę podpisywał na 3 lata przymusowej pracy po ukończeniu kursu i świadectwa.
Zastanawiam się nad kierunkiem studiów pod magiczną nazwą "Transport"
Czy Państwa zdaniem takie połączenie pracy na kolei, stanowiska maszynisty i studia w dziedzinie transportu to dobry pomysł?
Czy pracując na co dzień jako maszynista i studiując zaocznie transport to moja praca podczas studiów by się zaliczała jako praktyka, staż czy doświadczenie zawodowe?
Zastanawiam się też nad możliwością emigracji po zakończeniu studiów w PL.
Myślałem tez nad innymi kierunkami jak np. Logistyka, magazynowanie itp. (mam doświadczenie zawodowe w pracy na magazynach) ale jakoś tak średnio mnie kręci ten temat choć wiem jak mniej więcej jak wszystko działa i na jakich zasadach, znane są tez mi główne zagadnienia magazynowe, proces gospodarki magazynowej itd.
Ogólnie wybierając studia, mam też na uwadze ewentualne wykorzystanie zdobytej wiedzy w znalezieniu pracy za granicą, raczej w krajach anglojęzycznych. Obecnie pracuję też nad nauka i doskonaleniem tego języka.
Co do mojej wiedzy ogólnej to raczej jestem słaby z takich przedmiotów jak matematyka, chemia, fizyka, więc wybierając dany kierunek też warto wziąć pod uwagę ten fakt.

Kolejną kwestią nad którą się zastanawiam to czy lepiej, czy może bez różnicy będzie wybór uczelni zaocznej prywatnej czy może państwowej?

Mam straszny mętlik w głowie w tej chwili i potrzebuję opinii rad osób bezstronnych i obiektywnych.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
RE: Trudny wybór studiów magazynier, kucharz, przyszły maszynista...
Co do tego jak uczelnia by to zakwalifikowała - najlepiej udać się do dziekanatu i samemu zapytać, ile uczelni tyle opinii. Jestem współwłaścicielem firmy IT, w szkole o profilu informatycznym nie pozwolili mi odbywać w niej praktyk i kazali iść do konkurencji. Szczerbol

Wybór między uczelnią prywatną a państwową sprowadza się do papierka. Jeżeli będziesz ciężko pracował także we własnym zakresie (a więc kiedy przerabiacie temat a Ty w domu sam czytasz dodatkowe materiały i szukasz informacji odnośnie podanego zagadnienia) to różnice w wiedzy będą minimalne o ile jakieś będą. Zaś jeżeli chodzi o dyplom - zależy o jakiej uczelni mówimy.
Pomagam zwiększyć widoczność w sieci. Wesoły

Każdy dzień bez forum to dzień stracony.
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: firefox
RE: Trudny wybór studiów magazynier, kucharz, przyszły maszynista...
(20.08.2015, 20:08)Nowy7x napisał(a): Czy pracując na co dzień jako maszynista i studiując zaocznie transport to moja praca podczas studiów by się zaliczała jako praktyka, staż czy doświadczenie zawodowe?
Pod względem formalnym na uczelni to może się uda (stażu nie wymaga uczelnia to jest w Twoim interesie). Co do doświadczenia w zawodzie Nie wiem jakie są realia na kolei, ale musisz sobie odpowiedzieć na to czy będziesz tam mógł jakkolwiek awansować w tym kierunku- najprościej popytać ludzi, posiedzieć na goldeline
Co innego czy pytasz o to co o tym pomyślą pracodawcy jak będziesz szukał pracy gdzieś indziej- poza koleją. To różnie zależy ile Twój obecny zawód będzie mial wspólnego z tym na jaki będziesz aplikował. Co innego prowadzenie pociągu a co innego zarządzanie flotą w firmie spedycyjnej czy rozmieszczenie magazynów na terenie kraju i zarządzanie przepływem informacji i materiałów między nimi i otoczeniem

(20.08.2015, 20:08)Nowy7x napisał(a): Co do mojej wiedzy ogólnej to raczej jestem słaby z takich przedmiotów jak matematyka, chemia, fizyka, więc wybierając dany kierunek też warto wziąć pod uwagę ten fakt.
Zarówno logistyka jak i transport wiążą się z takimi dziedzinami jak statystyka, badania operacyjne, ekonometria więc coś z matmy warto wiedzieć. Logistykę można traktować jako poddziedzinę zarządzania także też jest to zdobywanie wiedzy "w tych klimatach"
A i logistyka to nie tylko magazyny i ciężarówki, mnie Np. Kręci logistyka produkcji
Tu była sygnatura, ale nie ma
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: ie
Programy: Polecane / Nowe / Inne