Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Tutoriale dotyczące ogólnie sieci

Tutoriale dotyczące ogólnie sieci
Witam,

Poszukuję tutoriali, filmików, książek dotyczących sieci.
Ogólnie w tej tematyce jestem zielona, a że w firmie, której pracuję mamy poważne problemy z siecią, informatyk który się tymi sprawami zajmował został zwolniony, nie pozostawił po sobie żadnej dokumentacji .... chciałam jakoś ogarnąć temat i postarać się wyeliminować zanikanie sygnału, przełączanie pomiędzy dostępnymi sieciami itp.
Ogólnie to w firmie udało mi się namierzyć 5 ruterów i dwa switche. Nie posiadam żadnych loginów i haseł do routerów ...
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
RE: Tutoriale dotyczące ogólnie sieci
No to będzie ciężko, prawdopodobnie będzie potrzeba ponowna rekonfiguracja wszystkich urządzeń sieciowych.

Na YouTube najlepiej wpisać nazwę konkretnej czynności którą zamierzasz wykonać, na pewno jest całe mnóstwo poradników. W każdej księgarni typu Matras czy Empik jest dużo książek ale od razu mówię że w większości albo są to książki przeznaczone dla kogoś kto nie wie co to w ogóle jest router i nie wie jak włączyć WiFi albo są to niemal podręczniki akademickie. Na YouTube znam kanał "Pasja informatyki", on jest tworzony z myślą o przygotowywaniu do kwalifikacji zawodowej ale parę nieco bardziej zaawansowanych zagadnień które są przydatne można się nauczyć.

Przy okazji, bezpieczniejszym rozwiązaniem byłoby jednak aby siecią opiekował się ktoś kto się na tym zna i prawidłowo zabezpieczy sieć, może to być również firma zewnętrzna.
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Na razie pooglądam, poczytam i w domu pobawię się dwoma routerami, które posiadam.
Hehe też chciałam aby ktoś kto się zna zajął się sięcią ale prezes nie wyrazil zgody, i w prezencie za wytykanie dziadostwa dostałam dodatkowe zajęcie rozwiąanie problemu z zanikającą siecią .... :p
Polecam kompendium dla sieci WiFi
https://sekurak.pl/bezpieczenstwo-sieci-wi-fi-czesc-1/
Dziękuję Wam, zabieram się do lektury i "eksperymentow" ^_^
przeglądnij sobie jeszcze to: https://it-szkola.edu.pl/kursyu#kid4
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne