Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Uaktualnienie zestawu - zmiana platformy

RE: Uaktualnienie zestawu - zmiana platformy
ok, to G2020 może zostać.
4 sloty RAM mi nie potrzebne (i tak 4GB będzie w jednej kości, potem ewentualnie drugie 4GB się dołoży). USB 3.0 by się przydało, ponieważ zamierzam też kupić dysk przenośny właśnie na 3.0. Sata III jest mi niepotrzebna, ale wiem, że jak jest USB3 to i Sata. Co do MSI, mam mieszane uczucia, ale wiem też, że te nowsze płyty są na prawdę dobre, więc chyba się opłaca. To teraz znów problem, który chipset :D B75 vs. Z68?
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: firefox
Z jednej strony Z68 jest lepszy bo umożliwia oc i w przyszłości będziesz mógł włożyć cepy do podkręcania, ale z drugiej strony B75 mu nie odstaję, różni się tylko tym że nie posiada wykonywania oc,dodatkowo B75 to czipset pod IB, a Z68 to SB, nie wiadomo jakby to było jakbyś kupił G2020 i włożył do tego MSI Z68, bo nie wiadomo czy mobo te ma zaktualizowany bios do najnowszej wersji.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
pod płytami z tak słabymi sekcjami zasilania to ja i tak raczej wiele nie nakręcę...
Więc chyba zostanę przy B75 - AsRock B75 Pro3, do tego G2020 i jakiś RAM 4GB. Zostanie mi tylko polować na jakąś porządną używkę GPU.

PS. Jeszcze pytanie: B75 ma po prostu usunięte opcje podkręcania, czy się słabo kręci?

OT EDiT: Zauważyłem, że forum pokazuje Win8 jako Win98 :D
MSI Z68 ma ten sam bios do SB i IB, więc nie będzie problemu z obsługą.

Cytat:B75 ma po prostu usunięte opcje podkręcania, czy się słabo kręci?

bardzo słabo kreci, jedyne bclk mozesz zmienić a do da ci jakieś 100mhz z groszami wiecej na procku.

Ja bym tu dał AMD ze względu na dość ograniczony budżet. Do tego karta geforce np. GTS 450 ddr5 uzywka, GF lepiej współpracuje z 4 rdzeniowcami co przekłada sie na lepszą wydajność jak proc zaczyna nie wyrabiać i stanowi wąskie gardło to spadek płynności jest mniejszy na gf niż radeonie bo sterownik gf działa wielowątkowo.
Z drugiej strony 1155 to możliwość wymiany na i5 w przyszłości.
Przyszłościowo nie myślę. Na pewno ten komputer nie będzie upgradeowany przez kilka latOczko Więc spokojnie.
Czyli Dlogi16 radzisz jednak Athlona? 630? 640? Ceny wyjdą podobne, bo proc 250, mobo 250 (AsRock 970 Pro3), RAM niecałe 100 i zostaje ponad 200 na GPU, czyli różnica niewielka.
Co będzie wydajniejsze na dłuższą metę? Nie będzie nic modyfikowane, także chcę myśleć przyszłościowo.
Raczej bym radził phenoma 955/965 używke (proc to nie jest część która psuje sie sama od siebie, więc nie trzeba bać sie uzywek) do tego np. ta płyta http://techplanet.pl/produkty/plyty-glow...34419.html i 4gb ddr3 goodram. Jak dozbierasz kasy to wymieniasz chłodzenie i jedziesz z nim na 4ghz albo i więcej. Podkręcanie 955 i 965 jest banalne ze względu na odblokowany mnożnik. Na boxie też można troche ukręcić, ale rzecz jasna nie tyle. Ogólnie pozostawianie phenoma na standardowym taktowaniu to marnotrawstwo tego cpu Krzywy

Uprzedzam, że phenom na boxowym chłodzeniu jest cholernie głośny http://www.youtube.com/watch?v=Lw04oPFqark
Karte to już GTS 450 ddr5 co najmniej zeby to miało sens jednak budżet ogranicza i nie wiem czy da rade to wszystko wepchnąć. No i przy słabych 4 rdzeniach radze pominąć radeona.
Tak, tylko Phenom 965 to koszt ok. 300zł, tak samo z resztą jaki i 955. Jeśli używka była jakoś mocniej kręcona, to wpływa to na żywotność takiego CPU?
Jeśli już brałbym Phenoma, to na pewno też SPC Ferę do tego.
Ta płyta Gigabyte pozwala na jakieś mocniejsze OC? W sumie, to jeśli brać już Phenoma, ro raczej dołożyłbym do Asrock 970 Pro3, a przynajmniej Asrock 970DE3/U3S3. Tylko że wtedy 300 CPU i 200-250 mobo, do tego 90zł na RAM i na GPU zostaje, i tak już naciągnięte, marne niecałe 250zł.
Sam teraz nie wiem, czy lepiej tego G2020, czy 965. Trochę dołożyć musiałbym, żeby zestaw na AM3 miał ręcę i nogi. Nie mam w ogóle teraz już pojęcia co robić...
Płyta wygląda ok, ma chłodzoną sekcje zasilania a to już o czymś świadczy. Jednak nie ma testów jak ona sie faktycznie sprawuje a z drugiej strony nie ma podstaw by twierdzić, że jest kiepska.

Raczej nie wpływa na żywotność. Dawno sie go pozbędziesz zanim padnie o ile OC jest robione z głową.
Ewentualnie używka athlon X4 ale kręcenie tego jest bardziej skomplikowane i trzeba troche poczytać ze skupieniem zanim załapiesz. No i nie podkręca sie tak dobrze jak phenom.
ZOC jakieś tam doświadczenie mam. Może nie wielkie, ale coś tam się kiedyś próbowało "ukrecić". Wiem, że Athlon II X4 tak dobrze jak Phenom sie kręcić nie będzie, ale jak takiego 640 podgonię z 3GHz do 3.5GHz to i tak chyba wydajność będzie miał dobrą. Szczególnie, że nie jest mi potrzebny demon szybkości, a po prostu sprzęt, który będzie działał sprawnie. Athlon to też koszt o około stówę mniejszy, więc zostaje wtedy na GPU...

W Athlonie jest jeszcze sprawa cache L3. Dużo ono daje? Czy bez niego da się żyć? :D
Słyszałem, że można niby to odblokować, ale nie musi się to udać w każdej sztuce...

EDiT: Z tego co czytam, ludzi na 3,5GHz spokojnie ciągną Athlona 640. Więc może warto w niego zainwestować?

EDiT2: Przejrzałem podklejone zestawy. I jest tam napisane, że G860 + GA-B75M-D2V będzie wydajniejszy od Athlona X3 450 + GA-78LMT-USB3. Teraz pytanie, czy jeśli odblokuję L3 i 4 rdzeń w Athlonie i trochę go podgonię, to czy nadal G860 będzie wydajniejszy? Teraz druga sprawa, czy warto płacić za X3 225, jeśli X4 640 mam za 250? Wątpię. Sam już nie wiem co robić :D Phenoma raczej odrzucam. Wolę lepszą grafikę, kosztem ciut słabszego proca, jakim powinien być Athlon. Więc zostaje Athlon vs. G2020 (ewentualnie G860).

I kolejny edit: Po przeczytaniu masy testów wyciągnąłem wniosek, że w grach G860 jest sporo wydajniejszy od Athlona (wydajność G860 trochę niższa niż Phenoma 965), a w aplikacjach/multimediach jest na zbliżonym poziomie. Tylko że teraz dalej problemy, bo wszędzie ludzie piszą inaczej.
Zapewne zostanę przez Athlonie X3, odblokuję rdzeń, L3, podkręcę i będę się cieszył zaoszczędzoną kasąOczko
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
athlon 260 vs g1620