Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Ultrabook do 5000 zł

Ultrabook do 5000 zł
Cześć, 

Tak jak w temacie. Poszukuję sprzętu do 5000 zł.

1. Ile chcesz przeznaczyć na laptopa?

do 5000zł

2. Wielkość matrycy(w calach)

do 15,1

3. Do czego będzie wykorzystywany? (np. gry*, grafika 3d, internet)

Głównie prace biurowe. Internet, social media, YT, jakiś film w trasie. 

4. Czy musi być z systemem?

Tak.

5. Czy zwracasz uwagę na wykonanie oraz kulturę pracy(głośność/temperatury)?

W tym przedziale cenowym dobrze żeby obudowa dawała oznaki produktu premium a nie tandetnego plastiku.

6. Dodatkowe uwagi (np. preferowany rodzaj matrycy)

Brak.

W sumie waham się miedzy Acer Swift 3 R7-5700U/16GB/1TB/W10 a ASUS ZenBook 14 UX425EA i5-1135G7/16GB/512/W10P. Acer bardzo mi się spodobał, ale czytałem kilka recenzji i ludzie narzekają na słaby ekran.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Ultrabook do 5000 zł
A nie lepiej dołożyć trochę do budżetu i zainwestować na przykład w Hyperbook NH5? Całkiem niezły sprzęt.
Atup Zdecydowanie nie warto przy takim użytkowaniu.

Atautor Internet jest bardzo przewrażliwiony na temat matryc z mniejszym pokryciem kolorów, większość nie jest grafikami praktycznie nawet nie odczuwa różnicy. Co nie zmienia faktu że Swift 3 posiada przeciętne pokrycie kolorów, jak sporo innych modeli w tej cenie. Sama matryca jest ok.

Jeżeli zależy Ci aby mieć 100% pokrycie to nowsza odsłona takowe posiada
Acer Swift 3 i5-1135G7/16GB/512/W11 Srebrny

Acer Swift X R5-5600U/16GB/512/W10 RTX3050 Złoty

Zenbook również jest dobrym wyborem posiada dobrej jakości matrycę, jest też dostępny na AMD
ASUS ZenBook 14 UM425UA R5-5500U/16GB/512/W10

ASUS ZenBook 14 UM425UA R7-5700U/16GB/512/W10

Szukasz pomocy z wyborem laptopa? >>Napisz do mnie<<
Jestem równiez na GG: 1484081 oraz facebooku link w moim profilu
Zestawienie polecanych laptopów. Ranking laptopów. Co warto kupić? 2021 r. - LINK ✅
Zanim napiszesz do mnie PW sprawdź czy masz uruchomione w swoich ustawianiach wiadomości prywatne, inaczej nie będę mógł odpisać.
AtGajwer

Dzięki, jak zawsze można na Ciebie liczyć Wesoły. Zdecyduje się na Acer'a - bardziej pasuje mi design. Jest sens dopłacać do RTX'a? Chyba nie będą na nim odpalane żadne gry. Z naciskiem na chyba.
Jeśli "chyba " nie będą to z naciskiem na chyba nie warto . Wesoły ALE widzę że wersja Acera z I5ką i integrą jest na dany moment nie dostępna kwestia ile to potrwa ASUS jest jednak droższy więc Acer z RTX3050 może być w tej sytuacji najlepszą alternatywą z tych dostępnych . No chyba że szukać w innych sklepach Acera z I5 i integrą może tylko x-kom się wyprzedał . To już jak tam chcesz .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Zdecydowałem się na Acera z I5. Chyba, że nie uda mi się nigdzie znaleźć, to wtedy wezmę wersję z RTX. Dziękuje wszystkim za pomoc.

Temat do zamknięcia.
Jak nie będziesz używał do gier to większego sensu nie ma.
Szukasz pomocy z wyborem laptopa? >>Napisz do mnie<<
Jestem równiez na GG: 1484081 oraz facebooku link w moim profilu
Zestawienie polecanych laptopów. Ranking laptopów. Co warto kupić? 2021 r. - LINK ✅
Zanim napiszesz do mnie PW sprawdź czy masz uruchomione w swoich ustawianiach wiadomości prywatne, inaczej nie będę mógł odpisać.
Programy: Polecane / Nowe / Inne