Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Ultrabook do nauki - 2000zł (nowy i używany)

Ultrabook do nauki - 2000zł (nowy i używany)
Witam serdecznie,

Poszukuje ultrabooków do nauki i pracy. 
Ultrabooków w liczbie mnogiej, ponieważ jeden musi być nowy i ogólnodostępny w sklepach (stacjonarne, internetowe - dla kogoś) a drugi mógłby być używany (dla mnie, wyszukam jakiejś okazji na portalach aukcyjnych lub outletach, ze zwrotów itp.)

Preferencje:
- kompaktowe rozmiary (13-14' chyba że trafi się mniejszy - mnie wystarczy nawet 12,5 - matowa powłoka będzie na plus, obowiązkowo rozdzielczość Full HD)
- mała waga
- podświetlana klawiatura
- dysk SSD
- minimum 8GB RAM
- wydajny procesor
- bardzo dobry czas na baterii
- mała ładowarka 
- byłoby super gdyby prezentował się "elegancko"

Jeśli mowa o nowym sprzęcie - może być wykonany z plastiku, natomiast gdy mówimy o używanym to chciałbym znaleźć cos ze wzmocnioną konstrukcją, nie plastikową, a np. metalową lub aluminiową, aby dobrze odprowadzała ciepło. Obecnie korzystam z Lenovo X230, ale ma już swoje lata i po prostu chciałbym go wymienić.

Przeglądałem polecane modele i tak:

Nowy: HP 14s i3-1115G4/8GB/256/Win10 IPS - około 2000,00zł - niepokoi mnie tylko wersja systemu Windows 10 S zamiast standardowego - czy nie będzie zamulał po zmianie na zwykłą wersje?

Używany: ASUS ZenBook UX390U i5-7200U 8GB SSD 512GB FHD - można znaleźć tę serię za około 2000,00zł

Czy wiecie jak jest z wytrzymałością tych sprzetów, tj. nie chodzi mi o upadki, ale bardziej o stopień awaryjności oraz koszty naprawy? Czy jest to w ogóle opłacalne? 
"Problem z cytatami w Internecie jest taki, że każdy wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln.

CPU: Intel Pentium Dual-Core G3220 Haswell (3.0Ghz) LGA 1150 || RAM: GoodRam DRR3 1333Mhz CL9 8GB (x2 4GB) ||  MOBO: ASRock H81M-ITX - Intel H81 - Mini-ITX - Socket 1150 || HDD: Seagate Barracuda ST1000DM03 1TB 64MB Cache SATA III || PSU: Chieftec SFX-450BS 450W SFX || GPU: Intel® HD Graphics  Szczerbol || Case: FSP/Fortron TIB01
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Ultrabook do nauki - 2000zł (nowy i używany)
Jeśli chodzi o HP w tej cenie bym I3 nie kupił w tej cenie lub lekko powyżej można trafić na promocjach sprzęt z R5 4500u który to jest znacznie wydajniejszy to jest jednak 6 rdzeni zamiast 2 w I3 .

Aczkolwiek wykonanie jest budżetowe co mam ci powiedzieć lepiej tym nie rzucać :

https://www.pepper.pl/promocje/laptop-ac...rny-444861

Ten jest lepiej wykonany aluminiowy z najnowszą generacją Ryzena 4 rdzenie 8 wątków nieco słabszy od R5 4500 ale do prac biurowych starczy 14 cali IPS aluminiowa obudowa 256GB dysk ssd 8GB ram ( wlutowany ) z kodem "urodziny " 2200 zł zresztą tak jak tam pisze . Myślę że warto dołożyć te 200 zł nawet gdy miałbyś się pogodzić z wlutowanym ramem .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
RE: Ultrabook do nauki - 2000zł (nowy i używany)
Moim zdaniem też warto dołożyć do
Acer Swift 3 R3-5300U/8GB/256/W10 Srebrny
Z kodem "urodziny" jest za 2199 zł. Jest to dobra cena z systemem za ten model z tą konfiguracją. Procesor 4 rdzeniowy, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, bardzo dobre wyniki pracy na baterii.

Szukasz pomocy z wyborem laptopa? >>Napisz do mnie<<
Jestem równiez na GG: 1484081 oraz facebooku link w moim profilu
Zestawienie polecanych laptopów. Ranking laptopów. Co warto kupić? 2021 r. - LINK ✅
Zanim napiszesz do mnie PW sprawdź czy masz uruchomione w swoich ustawianiach wiadomości prywatne, inaczej nie będę mógł odpisać.
Programy: Polecane / Nowe / Inne