Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Upgrade sprzętu - do gier i grafiki/video

Upgrade sprzętu - do gier i grafiki/video
Hej, planuję niedługo upgrade swojego sprzętu po zderzeniu się z rzeczywistością, kiedy próbowałem odpalić najnowszego Wiedźmina i zauważyłem że mój sprzęt już wcale nie jest taki mocny Wesoły

Dotychczasowy sprzęt:

AMD Phenom II x6 1090T
DFI LanParty Blood Iron
16 GB RAM Corsair
GeForce GTX 560Ti
Samsung F3 1,5TB
Fortron 500W

Budżet wynosi 1000zł, prawdopodobnie za tę kasę więcej jak karty graficznej nie zupgradeuję - zdaję sobie jednak sprawę że procesor, mimo sześciu rdzeni jest dość wiekowy (chociaż świetnie sobie dawał radę w programach graficznych i wideo), więc wypadałoby go wymienić - co jednak wiąże się również z wymianą płyty głównej z racji jej podstawki. Macie jakieś pomysły panowie?

EDIT: Budżet oczywiście mniej więcej żeby taki wyszedł po sprzedaży starych podzespołów. Jeśli chodzi o procesor, to nie mówię nie używkom Język
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Upgrade sprzętu - do gier i grafiki/video
Wymień kartę, powinno to poprawić sytuację. Możesz doprecyzować jaką masz płytę główną? Bo jest ich kilkanaście różniących się dość znacznie chipsetami.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
(10.07.2015, 14:31)muflon37 napisał(a): muflon37Wymień kartę, powinno to poprawić sytuację. Możesz doprecyzować jaką masz płytę główną? Bo jest ich kilkanaście różniących się dość znacznie chipsetami.

DFI LanParty Blood Iron 785g-m35. Że kartę należy wymienić to wiem, zastanawiałem się nad gtx 770, ale 970 również kusi, chociaż to chyba nie na mój budżet. Na pewno musi być geforce, bo świetnie współpracuje z pakietem Adobe.

Jeśli chodzi o procesor to jeśli jest potrzeba jego wymiany (jeżeli ten phenom się już mocno zestarzał), to najprawdopodobniej będę musiał wymienić płytę główną bo celowałbym w Intela (chociaż do tego phenoma i tak musiałem instalować betę BIOSa do tej płyty, bo nie obsługiwała, więc nie wiem czy jakiekolwiek nowsze AMD by obsłużyła).
TO DFI najchętniej spaliłbym w cholerę. Kupiłeś nasz produkt, to teraz radź sobie sam. Nic, żadnego wsparcia. Na ich stronie ani słowa, zero. Jakby stwierdzali: nie nasz produkt. Spróbuj najpierw wymiany karty, jak będzie słabo to wtedy trzeba będzie pomyśleć.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
Racja, płyt mają świetne, ale support ssie na całej linii.

Nieco informacji na temat tej płyty: http://www.pcworld.pl/testy/opis/PAMD300...G_M35.html

No dobrze, ale jaką kartę w takim razie, w tym budżecie? Nie chcę żeby się nudziła z uwagi na procesor, jednocześnie wolałbym jakąś opcję starczającą na kolejne 2-3 lata, dlatego myślałem o wymianie również procesora - bo nie mam pojęcia czy w ogóle się on nadaje do nowszych gier, dlatego też pytam ekspertów w tym zakresie.

A jeśli procesor będzie potrzebny, to jaka jest najlepsza konfiguracja procesor + mobo + grafika, żeby po sprzedaży starych podzespołów zmieścić się w okolicach 1000zł?
Grafikę bym zostawił, jeszcze wiedźmin sobie na niej pochodzi, może nie na fullu wszystko, ale na pewno byś sobie pograł. Póki co, zainwestowałbym w płytę główną i procesor, powiększ budżet trochę i zainwestuj w procek i7 skoro jesteś grafikiem i kleisz jeszcze filmy.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
(12.07.2015, 11:33)sebuli napisał(a): Grafikę bym zostawił, jeszcze wiedźmin sobie na niej pochodzi, może nie na fullu wszystko, ale na pewno byś sobie pograł. Póki co, zainwestowałbym w płytę główną i procesor, powiększ budżet trochę i zainwestuj w procek i7 skoro jesteś grafikiem i kleisz jeszcze filmy.

Dzięki za odpowiedź, a jakiś konkretny numer tej i7? Bo pełno tego dobra jest w sklepach, który byłby najlepszy dla mnie w tym budżecie?
Programy: Polecane / Nowe / Inne