Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Utrata pakietów - VPN a internet domyślny

Utrata pakietów - VPN a internet domyślny
Witam, mam neta z netii (Netia Spot) oraz problem z utratą pakietów.

Od prawie roku, dzień w dzień występuje utrata pakietów do różnych hostów. Próbowałem już wszystkiego (robiliśmy kiedyś tutaj testy kompa - wyszły ok, robiłem formaty, testowałem na kilku urządzeniach - 3 kompy i komórka - wszytko ma utratę pakietów w tym samym czasie, wymieniłem modem na nowy, bawiłem się w ustawieniach modemu - zmiana DNSów, porty, itp..) mniejsza z tym, nic nie pomogło...

Zauważyłem jeden szczegół kiedy utraty pakietów występują, skorzystając w tym czasie z oprogramowania do zmiany IP np. CyberGhost (obecnie używam Windscribe) problem ustaje. Tzn. w sensie że ustaje na szyfrowanym połączeniu po zmianie IP/Lokalizacji, lecz na internecie domyślnym występuje nadal.

Chciałbym, żeby ktoś ogarnięty wyjaśnił mi dlaczego tak się dzieje i porównał te 2 MTRy

chodzą 2 kompy (1.2) - utrata pakietów występuje na obydwóch, łączą się z tym samym hostem
KOMP1. połączenie bezpośrednio z modemu netia spota
[Obrazek: netia.png]
KOMP2. również połączony z netia spotem, tylko tutaj zmienione IP przez Windscribe (no i ten się robił troche dłużej, bo zapomniałem wyłączyć - ale to i lepiej)
[Obrazek: vpn.png]

I mam pytanie odnośnie tych MTRów powyżej: czy pakiet, który wędruje do hosta docelowego, przechodzi przez każdego hosta po kolei jak jest to widoczne wyżej? - Pytam, bo otrzymałem informację od "technika", że nie i ważne jest tylko to, czy ilość wysłanych zgadza się na hoście docelowym - ilość odebranych. No i dlaczego tak jest? - w sensie, czy nie powinno być również utraty na szyfrowanym? - w końcu to z tego samego neta..

Te MTRy przedstawiają tylko kilka min testów, czasami lossy dochodzą nawet do 30-50% a pingi skaczą w tym czasie 1-2k ms, więc nie muszę chyba mówić jaki pokaz slajdów mam w różnych gierkach.. Obecnie żeby w coś pograć nie obejdzie się bez VPN - lepszy ciut większy ping niż i stabilne połączenie, niż niespodziewane blocki lub dc'ki.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Utrata pakietów - VPN a internet domyślny
Wyniki MTR są idealne-na terenie Polski masz pięć punktów-na żadnym nie ma utraty.
Na VPN też- na terenie Niemiec.
Daj mi zrzuty, gdy utraty będą rzędu 30-50%
[Obrazek: userbarpcf.gif]
 System operacyjny: android Przeglądarka: firefox
Postaram się na weekend wrzucić, przeważnie najgorzej jest w dni wolne i święta... Wczoraj miałem tylko 10% lossa max - to tak chwilowo, bo chodził jak nigdy.

EDIT:

Dziś miałem to samo co wczoraj o tej samej porze co do minuty (dokładnie 21:14). Lossy trochę większe niż 10%.

KOMP1: "czysta" netia
[Obrazek: netiashit.jpg]

KOMP2: VPN UK - 2 pakiety się zgubiły, ale wszystkie dotarły (miały prawo)
[Obrazek: VPMUK.png]

MTRy w tym samym czasie zrobione, także jest pewne że gra działa prawidłowo i nie jest to wina mojego sprzętu - jak twierdzi netia... 

A tak skacze ping w grze w tym czasie na "czystym" necie:
[Obrazek: ping.jpg]

Wszystko trwało równe 10 min, w weekendy jest taki problem kilka razy w ciągu godziny, nawet cały dzień.

Muszę wiedzieć dlaczego tak jest, że na VPN nie ma utraty. Ktoś, coś ? 
 - Zadałem to samo pytanie netii, jak narazie nie odpisali w obiecanym czasie 48h...
Utraty pakietów następują poza siecią Netii.
Zastanawia mnie jednak,co na trasie pakietów do niemieckiego serwera robi Arabia Saudyjska.
[Obrazek: userbarpcf.gif]
 System operacyjny: android Przeglądarka: firefox
Szczerze to nie widzę tam Arabii Saudyjskiej, zresztą wczorajsze MTRy są robione z CyberGhosta do UK, nie do Niemiec. No i problem dotyka dużej ilości hostów w tym czasie. Nie mówię o jednej gierce, mam na myśli gierki różnych producentów, nawet te na androidzie na telefonie wywala w tym czasie.

No i największy ból, że dzieje się poza netią i nic nie mogę udowodnić. Netia twierdzi, że to wina hosta docelowego, że nie przyjmuje pakietów. Mi się jednak wydaje, że to jest coś z netem i można spojrzeć w drugą stronę, bo jest to na drodze: po wyjściu z netii>host. Nie wiem czy coś jest nie blokowane w tym czasie, w dodatku jakby serwer docelowy miał awarie i dajmy na to był offline, to z żadnego neta by nie odebrał pakietów (VPN czy transmisja danych z kom).

Właśnie otrzymałem tel. z netii z działu technicznego, iż nie potrafią udzielić mi odpowiedzi na pytanie dlaczego tak jest, że w tej sprawie muszę się skontaktować z kimś "kto się tym zajmuje", czyli nie wiem już z kim... Że na ich sieci ucierpiał tylko 1 pakiet i mogę złożyć reklamacje, która i tak mi nie przysługuje w takim wypadku...

Da się w ogóle stwierdzić przyczynę tego, dlaczego tak się dzieje? Jakieś bardziej zaawansowane oprogramowanie do testów, które jeszcze sprawdzi porty/protokoły na dany pakiet?
Tak jak obiecałem na weekend:
19:18
[Obrazek: 19-18.jpg]
21:36
[Obrazek: 21-36.jpg]

i VPN z innego kompa:
21:38
[Obrazek: vpm21-38.jpg]

a tu dla porównania na różnych hostach bo nawet nie mogłem zdjęć wrzucić, bo również wywaliło:
[Obrazek: 21-48.jpg]
I znów punk kulminacyjny zaczął się po 21:00 jak co dzień.. Dziś natomiast widać, że pakiety gubią się jeszcze w sieci netia.. Nie rozumiem tylko dlaczego do każdego hosta łączy inna drogą w netii, i czy to tak ma być, czy netia coś zmienia w tym czasie a ja odczuwam skutki. No i dodam, że monitorowałem hosta 85.195.92.157 od rana i zmienił router za bramą 3 razy dzisiaj (jeżeli coś to pomoże). 

No i na hostowaniu wp.pl widać, że chodzi "prawie" stabilnie, dlatego myślałem na początku, że to coś z portami..

EDIT:
Pół godziny później mam coś takiego, gdzie netia już się wyprze, że to od nich:
22:17
[Obrazek: 22-17.jpg]
czyli lossy poza siecią na hostach brzegowych.
Programy: Polecane / Nowe / Inne