Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Uwag kilka nt.mks_vir2k7-duże spożycie RAM

Uwag kilka nt.mks_vir2k7-duże spożycie RAM
Witajcie! Dawno mnie tu nie było...ale do rzeczy.
1. Skusiłem się na MKS-a... i pognałem do kiosku
2.Pożegnałem AVAST-a, SPYBOOT-a i JETICO, zainstalowałem produkt kultowy jak dla takiego starucha jak ja...skonfigurowałem go sobie wedle instrukcji(min. ze strony domowej) i jazda do radosnego korzystania......a tu niestety: niemiłe zaskoczenie...
3. Patrzę od kilku dni na menedżera procesów i zastanawiam się gdzież ta lekkość tego programu o jakiej rozpisywało się pismo?Poprzedni zestawik pozostawiał mi z fizycznego RAM jakieś 350 MB(z posiadanych 512 MB) w stanie spoczynku a tu od razu zjazd na jakieś 300 MB w stanie spoczynku, że tak się wyrażę. Ale to "pikuś" jak mawia młodzież: odpalam pocztę...idzie ,idzie...procesor jęczy na 90-100% i komp zamulony....łypię w menedżerka a tam widzę zjazd z fizycznego RAM na wartość rzędu 220 MB(na wirtualną już nawet nie lukałem)No ale poszło.Dobrze. Zabieram się ponownie za konfig monitora: robię sobie wersję "lajt": wyłączam jakieś tam skanowanie MBR itp, heurystyka na minimum, skanowanie otwieranych...też sobie daruję, że o archiwach nie wspomnę.....aaa jakieś tam zaplanowanko-skanowanko w tle też wyłączam.W radosnym widzie zamykam aplikację....i co?Myślicie istotna poprawa?A gdzież tam! W menedżerze radośnie sobie kwitnie proces: mks_scan.exe, który zajada sobie jakieś tam 60 MB RAM, Operka załączona- jakieś 30 MB RAM...No myślę sobie ciekawie.Cóż...to jak z miłością po latach: srogi można mieć zawód!
4. Reasumując: system lekko ociężały, aplikacja w trakcie normalnej pracy i w wersji ustawień "lajt" pożera mi jakieś 100 MB RAM( miałem np. F-Secure i pożerał jakieś 50 MB, standard ustawienia,12 procesów- zero mulenia). Masakra!Chyba dam sobie spokój z legendą, za słaba moja "strychnina"(Sempron 2500+ ,zegar 1400, 512 RAM, GForce FX5200,chipset NVidia, płyta gł. ASUS K8NE, aktywnych procesów systemowych 17- co nie potrzebne powyłączałem). A może żle go sobie ustawiłem?Co mam co chwilę zabijać proces-pożeracz?...bezsensu.Może coś nie tak w ustawieniach i oprogramowaniu kompa?A może: "Aplikacja jest szybka, ma małe wymagania systemu itd" to jakiś błąd w druku?
Z chęcią poczytam co mają do powiedzenia inni użytkownicy, bardziej doświadczeni niż ja, może coś doradzą i wyjaśnią, pomogą.
Tak czy inaczej szkoda że, to taki pożeracz na tą chwilę. Chcę wierzyć , że to moje błędy w ustawieniach aplikacji to powodują. Bo ja pamiętam MKS-a sprzed....ech czas leci!

PS. Moderatorów i Admina proszę o wybaczenie za przydługą wypowiedż i z góry im dziękuję za nie wywalenie do śmietnika mojego posta.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
RE: Uwag kilka nt.mks_vir2k7-duże spożycie RAM
W pewnym niedawno robionym teście antywirów (nie napisze przez kogo robionymOczko ) Avast zajął bodajże ósme miejsce a mks ostatnie czternaste .Nie dokonałeś więc zbyt dobrej zamiany.Pisałem już zresztą na ten temat tutaj
Płatne nie zawsze znaczy lepsze.A co do legendy mks to to już chyba niestety historia.A szkoda.I nie rozumiem po co pozbyłeś się spybota i jetico.
[Obrazek: pcformat4.png]
[Obrazek: nomatgo7.gif]
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
rzeźnik napisał(a):W pewnym niedawno robionym teście antywirów (nie napisze przez kogo robionymOczko ) Avast zajął bodajże ósme miejsce a mks ostatnie czternaste .Nie dokonałeś więc zbyt dobrej zamiany.Pisałem już zresztą na ten temat tutaj
Płatne nie zawsze znaczy lepsze.A co do legendy mks to to już chyba niestety historia.A szkoda.I nie rozumiem po co pozbyłeś się spybota i jetico.
A no widzisz....Magia legendy...Jeszcze powalczę z nim parę dni, tak dla zasady żeby nie było że, wyciągam zbyt pochopne wnioski
W moim przypadku było dokładnie tak samo. Komputer był zamulony, mks_skan zżerał nawet do 100 MB RAM'u. Po kilku godzinach usunąłem z dysku i powróciłem do poczciwego Avasta. Testy w KŚ pokazują mks_vir z innej strony. Od bardzo licznej grupy osób słyszałem, że Kaspersky jest najlepszy. Test KŚ tego dowodzi. Nie mam zamiaru wydawać pieniądze na tego antywira (ponad 300 zł), wystarcza mi darmówka.
~Anonim napisał(a):A no widzisz....Magia legendy...Jeszcze powalczę z nim parę dni, tak dla zasady żeby nie było że, wyciągam zbyt pochopne wnioski

Powalczyć oczywiście można.Tylko po co?Przyjrzałem się przed chwilą temu testowi antywirów.Avast cechuje się znacznie lepszą wykrywalnością wirów i innych śmieci niż mks.Po co zmieniać lepsze na gorsze?
[Obrazek: pcformat4.png]
[Obrazek: nomatgo7.gif]
Ja na ten program nie narzekam jak go zainstalowałem to po skanowaniu wykrył mi 3 trojany. Czego avast nie zrobił gdy skanowałem dysk.
Wkurza mnie ten MKS Vir.
A i tak trial NODa kończył mi się za parę dni więc odinstalowałem noda i zainstalowałem.
Teraz po włączeniu kompa strasznie zamulony jest.
A jeszcze mało tego wyłącza się monitor systemu i nieda się go potem włączyć.
Program przestał działać - Vista informuje.
Patrzę w trayu ikonki nie ma mks albo jest przekreślona.
To jest pierwszy program na którym zawiodłem się z PC Formatu.
Pozdrawiam, cube!
[Obrazek: hjln299024443d.gif] Piszę poprawnie po polsku.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
A już myślałem , że to tylko ja straciłem 1,5 godziny aby powrócić do stanu z przed MKS_vir-a z PCFormat. Wesoły Totalne nieporozumienie. U mnie nawet przeglądarki nie chciały współpracować z tym niedorobieńcem. Wesoły Stara zasada się sprawdziła: masz chleb nie szukaj chlebusia.Wesoły W mojej ocenie ten program ma jakieś fundamentalne błędy. Jeszcze żaden avirus nie zamulił mi tak kompa. Ci co jeszcze nie zainstalowali ZNAKOMITEGO STAżNIKA TWOJEGO KOMPUTERA nie sobie dadzą spokój. Pozdrawiam. LD
Witam.
Jak widzę jestem w zdecydowanej mniejszości ,ponieważ umnie MKS VIR2k7 działa bardzo szybko i nie zamula sytemu.Niestety nie obsługuje The Bat ,tak że poczta jest nie chroniona.Może ktos ma jakiś pomysł jak to pogodzić?
Witam kolegów i koleżanki .
Ja używam 2k7+ od pięciu miesięcy, wersja płatna a nie z PCF. Zgodzę się z tym, że do połowy miesiąca maja były problemy z tym anty-virem i duże spowolnienie systemu. Jednak po zmianie silnika program stał się bardziej życzliwy dla użytkowników i dużo mniej obciąża system i nie zbiera tyleż RAM-u.
Chcesz mieć ochronę niestety trzeba za nią zapłacić, nikt darmo nic nie daje. A wracając do wersji zamieszczonej na PCF , sądze że obsługuje niestety stary silnik i takie objawy powodują niechęć do tego programu - czego sam doświadczyłem w miesiącu kwietniu i maju.
Pozdrawiam
PS. Ja po wielu doświadczeniach w testy niestety nie wierzę i nie są one dla mnie wyrocznią - bo nigdy nie są obiektywne - a to niestety okazuje się dopiero w praniu.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Skocz do:

Wybrane wątki (Uwag kilka nt.mks_vir2k7-duże spożycie RAM)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bitdefender 2020 SebaKomp 2 4727 26.01.2020 12:30
Ostatni post: mariuszG
  Audials Musictube 2019 mareklewand 0 4098 27.12.2019 21:38
Ostatni post: mareklewand
  Problem z uruchamianiem menu płyty wlodi5 4 4192 24.08.2019 20:23
Ostatni post: death_mental
  Driver Easy problem z aktywacją wlodi5 1 9994 11.06.2019 13:50
Ostatni post: A.Chabiński
  Wise Duplicate Finder 4/2019 fade5 0 8009 11.06.2019 12:20
Ostatni post: fade5
  Audials internet tv problem z instalacją wlodarek1 3 10377 31.05.2019 21:13
Ostatni post: wlodarek1
  Bitdefender edgarx 4 10690 31.05.2019 17:50
  GDATA - ciąg dalszy ochrony - problem z przedłużeniem licencji PLMike 11 25270 20.02.2019 16:34
Ostatni post: Jedrek49
  G DATA ANTYWIRUS Lenroc777 1 15077 12.11.2018 17:18
Ostatni post: Illidan
  VirtualDub2 Red Herring 0 13405 10.11.2018 13:02
Ostatni post: Red Herring
  The Few Myszexx 3 14738 16.10.2018 21:41
  youtube song downloader pancerny24 2 14394 20.09.2018 11:27
Ostatni post: koneton
  G Data Mobile Internet Security DarkGojitto 0 14648 17.09.2018 18:17
Ostatni post: DarkGojitto
  Błędny kod do Bitdefender IS 2019 qwertyE66 2 14815 14.09.2018 19:29