Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Używany laptop do 1500 zł

RE: Używany laptop do 1500 zł
Właśnie dlatego biorę pod uwagę używane, ale widzę że naprawdę te ceny są kosmiczne. 1500 zł jak się tak szuka po tych znanych sprzedawcach to ledwo co jest z 16 GB i dyskiem SSD. Wiesz w domu mam stacjonarny z i5-8400 i zastanawiam się jaka to będzie przepaść w porównaniu do della. Nie chcę żeby to był muł znowu jakiś... Ogranicza mnie budżet i dlatego takie dylematy..

W każdym bądź razie nie może być gorszy niż Lenovo t430s z i5-3320M i 8GB ram. Taki mam tez i na nim jeszcze to co robi w CAD daje radyOczko
Samsung Galaxy I9000 + Nokia N82

System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
masz electro garden i mtj electronix choćby z tych sprawdzonych ale nie aż tak znanych Język
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
W typowo internetowo biurowych zastosowaniach to śmiem twierdzić żadna różnica różnica będzie CAD czy gry to wiadomo ani integra z 5 generacji ani z 8 generacji z tym dobrze działać po prostu nie będzie nie ma cudów .  Najbardziej wydajne w twoim budżecie będą Hpki 440 G5/G6  z I5kami 7/8 generacji które mniej więcej są równe tej I3ce ale sam laptop w sensie HP lepiej wykonany  HP 645 G4  z Ryzenami . Choć raczej trudno o fakturę w tej cenie pamiętaj że z fakturą zawsze drożej :

Ten jest nie głupi matryca tylko HD fakt i 8GB ramu ale za to ma sloty więc można zmienić jakby była potrzeba procesor 4 rdzenie zamiast dwóch więc wydajniejszy będzie w aplikacjach typu CAD od 2 rdzeniowej I3ki nie wiele mu to da ale zawsze . Fakturę wystawia 14 dni na zwrot gdyby trafił się szrot . Ja bym się zastanowił bo ciężko będzie w tych pieniądzach dostać coś lepszego chyba . 
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
(03.10.2021, 13:13)pieterman09 napisał(a): masz electro garden i mtj electronix choćby z tych sprawdzonych ale nie aż tak znanych Język

W sklepie Electron garden znalazłem jedynie
Laptop Dell Latitude 7480 14 " Intel Core i5-7300U 16 GB / 256 GB czarny w full HD za 1749zl. Mogę dołożyć jeśli warto.
Samsung Galaxy I9000 + Nokia N82

System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
1750 zł dokładasz 200 i już masz prawie nowy laptop z 6 rdzeniowym R5 4500u w jakimś outlecie jak generalnie jestem wielkim fanem biznesówek to nie wiem czy w tym budżecie i przy twoim zastosowaniu nie poszadłbym w bardziej budżetowy ale jednak wydajniejszy laptop z R5 4500U/R5 5500u zresztą porównaj wydajność :

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/In...vsm1052299

Takie to są właśnie niestety dylematy ja za ok 2 tyś szukałbym już dziś laptopa z Ryzenem 4500U/5500U bo jest znacznie jednak wydajniejszy choć zdaje sobie sprawe że byłby gorzej wykonany ale to ja . Ja w sumie jeszcze nigdy nie kupiłem laptopa droższego niż 1k zł do dla moich potrzeb droższy jak dla mnie strata kasy . Wesoły Każdy musi pod siebie wybrać na czym mu bardziej zależy na wydajności kosztem wytrzymałości czy wytrzymałości kosztem wydajności zawsze trzeba iść na kompromis .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
A ja bym kupił matebooka D14/D15 na ryzenie i tyle się przejmował , wykonanie dla mnie bardzo spoko , wlutowany ram trzeba przeżyć i masz wydajnego ryzena ... Język
Choć fakty , tam będzie 3500u jednak znacznie słabszy , choć może i nowszy się trafi jakimś fartem Język

Ale ogólnie właśnie kierunek 4500U wydaje się najsensowniejszy bo amd zrobiło małą rewolucje i naprawdę mocną integrę wpakowało .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
I to też jest jakiś pomysł na pewno jakość wykonania lepsza od tych najtańszych Hpków z 4500u dobra matryca dobra obudowa tylko ten cholerny ram 8GB do CADA może być mało chociaż do projektów 2D może by jakoś starczyło . Nie wiem nie znam się właśnie ten ból że tam tego ramu nie wymieni co prawda są wersję 16GB ale pewnie nie do 2tyś wersję 8GB/256GB SSD kupi już za te 1600/1700 zł zaczynają się . Tanie HPki na 4500u za niecałe 2 tyś 14tki outlety z x komu na pełnej gwarancji bądź 15ki w używce one tam mają 1 lub 2 sloty zależnie od wersji na ram tyle że ludzie narzekają że potrafią być głośne i sypią się w rękach ponoć . Z drugiej strony "CCC" cena czyni cuda naprawdę ciężko będzie znaleźć coś wydajniejszego do 2k niż 4500u w tych Hpkach widziałem Acera jakiegoś z 5500u poniżej 2k ale to był na razie jednorazowy strzał na Allegro zszedł w mgnieniu oka .

Czekaj przecież zawsze może szukać pierwszej wersji Huaweia z I5ką 8 generacji i dedykowanym MXem 150 który od Vegi jest nawet mocniejszy . Co najlepsze te pierwsze wersje miały 2 sloty na ram 32GB tam wchodzi dopiero od drugiej rewizji zaczęli cudować z lutowaniem ramu nie chce kłamać ale CHYBA ze wprowadzeniem Ryzena 3500u zaczęli lutować .

Programy: Polecane / Nowe / Inne