Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Vectra. Zalety, wady problemy oraz odczucia użytkowników. Co cię wkurza?

Vectra. Zalety, wady problemy oraz odczucia użytkowników. Co cię wkurza?
Witam zakładam temat dotyczący firmy Vectra.

Chciałbym aby każdy podzielił się swoimi spostrzeżeniami odnoszącymi się do usług tejże firmy. Temat ma być odzwierciedleniem subiektywnych odczuć każdego użytkownika. Jeżeli temat się rozwinie mam nadzieję że każdy uzyska obiektywny obraz tejże firmy.

Ja od jakiegoś roku jestem ich klientem.
Posiadałem telewizję oraz obecnie mam sam internet.

Usługę telewizji nabyłem poprzez cesję, kupiłem mieszkanie i doszedłem do wniosku że i tak u nich brałbym tą usługę. A wyszło moim zdaniem nietypowo.

Pierwsza rzecz niepodważalna i nikt mnie do zmiany zdania nie przekona to krytycznie niski poziom obsługi klienta oraz oszukiwanie klienta. Z tego powodu otrzymują minus 10 respecta. Ponieważ bardzo nie lubię gdy ktoś robi ze mnie debila. Oraz robi łaskę że odpowie na pytania.

Pierwsza sprawa z wielu kilku konsultantów oszukiwało mnie że nie mogę przed czasem zerwać z nimi umowy gdy w 2013 r. zmieniał się regulamin. Rezultat umowa rozwiązana bez kar umownych, a Oni mają jednego płaciciela mniej na telewizje.

Druga sprawa dotyczy manipulowaniem (czytaj świadomym wprowadzaniem w błąd) w ofercie dotyczącej telewizji z 2013r. słowami kluczowymi. Konkret - dzwonią i mówią że pakiet kosztuje 35 zł a przy podpisaniu umowy informują iż aby można było ten pakiet obejrzeć u siebie w domu to trzeba dobrać dekoder. Oczywiście koszt całkowity 50 zł miesięcznie, a nie 35 zł jak informowali w ulotce i poprzez infolinie.
Niech każdy sam oceni czy nie powinno być informacji 35 zł pakiet + dekoder.

Kolejna sprawa odestki. Ja rozumiem że jest to ustawowo określone że mogą naliczać i tyle. Ale to jest jedyna firma która pobiera takie odestki, oczywiście tam gdzie ja płace rachunki. Bądź pewny/a że 24 godziny opóźnienia i dostaniesz note z odsetkami. Każdy jest człowiekiem można zapomnieć i tyle w temacie. Nie podoba mi się że gdy otrzymuję e-fakturę odetki są schowane przez co zapłaciłem podwójne odsetki za odsetki. Tak to możliwe w tej firmie a nawet pewne.
Odbieram to jako ponadnormalną pazerność firmy.

Kolejna sprawa jeżeli chcesz sprzedać mieszkanie i wyprowadzić się gdzie vectra nie może świadczyć usługi to zapłacisz karę umowną lub trzeba będzie płacić do końca
Ta informacja może komuś sie przyda.

Kolejna sprawa przy podpisywaniu umowy w biurze oświadcza się swoim podpisem że otrzymało się kopie regulaminu oraz z nia zapoznało. Gdy poprosiłem "wciskacza umów" o kopie regulaminu otrzymałem odpowiedź że "nikt tego nie żąda i nawet nie wie skąd to wziąść".

Najgorsza zbrodnia tejże firmy to świadome wciskanie mi kitu że nie można u nich podpisać umowy na internet na czas nieokreślony.
Informuje że płace 49.99 zł miesięcznie i kilka razy dzwonił konsultant i chce podpisać umowe na 24 miesiące za 49.99, oczywiście na tą samą prędkość.

Żeby nie było że firma jest najgorsza i ja jestem w jakiś sposób uprzedzony.
Informuje że z jakością usług nie było problemu i to nie jest jakimkolwiek problemem.
Problemem jest jakość obsługi. Aby cokolwiek się dowiedzieć trzeba sporo się nawkurzać i nawisieć na telefonie lub nastać się w kolejce w biurze obsługi. Kilka razy byłem biurze i dużo osób było pytać się za co płacą w rachunku i ogólnie większość miała niedosyt informacji.

Powyżej przedstawiłem swoje zdanie odnośnie tej firmy. Jestem bardzo ciekaw z czego wynika ten niski poziom obsługi, niskich płac czy odgórnych dyspozycji prezesów. Niby telewizja działała a interet dalej działa, ale dla mnie jakośc obsługi jest bardzo ważna.

Teraz czekam na Wasze zdanie. O wszystkie Wasze opinie i spostrzeżenia.
Jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Vectra. Zalety, wady problemy oraz odczucia użytkowników. Co cię wkurza?
Sam korzystam z Neostrady od Orange i muszę powiedzieć że żadna z tych praktyk nie jest dla mnie nowością. Dokładnie tak samo jest w Orange, było w TP i z tego co słyszę jest u innych operatorów.

Za to dwaj moi przyjaciele korzystają z Vectry i obaj są zgodni co do tego że internet na 5+, inne świadczenia 4+ a jakość obsługi zła. Próby wyzyskania pieniędzy są widoczne jak na dłoni, zresztą konsultanci nie za bardzo się z nimi kryją. Podpisywanie aneksów do umów to bardzo głupie posunięcie w Vectrze. Nigdy nie są korzystne dla abonenta, a konsultanci silnie nalegają. Modemy to już spora przesada, możliwości ich konfiguracji przez użytkownika praktycznie nie ma, często się psują i mają bardzo upośledzone działanie WiFi. Jakość usług też stale spada.

Na koniec jeszcze raz zaznaczę że dokładnie to samo jest u innych operatorów. Obsługa nigdy nie będzie dobra, jeżeli konsultacji mają prowizję od umów a aby usiąść przed telefonem nie trzeba znać nawet podstawowych terminów teleinformatycznych.
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Vectra. Zalety, wady problemy oraz odczucia użytkowników. Co cię wkurza?
Dziękuje za pierwszy odzew.

Firma orange jest dla mnie pierwszorzędnym ściemniaczem.
http://forum.pcformat.pl/Oszukancy-z-TP-...internet-t

Dopiszę przy okazji że za infolinie orange trzeba płacić i to nie małe pieniądze. Dlatego tak chętnie przełączają do innych specjalistów a minutki lecą.

Może znajdzie się ktoś kto na portalach społecznościowych poprowadziłby kampanie.
Ale by było cudownie.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
nietypowa wada/zaleta u człowiekawady internetu vectra