Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

W granicach 800 zł -> LTE 800

W granicach 800 zł -> LTE 800
Cześć, witam po dłuższej przerwie. Trochę wypadłem z obiegu jeśli chodzi o czynne śledzenie rynku telefonów, dlatego zwracam się o pomoc w wyborze nowego tel. Do rzeczy:

Cena: ok 800 zł -> może być mniejOczko
Stan: raczej nówka, choć fajną używką nie pogardzę. 
System: raczej Android, choć do WP jakiś specjalnych obiekcji nie mam
RAM: koniecznie min 1,5 GB 
aparat z jakimś podświetleniem, ale generalnie nie zależy mi na jakiś super hiper fotkach
Byłoby fajnie jakby przy okazji obsługiwał LTE na częstotliwości 800 

Generalnie tel ma służyć głównie do przeglądania neta, więc przede wszystkim zależałoby mi na płynności, plus w miarę sensowny ekran. Jakość wykonania mogłaby też być nienajgorsza. Póki co zastanawiam się nad 2 modelami:

1. Huawei P8 Lite
2. Asus ZenFone 2 Laser 5.0 

Głównie ze względu na RAM i obsługę LTE 800. Prosiłbym o opinie na temat tej dwójki, plus ew jakieś inne propozycje - mogą być modele po prostu obsługujące LTE, niekoniecznie 800. 
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: W granicach 800 zł -> LTE 800
P8 Lite jest okej, jeśli koniecznie ma być nowy telefon. Z używanych za te pieniądze wchodzą już flagowce 2014, więc znacznie lepsze telefony. Zenfone 2 Laser odpuść, zbyt słaby układ SoC.
P8 Lite ma trochę przeciętną baterię, ale telefon niezły.
Jak nie przeszkadza ci zakup w zagranicznym sklepie to pomyśl o LeTv Le1, telefon ma bardzo dobre opinie na forach o chińskich telefonach. z Vatem nieznacznie ponad 800zł
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Dzięki panowie za pomoc. 

Cytat:Jak nie przeszkadza ci zakup w zagranicznym sklepie to pomyśl o LeTv Le1, telefon ma bardzo dobre opinie na forach o chińskich telefonach. z Vatem nieznacznie ponad 800zł

Zagraniczny sklep nie przeszkadza, ale przy nowym telefonie, mimo wszystko czułbym się lepiej mając gwarancję w PL.

Może się zdarzyć mała modyfikacja założeń, tzn -> używka, jakiekolwiek LTE, dobry ekran do neta, przyzwoity aparat, solidna [ nie byłoby źle gdyby wymienna] bateria. Cena do 500 zł. Mam okazję na zakup Nexusa 4 w dobrej cenie, ale brak LTE przeszkadza. Myślałem o i9305 ale jakoś mi przeszło. Jakbyście mogli jeszcze coś doradzić dla takich założeń, będę wdzięczny.
Bierz jakiegoś flagowca 2013 roku.
Pod względem płynności, neta, aplikacji LG G HTC One, xperia z czy s4?

Edit: który najlepiej sprawdzi się pod custom romy?
 System operacyjny: android Przeglądarka: opera
Na pewno nie HTC One. Ich modele od Sensation w górę to najcięższe przypadki, jeśli chodzi o modowanie. Jeśli nie jesteś świeżakiem, dasz radę, ale na pierwszy romans nie polecam.

Bliźniaczy wątek: http://forum.pcformat.pl/Telefon-do-500-...essenger-t
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
(20.11.2015, 22:24)andrzejgolota napisał(a): Pod względem płynności, neta, aplikacji LG G HTC One, xperia z czy s4?

Edit: który najlepiej sprawdzi się pod custom romy?

i zetka i s4 modują się bezproblemowo , jedynie są 2 szkopuły :
zetka nie może być z orange bo te są nieprzerabialne przez zmieniony bootloader
samsung s4 ma knox więc po modach koniec gwarancji co byś nie przywracał , zrobili fizyczny przepalający się obwód i gwarancja leci pernamentnie co w zetce nie koniecznie , bo tam blokujesz bootloader i wgrywasz orginalny soft i nie ma śladu :\
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
LG na pewno najprostszy do modowania, ale wsparcie jest raczej mizerne - są dobre romy, ale jest ich mało. Telefon nigdy nie był popularny, a teraz jest na dodatek już dosyć stary. Z One nie byłoby aż tak tragicznie, gdyby nie fakt że przy najnowszym bootloaderze S-OFF można uzyskać tylko metodą płatną $25. Duży plus to na pewno czyste i sprawne romy z GPE, tak samo jest w przypadku S4. O ile nie zależy ci na gwarancji, to właśnie Samsung będzie chyba najlepszym wyjściem.
Dziękuje jeszcze raz wszystkim za pomoc. Nowy telefon już mam. Pozwolę sobie jeszcze was raz pomęczyć i raczej nie ma sensu zakładać nowego wątku.

Chce kupić pierwszy smarfton dla mamy. Celuję w jakąś Lumię - najchętniej używka w dobrym stanie, na gwarancji. Telefon na pewno nie będzie mocno drenowany aplikacjami, ani internetem. To na czym by mi zależało to:
- solidny aparat
- solidna jakość muzyki
- cena do 300/350 zł max
Trochę tych Lumii się nazbierało w ostatnich latach i szczerze powiedziawszy nie wiem zupełnie w co celować. Jeszcze raz z góry dzięki za pomoc
Programy: Polecane / Nowe / Inne