Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

W jakim języku najlepiej programować gry?

W jakim języku najlepiej programować gry?
Witam! Od zwasze chciałem być twórcą nawet benznadziejnych gier, któtymi sam bym się cieszył, więc od jakiegoś czasu wprowadzam się w ten temat potrafię programować w c++ na lekko zaawansowanym poziomie, gdzie kiedyś zaczełem pewien projekt, lecz nie spodobał mi się. Moje pytanie brzmi: W jakim języku najlepiej się programuje gry, może jakiś jest do tego przeznaczony?
Moje Dokonania:

Rozwalacz klawiatur
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
RE: Programowanie gier
W tym w którym czujesz się dobrze. C/C++, Java, Python etc.
Każdy dzień bez forum to dzień stracony.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: firefox
RE: W jakim języku najlepiej programować gry?
Nie można jednoznacznie stwierdzić, jaki język jest najlepszy do tego celu, ale jeśli potrafisz coś w C++, to śmiało możesz pisać w tym języku. Na początek polecam zapoznać się z biblioteką Allegro i zrobić jedną lub dwie grywalne gry 2D. Jeśli to opanujesz, to możesz przejść do grafiki 3D, a więc OpenGL lub Direct3D. Ja osobiście programuję silnik graficzny w C++ z wykorzystaniem OpenGL i przyznam, że pracuje się na nim całkiem łatwo i przyjemnie, mimo, iż nie jestem zbyt doświadczonym programistą.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
w jakim języku programuje się gryw jakim języku najlepiej programować gryw jakim języku programować gryw jakim języku programować gry 2013w jakim jezyku programuje sie gry na ps4w jakim jezyku programowac grynajlepsze język do programowania gierna jakich jezykach programowane sa grujakim językiem programuje sie gry na pcjak programuja najlepsi