Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

W10 blue screen, później nie włącza się

W10 blue screen, później nie włącza się
Cześć, mam dziwny problem z komputerem Dell 3020/i3/RAM4GB/SSD120 a mianowicie od kilku dni w w trakcie pracy po kilku godzinach pojawia się niebieski ekran W10 z różnymi komunikatami np. SYSTEM SERVICE EXCEPTION. Sprawdziłem dysk SSD w HD Tune i CrystalDiskInfo generalnie jest bez błędów w S.M.A.R.T. jedyne co mnie niepokoi to momentami kiepskie czasy odczytu na poziomie 30-50 MB/s. Brak błędów pamięci RAM. Przeskanowałem system za pomocą sfc /scannow i coś się udało naprawić, ale niestety problem po kilku godzinach wrócił. Ciekawym objawem jest to, że po wystąpieniu ekranu błędu nie można uruchomić systemu, jedyne co jest to czarny ekran lub logo płyty głównej i nie ruszy dalej. Po kilku próbach i odłączeniu zasilania udaje się uruchomić system.

W jakim kierunku iść? Objawy kierunkują raczej na problem z dyskiem SSD.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: W10 blue screen, później nie włącza się
HDTune źle diagnozuje dyski SSD to raz dwa błąd wskazuje raczej na problemy ze sterownikami ew samym systemem . Najpierw usuń sterowniki graficzne w DDU :

https://www.wagnardsoft.com/content/disp...1-released

następnie sterowniki zaktualizuj :

https://forum.pcformat.pl/Aktualizacja-s...ilDriver-t

Nie pomoże backup danych format systemu . Nie pomoże dopiero wtedy myślimy o jakichś uszkodzeniach sprzętowych .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
W CrystalDiskInfo też nie ma problemów. Wszystkie sterowniki zaktualizowałem za pomocą programu. Dodatkowo wrzuciłem najnowszy BIOS. Sterowniki GPU były najnowsze.

Po aktualizacji teraz poleciał MEMORY MANAGMENT
Teraz się będzie sypać pewnie randomowo . Dla mnie najpierw format i instalacja na świeżo jak nic nie da ew test pamięci ram Memtestem czy SSD programem AS Benchmark SSD Life w ogóle testowanie SSD jest bardzo skomplikowane i osobiście jeszcze tego nie rozgryzłem wiem tylko że takie programy jak HDTune czy CristalDiskinfo po prostu często pokazują w przypadku SSD durnoty . Jak mówię najpierw zacząłbym od windowsa . Dlaczego ? Bo sam windows często odwala cyrki totalnie bez przyczyny a objawy często mogą nawet sugerować inne przyczyny sam się o tym wielokrotnie przekonałem . Więc format i instalacja na czysto rozwiałaby wątpliwości że problem jest systemowy . No chyba że chce ci się grzebać w systemie by go koniecznie ratować to nie ten dział . Dopiero jeśli będziesz miał pewność że system jest świeży albo dobrze "wyczyszczony " a problem nie ustąpią szukaj w sprzęcie . Przynajmniej ja bym tak zrobił .

Nie sugeruje że na pewno to nie jest problem sprzętowy sugeruje by zacząć od systemu chociażby dlatego że to nic nie kosztuje . Nie pomoże problemy będą występować trzeba będzie sprawdzić pamięć ram memtestem i dysk SSD .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
System przeinstalowany, dodatkowo podmieniłem dysk żeby przetestować 2 rzeczy na raz i problem dalej występuje. Wyrzuciłem jedną kość RAM i na razie 2 dzień działa na jednej kości bez problemów. Być może trzeba było by puścić Memtest na całą noc żeby coś wyszło bo na kilku przebiegach nic nie pokazuje...
No to puść jeśli na jednej kostce ramu wszystko ci będzie działać to ewidentnie masz uwalony ram . Spróbuj jeszcze może przełożyć tą kostkę co ci działa do slotu tej drugiej co się będzie działo . Co prawda uszkodzenie slotu to rzadkie zjawisko ale nie niemożliwe czasem się zdarza .

Programy: Polecane / Nowe / Inne