Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

W8.1 Nie można otworzyć plików JPG i PDF

W8.1 Nie można otworzyć plików JPG i PDF
Witam. Parę dni temu nawalił mi laptop i głowie się nad rozwiązaniem.
Mianowicie jakieś 3, 4 dni temu zniknęły miniaturki obrazów w sekcji "Ten komputer". Problem dotyczy zarówno plików JPG jak i PNG. Do tego oczywiście nie można ich w żaden sposób otworzyć, podobnie jak plików PDF. Jako że jestem raczej zielona w bardziej zaawansowanych kwestiach, postanowiłam poszukać pomocy w internecie i zauważyłam, że problem który opisuję nie jest znowuż taki rzadki. Sęk w tym że żaden sposób o którym czytałam nie pomógł.
Jak coś takiego naprawić? Nic nowego instalowane nie było, dodatkowo komputer służy do najprostszych zastosowań, nic tam grzebane, zmieniane nie było.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
RE: W8.1 Nie można otworzyć plików JPG i PDF
Sprawdzenie ustawień.
1. Naciskamy klawisz Windows + W lub z prawego rozwijanego menu wybieramy lupę i wpisujemy „Programy domyślne”
2. Następnie wybieramy pierwszą pozycję „Ustaw programy domyślne”.
3. Z listy po lewej stronie wyszukujemy „Przeglądarka fotografii systemu Windows”
4. Sprawdzamy czy ten program jest ustawiony jako domyślny dla wszystkich plików graficznych.

Druga prosta próba naprawienia tego to kliknięcie na pliku np. jpg prawym przyciskiem myszy i próba otwarcia poleceniem "Otwórz z..." a następnie wybraniu programu graficznego dostępnego w otworzonym menu.

Trzecia możliwość to zrezygnowanie z systemowej przeglądarki do zdjęć dostarczanej z Windows i pobranie np. programu IrfanView. Można w nim zrobić pokaz slajdów i dużo więcej niż systemowa przeglądarka oferuje.
http://www.irfanview.com/
do polskiego pliku językowego
http://www.irfanview.com/languages.htm

Nie twierdzę, że te 2 pierwsze porady usuną problem ale zacząłbym od sprawdzenia tego.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: W8.1 Nie można otworzyć plików JPG i PDF
Próbowałam już tych sposobów i żaden nie działa.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne