Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

WWDC wykrywa prawdopodobną infekcję (svchost pożera więcej pamięci). To normalne?

WWDC wykrywa prawdopodobną infekcję (svchost pożera więcej pamięci). To normalne?
Nie wiedzieć czemu Windows Worms Door Cleaner twierdzi, że mój pecet jest zakażony. Moim zdaniem svchost pobiera więcej RAM, bo doszedł nowy program.
Kod:
---------------------------
Windows Worms Doors Cleaner :
Your system seems to be infected by a virus, your SVCHOST virtual memory usage 23244Ko is beyond usual values. It is strongly advised to check your system with an AntiVirus up to date and an AntiTrojans.
OK  

Nie możliwe, bym miał wirusa!
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: WWDC wykrywa prawdopodobną infekcję (svchost pożera więcej pamięci). To normalne?
(09.06.2009, 14:58)~Anonim napisał(a): Nie możliwe, bym miał wirusa!

a jednak Szczerbol

scan ad-aware free + kaspersky z bootowalnej płyty
[Obrazek: 27535.png]
[Obrazek: 29838.gif]
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
RE: WWDC wykrywa prawdopodobną infekcję (svchost pożera więcej pamięci). To normalne?
(10.06.2009, 22:31)StagG napisał(a): scan ad-aware free + kaspersky z bootowalnej płyty
a po co Chytry

Jaka wersja tego WWDC?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Usunąłem ThreatFire (po instalacji tego właśnie programu WWDC raportował) i wszystko wróciło do normy.
 System operacyjny: linux_fedora Przeglądarka: firefox
raczej niepotrzebnie to odinstalowałeś.

Problem tkwił zapewne w starej wersji wwdc, (1.3) która w tym momencie pewnie na każdym systemie taki komunikat wywali..

W wersji 1.4.1 limit użycia pamięci przez svchost został zwiększony i takiego komunikatu już pewnie nie będzie.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Raczej tak, bo TF nie słuchał mnie - blokował proces pnkbstrb.exe i nie mogłem grać w CoD:UO (PB raportował Unknown API Function). Trochę go szkoda, bo teraz mam GeSWall.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
dlaczego svchost pobiera ramwindows worms door cleaner svchost wirusyour system seems to be infected by a virus your svchost virtual memory usage