Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Warto przedłużać umowę z neostradą?

Warto przedłużać umowę z neostradą?
Witam, obecnie mam internet od neostrady: 20 Mb za 69 zł. Niedługo kończy mi się umowa i zastanawiam się czy ją przedłużyć. Dzwonili ostatnio do mnie z netii i oferowali internet 20 Mb za 59 zł. Co byście mi poradzili? To na czym najbardziej mi zależy to szybkość, niskie pingi i cena w okolicach 60 zł.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Warto przedłużać umowę z neostradą?
Nie odpowiem ci jednoznacznie"czy warto" Jak i nie wypowiem się o Netii, gdyż nie korzystałem z jej usług. Lecz mogę powiedzieć, że neostrada dysponuje jednym z najgorszych modemów z jakimi się spotkałem(livebox 2.0) Pinguje/resetuje się.... Co do samego internetu, to neostrada sprzedaje internetem świetnej jakości, o dużej prędkości. Wesoły
[Obrazek: pcf_jakosc_2009_01_midi.jpg]
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
(12.07.2012, 17:47)kelmix napisał(a): Lecz mogę powiedzieć, że neostrada dysponuje jednym z najgorszych modemów z jakimi się spotkałem(livebox 2.0) Pinguje/resetuje się....

Dopowiem na temat Liveboxa: jest awaryjny. Ale nie ma przymusu korzystania z niego. Z 120 zł można kupić dość dobry ruter od TP-Link z WiFi i z 4 portami Ethernet.

Co do samej Neostrady: na drugi raz nie wybrałbym jej. Mam opcję 20Mb/s, mam własny dobry ruter, mieszkam 100 metrów od centralki i mam nową infrastrukturę. Jednak średnia prędkość to 16 Mb/s, częsta desynchronizacja, skoki pingów. Średnio 2 razy w miesiącu zgłaszam awarię i przez następne 2 dni mogę się cieszyć prędkością bliską zamawianej, a potem prędkość systematycznie idzie w dół (kiedyś dobiła 0.5 Mb/s). Kiedy dzwonię na infolinii, to tylko ze względu na to że jestem kłótliwym człowiekiem nie udaje im się mnie spławić. Raz odbierze fachowiec z prawdziwego zdarzenia, a raz kobieta której muszę wytłumaczyć różnicę między ruterem a modemem.
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
smieje sie z ludzi ktorzy zmieniaja operatora bo w tp sa awarie, kuzwa przeciez netia tej sytuacji nie zmieni, ba bedzie gorzej nawet, ale zmieniajcie sobie a potem i tak wrocicie do tp. ja na miejscu autora bym pozostal w tp
 Przeglądarka: opera
Pozwolę się z tobą nie godzić. Moi znajomi mają Vectrę, UPC i nie narzekają na obsługę klienta, nie dotyczą ich takie problemy jak przeciążenie linii, zrywanie połączenia. Jeśli mają jakiś problem to technicy przyjeżdżają na drugi dzień, a ja już miesiąc czekam w Orange aż ktoś zadzwoni umówić się na konkretną datę. Mało tego, w tym czasie 3 razy dzwoniłem i upominałem się.

Taka mała uwaga: nie pozostałbyś w TP, ponieważ ono już nie istnieje Wesoły
Właśnie dlatego boję się zmieniać Neostradę. Wszędzie może być gorzej ;/ W Neo najbardziej denerwują mnie pingi po 30-40, które nie pozwalają mi pograć płynnie przez internet. Awarie zdarzają się średnio raz na miesiąc, czasami się uszkodzi linia to technik jest na drugi dzień. Mieszkam na wsi i wątpię czy UPC lub Vectra będzie działać Smutek
Niestety, na wsi zasiąg zwykle ma tylko Orange (TP). Czasami działa też na określonym terenie Netia lub inni mniejsi operatorzy. Na wsi nie odważyłbym się wybrać prędkość 20MB/s. Myślę iż na wsi czy to w Netii, czy to w Orange (TP) optymalnym wyborem będzie 6 Mb/s. Nie potrzebuje znakomitych łączy, pingi są dość niskie.

A tak na marginesie pingi 30-40 nie powinny stanowić problemu (pingi 70+ są nietolerowane przez serwery CS). Problem z lagami raczej leży gdzie indziej. Podwyższenie prędkości nie zawsze zmniejsza pingi. U mnie przy internecie 20 Mb/s pingi wahają się między 30-40 ms.
(13.07.2012, 08:06)Bodzio Chomik napisał(a): Pozwolę się z tobą nie godzić. Moi znajomi mają Vectrę, UPC i nie narzekają na obsługę klienta, nie dotyczą ich takie problemy jak przeciążenie linii, zrywanie połączenia. Jeśli mają jakiś problem to technicy przyjeżdżają na drugi dzień, a ja już miesiąc czekam w Orange aż ktoś zadzwoni umówić się na konkretną datę. Mało tego, w tym czasie 3 razy dzwoniłem i upominałem się.

Taka mała uwaga: nie pozostałbyś w TP, ponieważ ono już nie istnieje Wesoły

taka mała uwaga TP dalej istnieje:D poczytaj troszke. zmieniła sie marka handlowa tylko. na fakturze nawet jest: dostawca usług TP S.A. na giełdzie tez jest TP S.A. zmiana marki miała inny cel ale nie mogę o nim pisac na forum. I NA LINIACH TP ZADNA NETIA ITP NIE BEDA DZIAŁAĆ LEPIEJ NIŻ TP- przykro mi ale wiem coś o tym
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Jeśli działało Ci dobrze u tego operatora, to go nie zmieniaj, przedłuż umowę, nie bierz zbyt dużej prędkości, 6-10 mbit, weź z TV-SAT, bo pewnie będzie w tej samej cenie, jak będzie działać dobrze, to sobie zawsze możesz zwiększyć. W razie słabego zasięgu WiFi zawsze możesz podłączyć swój router, ale zaletą Liveboxa jest to , że jest darmowa wymiana jeśli jest uszkodzony w czasie burzy. Jak chcesz eksperymentować to zmień operatora , ale tego bym nie polecałOczko
Masz pytanie albo problem z komputerem, internetem i nie dostałeś odpowiedzi ? Daj znać na GG:4625367, zajmę się Twoim problemem. Jeśli będzie skomplikowany to możemy się umówić na zdalną albo osobistą naprawę płatną.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
neostrada czy wartoneostrada 20mb czy wartoneostrada czy przedłużać umowę czy bez umowykiedy można przedłużyć neostradęjak sprawdzić czy mogę przedłużyć neostradęinternetia przy przedłużeniu umowy zwiększa transfer internetuczy warto wymienić router gdy umowa kończy się za 6 miesięcy czy warto przedłużyć umowę z upcczy oplaca sie przedluzac umowe z neostradaczy internet vectra bedzie działał na wsi