Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Wasze najnowsze zakupy 2 (komentarze)

RE: Wasze najnowsze zakupy 2 (komentarze)
ptrick: Czy energooszczędność będzie, czy nie, to okaże się na rachunku za prąd Jęzor .

Poniżej gościu prezentuje właśnie taką lampkę.

A tu drugi filmik:

P.S. Widziałem w TV reklamę, że w "Empiku" jest promocja na te lampki.
Ale w "Empiku" ta sama kosztowała ok. 76 zł., a w "Sferis" 64,70 zł.

P.S 2. Widzę, że belka "Ekipa FAQ" pod Twoim nickiem magicznie zniknęła Oczy .
Pozdrawiam Wesoły .

PRECZ Z HEJTEM.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
(23.08.2019, 10:04)dawidsab napisał(a): ptrick: Czy energooszczędność będzie, czy nie, to okaże się na rachunku za prąd Jęzor .

Otóż nie, nie okaże się. Chyba, że zauważysz roczną różnicę w cenie na poziomie 1-2 zł (nie, nie zauważysz). A że jej nie ma to widać na pierwszy rzut oka po parametrach. Opisałem Ci to dokładnie, więc z takim gdybaniem też możesz skończyć. Bo zachowujesz się znowu, jakbyś wiedział lepiej, mimo że przed chwilą stwierdziłeś, że miałeś 40W żarówkę LED.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
AtDawid, jesteś taaaaaki ekologiczny, że jedno sprawne i ekologiczne urządzenie się pozbyłeś a kupiłeś drugie. Serio, nie włącza ci się refleksja nad tym, ile zanieczyszczeń powstało żebyś miał nową lampkę?

Platforma wiertnicza wydobyła ropę, rafineria ją przetworzyła, fabryka plastików wykonała obudowę.

Aby powstały LEDy jakaś kopalnia wydobyła krzem, inna wydobyła surowce do domieszkowania krzmu. Następnie huty to wszystko oczyściły.

Aby powstały głupie kondensatory w lampce, jakaś wioska w Kongo wydobywała rudę, w której występuje tantal. Następnie sprzedali to jakiemuś lokalnemu mafiozowi za miskę batatów. On sprzedał to korporacji i kupił sobie więcej broni aby móc skuteczniej walczyć w krwawej wojnie domowej. Sama ruda musiała popłynąć do zakładu uzdatniania.

Oczywiście, wszystkiee surowce płynęły przez pół świata, statkami zasilanymi ciężkim olejem, do Chin. Tam iepsko opłacani pracownicy wykonali tę lampkę. Oczywiście przy wykorzystaniu energii pochodzącej z obfitych chińskich złóż węgla.

Na końcu lampka popłynęła statkiem na ropę do Polski. A potem na ciężarówce dojechała do sklepu.

Gratulacje, aby być ekologicznym stałeś się przyczyną śmierci mieszkańców Konga, pracowników z Chin, wygenerowałeś emisję zanieczyszczeń z elektrowni węglowych, statków i ciężarówek. Ponadto z hut i rafinerii wydostały się ogromne ilości szkodliwych gazów i pyłów. A przy odrobinie szczęścia dojdzie do wycieku na platformie wiertniczej i skażenia.

Dobra robota.
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
 System operacyjny: android Przeglądarka: firefox
(23.08.2019, 09:42)ptrick napisał(a): [...]

Zresztą jakim postępem jest zmiana lampki z wymienialnymi żarówkami, na taką bez wymienialnych? 

[...]

Ale jest na lampkę 2 lata gwarancji, więc co za problem? Oczy 
Jak zwykle, szukasz dziury w całym.

(23.08.2019, 10:30)Bodzio Chomik napisał(a): AtDawid, jesteś taaaaaki ekologiczny, że jedno sprawne i ekologiczne urządzenie się pozbyłeś a kupiłeś drugie. Serio, nie włącza ci się refleksja nad tym, ile zanieczyszczeń powstało żebyś miał nową lampkę?

[...]

Kto powiedział, że jednego się pozbyłem? Bo ja nic takiego nie mówiłem, że starą lampkę wyrzuciłem Zdziwko .
Nic bardziej mylnego!  Schowałem na tzw. "lepsze czasy" Oczko .
A co do zanieczyszczeń powstałych przy produkcji, to tak się składa, że takich lampek w sklepie jest cała masa już wyprodukowanych. 
Nie kupił bym ja, to kupił by jakiś inny Kowalski i na to samo by wyszło.

Wpierw trzeba by zabronić całemu światu kupowania wynalazków z plastiku.
Inaczej, to takie rozmowy o ekologii nie mają sensu, bo nie kupi Kowalski, to kupi Nowak, no i co? Chytry Na jedno wychodzi.

Ale śmiem twierdzić, że całkiem plastiku się nie pozbędziemy, bo niby z czego są te wszystkie układy scalone w telewizorach, telefonach, komputerach, itp. jak nie z plastiku?
Jak całkiem nie będzie plastiku, to i tych urządzeń nie będzie.
Chyba, że wymyślą jakąś technologię, która zastąpi plastikowe układy scalone Oczy .
Pozdrawiam Wesoły .

PRECZ Z HEJTEM.
(23.08.2019, 10:45)dawidsab napisał(a): Kto powiedział, że jednego się pozbyłem? Bo ja nic takiego nie mówiłem, że starą lampkę wyrzuciłem Zdziwko .

Wychodzi na jedno. Niepotrzebnie kupiłeś nową i zwiększyłeś obciążenie środowiska. Nieważne jak spaczony masz światopogląd, fakt jest faktem: nie jesteś bardziej ekologiczny od statystycznego Polaka.

(23.08.2019, 10:45)dawidsab napisał(a): A co do zanieczyszczeń powstałych przy produkcji, to tak się składa, że takich lampek w sklepie jest cała masa już wyprodukowanych.

Haha. Dobry żart. A nie, zapomniałem, ty tak na serio... Nie, nie wyszłoby na to samo. Znasz prawo popytu-sprzedaży? W skrócie: nikt nie będzie produkował czegoś, co się nie sprzeda. Jeśli ty nie chciałbyś tego kupić i tysiące innych "ktosiów" nie chciałoby tego kupić, to lampki by nie powstały.

(23.08.2019, 10:45)dawidsab napisał(a): Wpierw trzeba by zabronić całemu światu kupowania wynalazków z plastiku.

O tak. Mów mi więcej. Więcej zakazów, więcej nakazów. Uczyńmy ten świat pięknym totalitarnym rajem. Prawo to JA, a kto się nie zgadza niech idzie do piachu.

(23.08.2019, 10:45)dawidsab napisał(a): Inaczej, to takie rozmowy o ekologii nie mają sensu, bo nie kupi Kowalski, to kupi Nowak, no i co? Chytry Na jedno wychodzi.

I tu jest cała prawda o tobie. W nosie masz to środowisko. Tak samo jak >90% społeczeństwa. Bo WY tak myślicie. Nie zasłaniaj się Kowalskim, bo TY jesteś Kowalski. TY ślepo zasłaniasz się ogółem.

(23.08.2019, 10:45)dawidsab napisał(a): Ale śmiem twierdzić, że całkiem plastiku się nie pozbędziemy, bo niby z czego są te wszystkie układy scalone w telewizorach, telefonach, komputerach, itp. jak nie z plastiku?
Chyba, że wymyślą jakąś technologię, która zastąpi plastikowe układy scalone Oczy .

Wiesz ile plastiku jest w twojej lampce? Tyle co w kilkunastu procesorach. Problemem nie są procesory, kości pamięci itd. To promil konsumpcji. Problemem jest to, że kupujesz zbędna elektronikę i zwiększasz popyt energochłonne surowce. Zresztą, nie tylko elektronikę, wszystko jest wykonane z plastików.
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
(23.08.2019, 10:45)dawidsab napisał(a): Ale jest na lampkę 2 lata gwarancji, więc co za problem? Oczy 

Nie odpowiedziałeś na pytanie. Jaki w tym zakupie jest postęp? Swoją drogą właśnie, tylko 2 lata gwarancji. Ile lat masz poprzednią lampkę? Zresztą mówiłeś, że zakup ten będzie lepszy dla środowiska, tylko w jaki sposób, skoro kupiłeś urządzenie, które jest praktycznie nienaprawialne, a jednocześnie wielokrotnie bardziej złożone elektronicznie od poprzedniej?

(23.08.2019, 10:45)dawidsab napisał(a): Kto powiedział, że jednego się pozbyłem? Bo ja nic takiego nie mówiłem, że starą lampkę wyrzuciłem Zdziwko .

Czyli kupujesz rzeczy zbędne, by sprawne rzeczy leżały odłogiem. To również jest nieekologiczne, bo mogłeś nie przyczyniać się do tak dużej produkcji. A podobno jesteś ekologiczny.

(23.08.2019, 10:45)dawidsab napisał(a): A co do zanieczyszczeń powstałych przy produkcji, to tak się składa, że takich lampek w sklepie jest cała masa już wyprodukowanych. 
Wpierw trzeba by zabronić całemu światu kupowania wynalazków z plastiku.
Inaczej, to takie rozmowy o ekologii nie mają sensu, bo nie kupi Kowalski, to kupi Nowak, no i co? Chytry Na jedno wychodzi.

Klasyczne myślenie Dawida Sz. Bo przecież nie jest na tyle inteligentny, by wpaść na to, że jeżeli on nie kupi lampki i takich osób, które jej nie kupią będzie więcej, to sklepy nie będą tyle zamawiać sprzętu na magazyn, gdyż nie będzie na ten sprzęt popytu. Jeżeli sklepy nie będą tyle zamawiać, to hurtownie też będą robiły mniejsze zamówienia, bo nie będzie takiego popytu. Jeżeli zamówienia w hurtowni będą mniejsze, to spadnie produkcja, bo nie będzie popytu, a koszta magazynowania są zwykle ogromne.

(23.08.2019, 10:45)dawidsab napisał(a): Ale śmiem twierdzić, że całkiem plastiku się nie pozbędziemy, bo niby z czego są te wszystkie układy scalone w telewizorach, telefonach, komputerach, itp. jak nie z plastiku?

Ale po co mają wymyślać? Zapytam się Dawidzie Ciebie po raz nie wiem już który, dlaczego wypowiadasz się o tematach, o których nie masz zielonego pojęcia?

Eh, i znowu zaczęła się ta sama dyskusja, a chciałem tylko zapytać czy jest świadomy, że kupił lampkę, która nie jest dobra do wieczornego świecenia oraz jest mało energooszczędna, szczególnie względem poprzedniej.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
(23.08.2019, 11:22)Bodzio Chomik napisał(a):
(23.08.2019, 10:45)dawidsab napisał(a): Wpierw trzeba by zabronić całemu światu kupowania wynalazków z plastiku.

O tak. Mów mi więcej. Więcej zakazów, więcej nakazów. Uczyńmy ten świat pięknym totalitarnym rajem. Prawo to JA, a kto się nie zgadza niech idzie do piachu.

Czyżbyś uważał się za Pana Boga, czy jakiegoś innego Guru, że albo się popiera Twoje poglądy i zgadza się z Tobą we wszystkim, albo się nie zgadza, to won? Oczy

(23.08.2019, 11:27)ptrick napisał(a):
(23.08.2019, 10:45)dawidsab napisał(a): Ale jest na lampkę 2 lata gwarancji, więc co za problem? Oczy 

Nie odpowiedziałeś na pytanie. Jaki w tym zakupie jest postęp? Swoją drogą właśnie, tylko 2 lata gwarancji. Ile lat masz poprzednią lampkę? Zresztą mówiłeś, że zakup ten będzie lepszy dla środowiska, tylko w jaki sposób, skoro kupiłeś urządzenie, które jest praktycznie nienaprawialne, a jednocześnie wielokrotnie bardziej złożone elektronicznie od poprzedniej?

[...]

Pomyślałem, że będzie lepsza dla środowiska właśnie dlatego, że skoro w tamtej lampce jest żarówka 40W czy nawet 18W, to biorąc pod uwagę, że ta ma tylko 6W, to będzie bardziej energooszczędna od starej.

A poprzednią lampkę (tę retro, zieloną) dostałem w zeszłym roku na Gwiazdkę.
Wcześniej miałem żółtą lampkę, ale miała już swoje lata i nie pasowała mi do wystroju pokoju, bo w pokoju wszystko jest na zielono. 

A ponieważ były akurat promocje tych lampek, bo szkoła się zbliża, to Mama zapytała, czy bym takiej nie chciał Jęzor .
Nie zaprzeczyłem.  Więc zamówiłem.  Tylko szukałem, gdzie najtaniej.

P.S. Tej żółtej też jeszcze nie wyrzuciłem, bo świeci.
Też schowałem do wersalki "na lepsze czasy".
Pozdrawiam Wesoły .

PRECZ Z HEJTEM.
(23.08.2019, 11:47)dawidsab napisał(a): Pomyślałem, że będzie lepsza dla środowiska właśnie dlatego, że skoro w tamtej lampce jest żarówka 40W czy nawet 18W, to biorąc pod uwagę, że ta ma tylko 6W, to będzie bardziej energooszczędna od starej.

Dawidzie, skąd wiesz, że będzie bardziej energooszczędna, jeśli nie masz zielonego pojęcia, jaką żarówkę w niej miałeś? Najpierw powiedziałeś o LED 40W (co możliwe nie jest, bo by się nie zmieściła w lampce), teraz mówisz o 18W co też nie jest realne, gdyż to nadal jest ogromne światło jak na pojedynczą lampkę. Rusz tyłek i dla własnej ciekawości sprawdź, jaką miałeś żarówkę w lampce, bo jeśli to był LED, to na 90% był bardziej energooszczędny, niż ta lampka, którą kupiłeś. A jak nie, to nie mów, że jest bardziej energooszczędna, bo jest mało energooszczędna jak na LED. Znowu gubisz się w tym co piszesz.
ptrick: Sprawdziłem i dokładnie jest to żarówka LED, która ma 5,5W, która świeci jak 40W.
Barwa światła żarówki w starej lampce to 3000K.

A więc 5,5W a 6W to praktycznie żadna różnica Jęzor .

P.S. Może zamiast mówić o aspekcie ekologicznym czy ekonomicznym należało by wspomnieć o aspekcie medycznym?
Mógłbyś powiedzieć, że zimne, białe światło powoduje trwałe uszkodzenie siatkówki oka (a co za tym idzie?) - ślepotę.
Ale tak się składa, że ja się nie wpatruję w te diody, tylko patrzę albo na monitor, albo na blat biurka, a od tego się raczej nie oślepnie.
Pozdrawiam Wesoły .

PRECZ Z HEJTEM.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
(23.08.2019, 13:30)dawidsab napisał(a): ptrick: Sprawdziłem i dokładnie jest to żarówka LED, która ma 5,5W, która świeci jak 40W.
Barwa światła żarówki w starej lampce to 3000K.

A więc 5,5W a 6W to praktycznie żadna różnica Jęzor .

W mocy żadna. W ilości światła ogromna. Twoja lampka powinna być max 3 watowa, a nie 6. To również Ci napisałem, ale jak zwykle omijasz fakty.

(23.08.2019, 13:30)dawidsab napisał(a): P.S. Może zamiast mówić o aspekcie ekologicznym czy ekonomicznym należało by wspomnieć o aspekcie medycznym?
Mógłbyś powiedzieć, że zimne, białe światło powoduje trwałe uszkodzenie siatkówki oka (a co za tym idzie?) - ślepotę.
Ale tak się składa, że ja się nie wpatruję w te diody, tylko patrzę albo na monitor, albo na blat biurka, a od tego się raczej nie oślepnie.

1. Sam poruszyłeś aspekt ekologiczny.
2. Że co? Od kiedy białe światło powoduje ślepotę? Co Ty bredzisz? W takiej sytuacji wszyscy już dawno bylibyśmy ślepi, bo codziennie jesteśmy narażeni na ogromne dawki białego światła, dużo większe niż kilkanaście Twoich marnych, nieekologicznych lampek.
Programy: Polecane / Nowe / Inne