Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Wasze średnie i oceny końcoworoczne 2011/2012 - wątek główny.

RE: Wasze średnie i oceny końcoworoczne 2011/2012 - wątek główny.
fishu1 - cieszę się z nawet dobrej średniej pomimo tej kiepskiej oceny (cztery trójki, dwie piątki, reszta czwórek no i ta dwójka). Myślałem, że będzie 3,5 czy coś, a tu zonk Wesoły Chyba nie znam swoich możliwości.
W trzeciej klasie trzeba przestać się opierniczać, w końcu jest to najważniejsza klasa.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
(29.06.2012, 18:30)EniuForum napisał(a): fishu1 - cieszę się z nawet dobrej średniej pomimo tej kiepskiej oceny (cztery trójki, dwie piątki, reszta czwórek no i ta dwójka). Myślałem, że będzie 3,5 czy coś, a tu zonk Wesoły Chyba nie znam swoich możliwości.
W trzeciej klasie trzeba przestać się opierniczać, w końcu jest to najważniejsza klasa.

Bzdura.
Wybór szkoły ma 2 a nawet 3-o rzędne znaczenie.
YES
WE
CAN
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
(29.06.2012, 18:40)Edward Elric napisał(a): Bzdura.

Nie musisz tego powtarzać 15 raz w ciągu ostatniego tygodnia Język

Szkoła nie jest najważniejsza - najważniejsi są nauczyciele. Czyli wniosek prosty - wybór szkoły jest najważniejszy Język

AtEdward - nie wszyscy są tak zdolni jak Ty i nie wszyscy potrafią się sami przygotować do egzaminów np. matury w pierwszej lepszej szkole. ja bym nie potrafił...
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
(30.06.2012, 02:04)(Sz)Arek napisał(a):
(29.06.2012, 18:40)Edward Elric napisał(a): Bzdura.

Nie musisz tego powtarzać 15 raz w ciągu ostatniego tygodnia Język

Szkoła nie jest najważniejsza - najważniejsi są nauczyciele. Czyli wniosek prosty - wybór szkoły jest najważniejszy Język

AtEdward - nie wszyscy są tak zdolni jak Ty i nie wszyscy potrafią się sami przygotować do egzaminów np. matury w pierwszej lepszej szkole. ja bym nie potrafił...

Arku, Areczku z całym szacunkiem, ale...p*******. :D
Matura w obecnych czasach jest tak prosta, że każdy dureń sam się do niej przygotuje.
I ofc, w żadnym wypadku nie chciałem tutaj nikogo obrazić - takie są po prostu fakty.

ps: a skąd ta teoria, że jestem niby zdolny?
Jeśli wyszedłem swoimi postami na buca to sry, ale się za takiego nie uważam - po prostu matura obecnie jest na żenującym poziomie.
YES
WE
CAN
Cytat:Matura w obecnych czasach jest tak prosta, że każdy dureń sam się do niej przygotuje.
Wydaje mi się, że zbyt ulegasz charakterystycznemu dla starszych ludzi gadaniu o nowej maturze. Jest łatwiejsza niż 20-30 lat temu ale nadal wymaga opanowania wielu zagadnień. Gdyby każdy dureń mógł się do niej samodzielnie przygotować to obecne metody edukacji nie miałby żadnej racji bytu.

Czy sam przygotowałbyś się do teoretycznej matury z języka japońskiego? W zakresie merytorycznym analogicznym do matury z angielskiego czy innego języka nowożytnego? Dalej idąc - po diabła Tobie studia? Zdałeś maturę w stopniu dobrym (sądząc po retoryce nie uważasz siebie za durnia) stąd zakres studiów opanować możesz samodzielnie.

Matura na żenującym poziomie - chciałbyś być zmuszony do napisania matury z matematyki z roku powiedzmy 1980? Narzekasz na maturę ale nie w maturze problem, matura odpowiada programowi nauczania i to on jest do poprawy. Bo dostałbyś tę analizę na maturze w tym roku i co wówczas? <30%. Przecież nie można wymagać na egzaminie tego co nie zostało omówione wcześniej - chyba, że to kolokwium...
Żaden kraj nie może być dobrze rządzony, dopóki wszyscy jego obywatele nie będą pamiętać, że oni są strażnikami prawa.

No fakt, nie wiem czy chciałbym pisać maturę z 1980, ale z drugiej strony to ma swoje plusy - nie mielibyśmy tak dużej dewaluacji tytułów naukowych jak obecnie ( tak przynajmniej podejrzewam ).
Ale wiesz, to jest "skrajność w skrajność", obecna matura np. z matematyki jest na poziomie gimnazjum, mimo wszystko tak nie powinno być - ta matura "coś" powinna znaczyć.
Albo zobacz na j.polski...temat z lektur pozytywistycznych?
Dobrze, ale on nijak odnosił się do epoki i wydarzeń tego okresu.
Ponadto była bardzo nie miarodajna - mój kolega napisał zakres podst. na 66%, a zakres rozszerzony na 90%, to jest bardzo...dziwne.
Jedynie do matury z angielskiego nie mam zastrzeżeń, podst. co prawda na niskim poziomie ale rozszerzona była już na poziomie FCE.

I tyle w temacie obowiązkowych, z dodatkowymi może być różnie, ale mimo wszystko za dużo zależy od osoby sprawdzającej.
Dajmy na to historia - poszedłem na nią nieprzygotowany ( nie była już mi potrzebna ) i z wypracowania otrzymałem ( według moich dość skrupulatnych wyliczeń ) około 14-15 pkt na 20 możliwych, z tym że strasznie tam wodę lałem, myślę, że nie spełniłem wymogów na III poziom oceny ( nie powiązałem faktów ze sobą, nie podałem historiografii itd. ).
Mój kolega, rzekłbym "as" z historii, dostał prawdopodobnie w granicach 10 pkt. a sam oceniłbym jego pracę ( którą mi się chwalił ) na zdecydowanie lepszą niż moją - powiązał fakty, podał historiografie a błędu rzeczowego też nie popełnił...co oznacza, że dużo zależy przy takiej formie matury od humoru a może personalnych preferencji samej osoby sprawdzającej.

Czy zatem do takiej matury, na które jest loteria nie da się samemu przygotować?
Ba można iść kompletnie nieprzygotowanym i napisać na ponad 60% tylko dlatego, że miało się farta - tak ta matura nie powinna wyglądać.
A jeśli o sam zakres materiału - no mimo wszystko do takich przedmiotów jak historia można się samemu przygotować, prawdopodobnie do chemii czy fizyki przyda się pomoc nauczyciela i dużo własnego zaangażowania, o ich poziomach nie będę się wypowiadał gdyż dla mnie ta materia jest nieco obca ( nie wiem nawet jak wygląda arkusz ).

Co do studiów to wiesz...praca też się liczy, a łatwiej się uczyć gdy wiedza jest egzekwowana niż przestać, w którymś momencie z przepracowania.
Ponadto uczelnia i jak i sami wykładowcy, którzy są native speakerami - dają spore możliwości.

Pozdrawiam.
YES
WE
CAN
Oskarzet już wyjaśnił jak sprawa wygląda, więc ja już niepotrzebnie nie będę się kręcił wokół tego samego...

(30.06.2012, 09:02)oskarzet napisał(a): Przecież nie można wymagać na egzaminie tego co nie zostało omówione wcześniej - chyba, że to kolokwium...
Niby nie można, ale ja spotkałem się z tym dwa, trzy razy w technikum.
"Piszecie kartkówkę, a później wam to wytłumaczę", "musicie sami wykombinować".
Na studiach nie byłem, więc z doświadczenia nie wiem, ale nie raz, nie dwa, nie trzy było mi o tym słyszeć.
Kontakt ze mną - PW.
Z powodu braku czasu Forum odwiedzam tylko w wolnych chwilach.
Samo zdanie matury nie uprawnia do posiadania tytułu naukowego. Dewaluacja jeśli nastąpiła (nie jestem tego pewien - poznałem osobiście kilku profesorów i doktorów, którzy tytuły otrzymali w latach 60 i 70 - część reprezentowała rażąco niski poziom wiedzy. Obecnie również - badany zbiór nie składa się z identycznych elementów stąd odchylenia zawsze występują) to w wyniku spadku wymagań wobec obrońców prac naukowych. Ich jakość zawsze była różnorodna.

Cytat:No fakt, nie wiem czy chciałbym pisać maturę z 1980, ale z drugiej strony to ma swoje plusy - nie mielibyśmy tak dużej dewaluacji tytułów naukowych jak obecnie ( tak przynajmniej podejrzewam ).
Ale wiesz, to jest "skrajność w skrajność", obecna matura np. z matematyki jest na poziomie gimnazjum, mimo wszystko tak nie powinno być - ta matura "coś" powinna znaczyć.
Jest na poziomie kształcenia szkoły średniej, nie gimnazjum. Porównaj program nauczania gimnazjum i liceum, aż dziw, że nie zauważyłeś (jako maturzysta) różnicy.

Cytat:Albo zobacz na j.polski...temat z lektur pozytywistycznych?
Dobrze, ale on nijak odnosił się do epoki i wydarzeń tego okresu.
Czy w ramach języka ojczystego należy tylko analizować kontekst społeczno-historyczny genezy lub treści utworu? Uważam, że nie tylko. Umiejętność formułowania charakterystyki porównawczej też jest przydatna. Nie zapominajmy, że szkoła mu wyposażyć Ciebie w taki zestaw umiejętności, który umożliwi Tobie dalsze kształcenie w dowolnym kierunku a nie w taki zestaw jaki dla Ciebie, na tę chwilę zdaje się przydatny lub niedziwny.

Cytat:Ponadto była bardzo nie miarodajna - mój kolega napisał zakres podst. na 66%, a zakres rozszerzony na 90%, to jest bardzo...dziwne.
IMO formułowanie takich wniosków na podstawie badania jednego (z kilkuset tysięcy) wyników nie jest rozsądne. Zważyć należy również na fakt, że matura P i R mają diagnozować inny zestaw umiejętności a klucze są jakie są.

Cytat:Dajmy na to historia - poszedłem na nią nieprzygotowany ( nie była już mi potrzebna ) i z wypracowania otrzymałem ( według moich dość skrupulatnych wyliczeń ) około 14-15 pkt na 20 możliwych, z tym że strasznie tam wodę lałem, myślę, że nie spełniłem wymogów na III poziom oceny ( nie powiązałem faktów ze sobą, nie podałem historiografii itd. ).
Mój kolega, rzekłbym "as" z historii, dostał prawdopodobnie w granicach 10 pkt. a sam oceniłbym jego pracę ( którą mi się chwalił ) na zdecydowanie lepszą niż moją - powiązał fakty, podał historiografie a błędu rzeczowego też nie popełnił...co oznacza, że dużo zależy przy takiej formie matury od humoru a może personalnych preferencji samej osoby sprawdzającej.
No to tak lekko z beczki dodam, że nowa matura powstała aby ograniczyć właśnie tę dowolność interpretacji przez sprawdzającego. Jakże często się słyszało po starej maturze, że ktoś komuś zaniżył coś umyślenia z uwagi na coś.

Cytat:A jeśli o sam zakres materiału - no mimo wszystko do takich przedmiotów jak historia można się samemu przygotować, prawdopodobnie do chemii czy fizyki przyda się pomoc nauczyciela i dużo własnego zaangażowania, o ich poziomach nie będę się wypowiadał gdyż dla mnie ta materia jest nieco obca ( nie wiem nawet jak wygląda arkusz ).
Tutaj konieczna jest ocena nakładu pracy prowadzącego do podobnego efektu. Zadanie nauczyciela jest jedno - pomóc Tobie w uporządkowaniu zdobytej samodzielnie wiedzy, ew. nakierowanie w jakich zagadnieniach należy nabrać więcej biegłości.
Każda dziedzina wiedzy posiada takie składowe, których samodzielne zrozumienie (bo w gruncie rzeczy o to chodzi w nauce, zapamiętać - zrozumieć - potrafić wykorzystać) może być trudne. Dobrym przykładem jest etap wnioskowania, gdy bardzo często z uwagi na niezbyt głęboką znajomość materii - wyciąga się niewłaściwe wnioski. Czasem poprawności takich wniosków nie jesteśmy sami w stanie zrewidować. Po to również jest nauczyciel.

Cytat:Ba można iść kompletnie nieprzygotowanym i napisać na ponad 60% tylko dlatego, że miało się farta - tak ta matura nie powinna wyglądać.
Nie rozumiem. Ty po prostu oczekujesz aby matura kończyła się wynikiem negatywnym dla najszerszego możliwego grona abiturientów. Skąd wiesz, że ktoś miał farta? Ja rozumiem, że konkurencja na rynku pracy jest spora ale aby aż tak... kiedyś słyszałem na egzaminie dwóch studentów - jeden rzecze: podaj mi odpowiedz do zadania X, drugi ripostuje - ja Tobie podam a Ty zajmiesz moje miejsce pracy...
Można by wnioskować o próg na poziomie 100% - albo masz całość punktów albo matura niezdana - tylko nie wiem czy cieszyłbyś się z tego. Dodatkowo na studia idziesz w celu zdobycia również wiedzy i umiejętności więc nie rozumiem postulatów w ramach których poziom matury miałby dążyć do prac doktoranckich ze zdawanych przedmiotów.

Cytat:Czy zatem do takiej matury, na które jest loteria nie da się samemu przygotować?
W jaki sposób chciałbyś pozbyć się tej loterii? Skoro ktoś nie przeczyta treści zadania tylko sformułuje od razu jakiś ciąg znaków i treści - to jeśli one będą poprawną odpowiedzią - nie widzę możliwości tego nie ocenić w sposób należyty. Poza tym w ogóle nie wiem jaki system probierczy miałby odjąć możliwość losowości wyników, zwłaszcza, że rozwiązywanie zadań to często nie tylko przypomnienie daty ale i proces twórczego wnioskowania.

Jeśli kole Cię fakt, że próg zaliczenia matury jest od 30% a jej poziom jest mierny to nie zapominaj, że nie wszyscy zdają na 100% wszystkie egzaminy maturalne i nie wszyscy dostają się na najlepsze uczelnie - matura to furtka otwierająca drogę do kształcenia a nie szlaban, który przekreśla Twoje dalsze plany tylko dlatego, że nie posiadałeś całej wymaganej wiedzy.

Cytat:Niby nie można, ale ja spotkałem się z tym dwa, trzy razy w technikum.
Miałem na myśli egzamin maturalny, którego treść musi być zgodna z programem nauczania - ponieważ taki obowiązek wynika ze stanu prawnego. To co opisujesz jest praktyką naganną ponieważ sprawdziany wiadomości mają sprawdzać wiadomości, które zostały wam przekazane. Takie praktyki należy zgłaszać dyrekcji.
Żaden kraj nie może być dobrze rządzony, dopóki wszyscy jego obywatele nie będą pamiętać, że oni są strażnikami prawa.

Tak piszecie swoje wyniki to i ja się swoimi pochwalę

1. III Gimnazjum

2.
Religia/Etyka: 6
Język Polski: 5
Język angielski: 5
Język niemiecki: 4
Muzyka: 6
Plastyka: 5
Historia: 5
WOS: 5
Geografia: 5
Biologia: 5
Chemia: 4
Fizyka: 5
Matematyka: 4
Informatyka: 5 (mogłem mieć 6 za bycie administratorem strony gimnazjum ale za późno powiedzieli)
WF: 6
Edukacja dla bezpieczeństwa: 5
Zajęcia artystyczne: 6
Zajęcia Techniczne: 5

Zachowanie: Wzorowe

3. Średnia 5,11

Co do ocen z Wosu i Historii, miałbym z nich po czwórce ale z racji takiej , że w całym gimnazjum napisałem najlepiej egzamin z historii to postawili mi po piątce.
To samo z angielskim, też miałem mieć 4 ale napisałem podstawę i rozszerzenie bardzo dobrze i też postawili mi 5.

Z wyników z egzaminu jak i ze średniej jestem bardzo zadowolony, mówiąc szczerze byłem pewien , że średnią będę mieć 4.9, a tutaj przyjeżdzam z Hiszpanii i się okazuje, że 5,11.

W poniedziałek idę złożyć papiery do LO.
Jeśli potrzebujesz pomocy, pisz na PW albo GG.

System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
(30.06.2012, 14:10)oskarzet napisał(a):
Cytat:Niby nie można, ale ja spotkałem się z tym dwa, trzy razy w technikum.
Miałem na myśli egzamin maturalny, którego treść musi być zgodna z programem nauczania - ponieważ taki obowiązek wynika ze stanu prawnego. To co opisujesz jest praktyką naganną ponieważ sprawdziany wiadomości mają sprawdzać wiadomości, które zostały wam przekazane. Takie praktyki należy zgłaszać dyrekcji.
Tak, wiem że Tobie chodziło o maturę, bo o tym była tutaj mowa. Ot taka dygresja z mojej strony.
Zgłaszane było jedynie wychowawcy i na tym etapie jako klasa dochodziliśmy do wniosku, żeby dalej tego nie ciągnąć, aby sobie nie zaszkodzić na tym przedmiocie.
Na nasze szczęście trafiło się to dwa, trzy razy, jak pisałem wcześniej.
Jeśli by się to jeszcze powtórzyło musielibyśmy jakoś reagować.
Kontakt ze mną - PW.
Z powodu braku czasu Forum odwiedzam tylko w wolnych chwilach.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
oceny końcoworocznesrednia 3.60 w liceumzawodowka średnia ocenwasza srednia w liceumśrednia końcoworocznasrednie koncoworoczneoceny końcoworoczne w gimnazjachoceny końcoworocznjakie sa wasze srednie z liceumczy średnia w liceum 3.60 jest dobra?