Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Wentylator kolumnowy. Który lepszy i dlaczego?

Question  Wentylator kolumnowy. Który lepszy i dlaczego?
Witam!

Mam następujące pytanie...
Ponieważ mam w domu wentylator stojący (biurkowy) - i ledwo daję radę na te upały, chciałem zasięgnąć Waszej rady w sprawie tzw. wentylatorów kolumnowych.
Znalazłem takie w "RTV Euro AGD" i "Leroy Merlin".
Jeszcze myślałem nad "HB TF1101BRC".

Czy ktoś z Was używa(ł) tego typu wentylatorów? Oczy
Jak się sprawdzają w takie upały?
Proszę o opinie, gdyż na takie tropikalne upały jeden biurkowy wentylator na dwa pokoje to trochę za mało.
Zwłaszcza, że mój ma tylko dwa poziomy chłodzenia, a chcę coś z trzema.

Kilka lat temu myślałem o przenośnym klimatyzatorze, ale doszedłem do wniosku, że dla mnie się on nie nadaje, gdyż takie urządzenia mają jakąś rurę, którą trzeba wystawić za okno i okno musi być zamknięte.
W moim przypadku jest to raczej niewykonalne.

W związku z powyższym - proszę o opinie dot. wentylatorów kolumnowych.
W czym są lepsze od tradycyjnych wentylatorów biurkowych?

Z góry dzięki za odpowiedź Oczko .
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: firefox
RE: Wentylator kolumnowy. Który lepszy i dlaczego?
Są po prostu mniejsze. Masz zamiast dużego 1 ego wentylatora kilka o mniejszych łopatach.
Pamiętaj że wentylator niestety nie schłodzi Ci powietrza w pomieszczeniu, przynosi ulgę tylko wtedy gdy koło niego stoisz.
Spokojnie możesz pomyśleć o jakiejś przenośnej klimatyzacji. Owszem musi być rura wystawiona do odizolwanego pomieszczenia, czyli najprościej na zewnątrz, ale są specjalne osłony na okno, odchylasz wstawiasz oslone, w to wtykasz rurę, przez nią ucieka gorące powietrze i nie trzeba nic montować na stałe ani robić dziur.
Lepsze są klimatyzacje gdzie masz skraplacz i parownik osobno, czyli te takie z wielkimi pudłami na zewnątrz, ale to już wymaga ingerencji w budynek.
No i klimatory- taki trochę lepszy wentylator, wrzucasz w to kostki lodu i powietrze jest trochę przyjemniejsze niż ze zwykłego wentylatora (ale nie duzo, wiem bo używałem) ale wciąż to nie schłodzi pokoju. Zaletą jest cena
Tu była sygnatura, ale nie ma
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: ie
A gdzie można kupić to cudo?
Bo napisali tylko cenę.
Jest to w ogóle dostępne w Polsce? Oczy
Po co ci to? Będzie dmuchać słabiutko, a do tego drogie. Przy biurku - bezsens.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Widziałem przy pracy wentylator kolumnowy. Może był niskiej jakości, nie wiem, ale odkurzacz wydaje przyjemniejszy dźwięk niż 5 warkoczących małych wiatraków.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Jestem posiadaczem takiego cuda: http://allegro.pl/wentylator-biurkowy-us...49655.html Myślę że takie urządzonko ma moc tego za 99zł. Nie warto inwestować.

Jeśli teraz zamówisz na allegro wiatrak to przyjdzie najwcześniej w piątek. Ten tydzień ma być jeszcze upalny, później jak znam życie będzie może z 3-4 upalne dni a reszta to będą dni najwyżej ciepłe. I w ten oto sposób wydasz dużą ilość pieniędzy na coś co przeleży w piwnicy do następnego roku.

Jeśli chcesz to kup zwykły, klasyczny wiatrak. Może nie jest specjalnie ładny ale za to tani i skuteczny. I wcale nie jest głośny.
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
Bodzio Chomik: Chyba jednak kupię klasyczny wentylator.
Tylko nie wiem, czy lepszy będzie biurkowy czy raczej taki podłogowy? Oczy 
I jeśli dobrze rozumiem - taki co ma 40 - 50W chłodzi lepiej od takiego co ma 30 - 35W?

P.S. Kilka dni temu Horczyczak w Polsacie mówił, że taka pogoda utrzyma się do 24 sierpnia.
Wentylator nie chłodzi.

Oczywiście że lepszy będzie większy.
Programy: Polecane / Nowe / Inne