Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

..::=--+ !Wielki Problem Sieciowy 2008!! +--=::..

Ściana  ..::=--+ !Wielki Problem Sieciowy 2008!! +--=::..
Sprawa wygląda bardzo poważnie...

Otóż każdy może sobie założyć serwer do jakiejś gry. Np kumpel ma COD4 klika stwórz serwer, daje mi IP ja biorę \connect IP i dołączam się do niego..

Inny kumpel ma Far Cry. Klika stwórz serwer, ja wchodze na liste serwerów odświeżam i widzę jego serwer...

Tak samo inny kumpel, robi sieć w Hamachi podłączam się do niego odpalamy Diablo 2 i dołączam się do niego przez IP...

A ja?????????PłaczePłaczePłaczePłaczePłacze TEŻ TAK CHCE!!! ALE MI NIE DZIAŁA Smutek((

W COD4 jak postawie serwa to jak ktoś się podłącza to pisze mu "upłynął czas połączenia", w Far Cry jak stworzę serwer to pisze na szaro " NIEZNANY ". Tak samo Hamachi, jak stworze serwer to nie ma zielonej gwiazdki do komunikacji tylko jest na szaro, a jak puszczam w Hamachi PING, to pisze upłynął czas połączenia....

PROSZĘ, BŁAGAM!! Co mam robić...

Mam wyłączoną zaporę w Windowsie (XP SP2)
Mam wyłączonego Kasperskyego
Mam wyłączone aktualizacje
Posiadam oryginalne gry
Posiadam oryginalny system Professional
Mam Neostradę 2MB
Mam router przewodowy 4-portowy
Mam 2GB RAMu
Mam Core 2 Duo E8200
Mam 9600GT AMP Edition
Mam problem i proszę o wspólne rozwiązanie...

Dzięki

Tym razem daruje, ale następny taki tytuł wątku, a z pewnością poleci on na Śmietnik

Amandi
ASUS P5K Pro | C2D E8200~3,2Ghz | 4x1GB Kingston HyperX | GIGABYTE GTX460 1GB | 5 x 500GB Seagete | Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer | Corsair 550W | Windows 7 64bit
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: ..::=--+ !Wielki Problem Sieciowy 2008!! +--=::..
Przyczyna jest prosta. Najprawdopodobniej masz wewnętrzne IP. Co z ty zrobic?

Musisz zadzwonic do swojego usługodawcy internetowego i uzgodnic zmienienie IP z wewnetrznego na zewnetrzne. Wtedy bedziesz mogl zakładać serwery.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
podali mi jakieś DNS i powiedzieli że mam je wpisać do routera, tak też zrobiłem i najprościej w świecie mówię tak:

nie działa Smutek
ASUS P5K Pro | C2D E8200~3,2Ghz | 4x1GB Kingston HyperX | GIGABYTE GTX460 1GB | 5 x 500GB Seagete | Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer | Corsair 550W | Windows 7 64bit
Ja słyszałem, ale nie jestem że nie na każdym routerze można zakładać serwery do gier. Mój kumpel nie mógł przynajmniej stawiać do póki nie podłączył zwyczajnego modemu do neo. Na routerze nie mógł.
Sprawe ze zmiana IP z wewnetrznego na zewnetrzny musisz zalatwic juz pomiedzy soba a swoim uslugodawca. To on musi podac ci co zrobic. Zadzwon jeszcze raz i popros, aby pomógł ci krok po kroku.
Mam Neostradę 2MB
Mam router przewodowy 4-portowy

To najnormalniejszy internet przez gniazdko telefoniczne? Tylko, że między tobą a gniazdkiem jest TWÓJ ruter a nie MODEM tak?
Pozdrawiam.
[Obrazek: 16359.png]
[Obrazek: 15712.jpg]
zgadza się... a co? (MODEMU w ogóle nie mam - tylko ten wbudowany w router)
to proste, zobacz czy na modemie uda ci sie to zrobic, jesli tak , to odpowiedz będziesz miał prostą : - Router blokuje ci portyOczko
Masz pytanie albo problem z komputerem, internetem i nie dostałeś odpowiedzi ? Daj znać na GG:4625367, zajmę się Twoim problemem. Jeśli będzie skomplikowany to możemy się umówić na zdalną albo osobistą naprawę płatną.
nie mam modemu, kupiłem od razu router... Ale dobra, mniejsza...

Powiedźcie mi chociaż dlaczego nie działa Hamachi? Może opowiem o co chodzi..

Otóż jest taka fajna gra Rainbow Six Vegas 2, która posiada tryb CO-OP, czyli współpraca w przechodzeniu kampanii (STORY). Kumpel ma Vectre, internet (DSL) w bloku (kablówka).
Jak on założy Hamachi, to połączenie działa, jest zielona gwiazdka u mnie i u niego.

Mam też odpowiednio skonfigurowane:
[Obrazek: adapters.jpg]
Właściwości Moje Miejsce sieciowe, u góry w menu ZAAWANSOWANE-> Ustawienia zaawansowane-> połączenie Hamachi na 1-szym miejscu...
IP połączenia automatyczne, wyłączone wszystkie zapory, nawet antyspamery...

Mamy nawet ustawione takie same jednostki metryczne:
[Obrazek: metric.jpg]

I nawet taka sama LOKALIZACJA w Ustawieniach regionalnych...

Jak on, albo ja STWORZĘ serwer, w ogółe go nie wykrywa.. Tak samo jest w innych grach: GRID, COD4 czy nawet CS

Słyszałem że trzeba otworzyć jakieś porty:

Cytat:Ports to open for Rainbow Six Vegas 2 are:

TCP 3074 UDP 3074-3174 TCP 10130 UDP 10140

ale tego wątku nie kumam...

----------------------------------

A o co chodzi z tym UNICODE??

[Obrazek: unicodebg6.jpg]

Na jednym z zagranicznych znalazłem wypowiedź że RSV2, działa po zmianie UNICODE na 'ENGLISH'

aha i o co chodzi z:

Cytat:Go to the Hamachi Adapter properties.
Then into the properties of TCP/IPv4.
Then ADVANCED button.
Set Interface Metric to 1, (NOT 9000)
Then it works fine.
Jeżeli twoje IP jest nadal wewnętrzne a nie zewnętrzne to serwera nie postawisz. Misisz jeszcze raz skontaktowac sie z providerem aby powiedzial co krok po kroku zrobic.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
far cry hamachi nie widzi windows xpfar cry, hamachi nie widzi rainbow six vegas 2 kabel sieciowytwój kabel sieciowy jest odłączony raibow six