Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Wieszający się komputer podczas obróbki video

Ściana  Wieszający się komputer podczas obróbki video
Witam, od dłuższego czasu mam problem przy tworzeniu struktury Blu Ray lub 4K z pojedynczego pliku w formacie MKV.
Lecz do czego dążę przy tworzeniu struktury na przykład w programie DVDFab 12.0.2.6 oczywiście x64 często program się mi wiesza i wówczas nic nie można zrobić poza restartem komputera a jak wiadomo wówczas cała praca idzie na marne bo trzeba wszystko od początku robić.
Korzystam przy obróbce z technologii CUDA w karcie graficznej którą jest ROG-STRIX-RTX2070-O8G-GAMING firmy ASUS.
Wiadomo iż skraca czas o ponad połowę gdyby miało to odbywać się za pomocą pracy procesora.
Lecz przy próbie po zawierzeniu się programu i wyłączeniu opcji CUDA niestety przy renderingu gdzie wydłuża się czas za pomocą procesora także jest ten sam problem jeśli chodzi o wieszanie się komputera.
Na początku myślałem że to tylko chwilowe zawieszenie się bo program podczas renderingu robi obliczenia, itd. lecz po 12 lub nawet 18 godzinach poddałem się i zrezygnowałem.
Czasami gdy zrobi wszystko ok to przeważnie taka operacja trwa max do 3 godzin.
Na innych programach jest to samo więc to nie wina programu jak sądziłem.
Liczę na pomoc w rozwiązaniu wyżej opisanego problemu.
https://forum.pcformat.pl/Zasady-regulki-instrukcje-i-wskazowki-t
[Mod]
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Wieszający się komputer podczas obróbki video
Czy tak się dzieje od początku, od kiedy używasz tego programu? Czy tak się dzieje na wszystkich filmach, czy tylko na jednym konkretnym? Czy próbowałeś ten film przerobić na inny format?
Spróbuj go przekodować na przykład na MP4 na przykład z kodekiem H.264. Czasem plik mkv potrafi być tak zakodowany, że potrafi zawiesić komputer przy próbie obróbki. Zwłaszcza jeśli jest kodowany w HEVC. Nie każdy program sobie z tym radzi na razie.
Spróbuj poszukać kodeków do mkv, ale też spróbuj zmienić sterowniki do karty graficznej. Do GeForce z reguły są dwie wersje sterowników. Gamingowe, i "obróbkowe". Spróbuj ściągnąć najnowsze sterowniki w obu wersjach, i spróbuj przerobić film jednymi, a jak się nie da, to drugimi.
Może też odpal program "MediaInfo", wczytaj do niego film i pokaż zrzut ekranu z niego. Zobaczymy, jak to jest zakodowane (mkv to nie jest kodek, tylko kontener).
Pozdrawiam.
Ajgor
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne