Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Wifi na komputerze stacjonarnym

Wifi na komputerze stacjonarnym
Witam wszystkich. Chciałbym was prosić o pomoc w wyborze karty sieciowej do komputera stacjonarnego. Mam taki problem że zaraz zaczynają się studia a że nie posiadam laptopa i się przeprowadzam to biorę ze sobą komputer stacjonarny i potrzebna mi właśnie będzie karta sieciowa, niestety nie mam pojęcia jaki znajduje się w nowym mieszkaniu router czy w takim razie jest taka możliwość że kupię złą kartę sieciową ?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Wifi na komputerze stacjonarnym
Możliwość tego że kupisz złą kartę sieciową nie znając specyfikacji komputera to jakieś 90%. No chyba że znasz to mógłbyś ją podać, ponieważ inaczej ciężko będzie pomóc.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Szanse na to są minimalne. Na 99% kupując najzwyklejszą kartę sieciową pasującą do Twojego PC będzie działać z nowym routerem. Z własnego doświadczenia tylko dodam, że karty wkładane do Peceta (na PCI) zachowują się o wiele lepiej niż te na USB.
Nie jestem pewny ale będąc w nowym mieszkaniu podłączyłem się do wifi na telefonie. I korzystając z zapamiętanej nazwy doszedłem do tego że to było coś takiego :

http://www.tp-link.com.pl/resources/imag...28UN_1.jpg

Jeśli to pomoże Język nie mam pojęcia czy mogą być różne rodzaje jednego routera.
Według Googla jest kilka wersji tego routera, ale wygląda na to, że jest dwupasmowy (2.4GHz i 5GHz). W zależności od tego jak jest skonfigurowany, to obsługuje pasma b/g/n lub ac/n/a. Domyślnie, większość urządzeń obsługuje starsze pasmo 2,4 (b/g/n), więc taka karto powinna być OK. Jeżeli masz możliwość, to kup kartę obsługującą dwa pasma.
Mógłbyś podać przykład takiej karty dwupasmowej w przedziale do 100 zł jeśli się mieści w tej kwocie ?
Na przykład taka http://www.skapiec.pl/site/cat/46/comp/6442720 Najlepiej wygooglaj sobie jakie karty warto kupić, bo nie każda jest warta swojej ceny.
Znalazłem taką samą właśnie :D tylko szkoda że nie ma tańszej ;/ a ty uważasz że ta którą podałeś jest warta kupna ?
Karty TP-Link bywają problematyczne (być może dlatego, że są popularne i wiele osób ich używa). Dla siebie bym takiej nie kupił. W akademiku i na uczelni, wiele osób ma starszy sprzęt, który obsługuje tylko pasmo 2.4, dlatego obstawiałbym, że taka karta jest Ci potrzebna.
Akurat to jest mieszkanie świeżo wyremontowane nikt jeszcze nie mieszkał dlatego taki pewny nie jestem ;/ jak nic innego nie znajdę to będę musiał kupić tą.

Albo jeszcze ewentualnie kupię klucz usb czy jak to tam się nazywa.
Programy: Polecane / Nowe / Inne