Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Win 10 nie można się połączyć z usługą GPSVC

Wink  Win 10 nie można się połączyć z usługą GPSVC
Witam

Długi wstęp co robiłem wcześniej - rozwiązałem problem ale nie do końca.

Na początku miałem problem, ze nie mogłem się dostać do dysku C - odmowa dostępu (na którym mam zainstalowany system). Dodatkowo nie mogłem nic uruchomić co wymaga uprawnień administratora. 
Dokładnie jak tu
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3525097.html

Jakimś cudem za którym razem udało mi się wejść w tryb awaryjny i utworzyć konto admina.
Z pomocą tego 
Spoiler
For English viewer go through the below step:-
1) Start your Windows in Safe mode or Safe mode with command prompt
2) Logon as administrator or administrative right user account
3) Go to Run and type = Regedit
     or if Regedit is not working then start the computer in Safe mode with command prompt
      Type Regedt32

Go to the following registry key path:
 HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
 Locate the following REG_DWORD value:
 EnableLUA = 0
 Optional step to suppress UAC consent prompt dialog, locate the following REG_DWORD value:
 ConsentPromptBehaviorAdmin = 0
 ConsentPromptBehaviorUser = 0
 Exit from Registry Editor and restart the computer to turn off the UAC
4) Reboot the computer and start in Normal mode if working, otherwise in Safe mode
5) Goto My computer - Right click on C: drive - Properties - Security - Advance - And now try to change   Ownership of the drive and set the permission for it.
6) Done! you have now access to C: drive.
7) Enable back your UAC as per previous registry value.
 Go to Run and type
 Msconfig
 Go to tools - Change UAC setting - Launch - Set to default - Reboot and Done

Nie wiem co to jest UAC, nie ruszałem tego

Po tym miałem dostęp do dysku C, ale nie do wszystkich folderów, jedne działały bez problemu, do drugich mogłem wejść ale programy się nie uruchamiały, a do trzecich wcale - odmowa dostępu. Pokombinowałem z ppm na  folder >właściwości> zabezpieczenia >edytuj lub zaawansowane i w końcu zadziałało. 

OBECNY PROBLEM
Po którymś uruchomieniu komputera ponownie wyskakuje mi nie można się połączyć z usługą GPSVC .Ten błąd mi wyskakiwał za każdym razem, gdy nie miałem dostępu do dysku C. Co może być przyczyną i jak to naprawić.  Nie chce znowu stracić dostępu do dysku C, mam na nim zainstalowane wszystkie programy i nic mi nie działa. 
(na linuksie mogłem wejść  na dysk c bez problemu, wiec to na pewno nie jest problem z dyskiem)
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne