Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Win10 i Win8.1. Mnóstwo dziwnych kart sieciowych, których nie ma. Skąd się biorą?

Win10 i Win8.1. Mnóstwo dziwnych kart sieciowych, których nie ma. Skąd się biorą?
Witam.
Mam w komputerze jedną kartę sieciową - zintegrowaną. Do niedawna miałem Windowsa 8.1 a w nim na liście kart sieciowych miałem tą swoją i około 7-8 jakichś wirtualnych kart sieciowych. Moja karta pod nazwą Ethernet, a te dodatkowe "Ethernet 2", "Ethernet 3" i tak po kolei. 
Kilka dni temu zmieniłem na Windowsa 10, który o dziwo chodzi bardzo dobrze (poprzednie podejścia do Win10 skończyły się porażkami). Myślałem, że pod Win10 tych sieciówek już nie będzie, a okazuje się, że jest ich jeszcze więcej - oprócz mojej jeszcze 14. Ktoś wie, skąd one się biorą i do czego są potrzebne? W zasadzie mi to nie przeszkadza, bo internet chodzi pełną parą i nie zwalnia, ale ciekawi mnie to i nie daje spokoju.

Pozdrawiam.
Ajgor
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Win10 i Win8.1. Mnóstwo dziwnych kart sieciowych, których nie ma. Skąd się biorą?
Czy w menedżerze urządzeń jest może jakiś bałagan w kartach sieciowych? Też jest ich kilkanaście?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Win10 i Win8.1. Mnóstwo dziwnych kart sieciowych, których nie ma. Skąd się biorą?
W pierwszym odruchu miałem zamiar napisać, że tam jest OK, ale zajrzałem i rzeczywiście wszystkie te karty tam były jako TAP-Windows Adapter. Pogrzebałem trochę w sieci i znalazłem informacje, że niektóre programy (w tym gry) z dostępem do sieci instalują własne takie adaptery.
Odinstalowałem wszystkie w managerze urządzeń, i po resecie jak na razie się nie pojawiły. Zobaczymy jak pogram w gry, co będzie.

Edyta. Zajrzałem ponownie. Już jeden się pojawił. Kilka minut po resecie. Nic w tym czasie nie uruchamiałem oprócz Chroma.
Pozdrawiam.
Ajgor
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Jesteś pewien, że nie działa Ci coś w tle? Bo sam korzystam z Chrome gdzieś od 4 lat i nigdy nie tworzył ani nie tworzy mi żadnych wirtualnych kart sieciowych
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne