Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Windows 10 reinstalacja

Windows 10 reinstalacja
Witam. Posiadam aktualnie Windows 10 nieaktywowany i pobrany nie ze strony microsoftu, ale w tym tygodniu będę mieć legalnego windowsa box i chciałbym sobie zainstalować system od nowa, a później wpisać zakupiony klucz. Chcę zachować pliki z drugiej partycji, a tą systemową sformatować i zainstalować na niej pobrany WIN10.iso z microsoft.com.

Nowy system mam już opłacony i czekam na kuriera, ale chciałbym sobie już zainstalować pobrany obraz iso, bo potrzebuję sprawnego komputera na już, a na tym systemie na którym obecnie jestem są straszne lagi w grach..

Czy przy instalacji win10.iso z microsoft.com będzie od razu potrzebny klucz ? czy mogę wpisać go później?

i drugie pytanie

Jak usunąć starego windowsa tak, aby zachować drugą partycję i automatycznie rozpocząć instalacje obrazu iso z pendrive'a ?

Dziękuje z góry za pomoc.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Windows 10 reinstalacja
Po co od nowa? Klucz będzie pasował. Możesz jednak podzielić dysk na dwie partycje (systemową i na dane, choć chyba już to zrobiłeś). Na drugą partycję robisz backup danych. W instalatorze wskażesz w instalacji niestandardowej partycję systemową, którą sformatujesz (Instalator rozpozna partycję systemową).
Co do iso, to pobierasz z microsoft.com, najlepiej Windows Media Creation Tool i tym narzędziem go pobrać. Klucz będzie można wpisać w czasie instalacji, jak i po niej.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne