Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Windows 7 - Windows Vista - hasło sieciowe WTF

Windows 7 - Windows Vista - hasło sieciowe WTF
Problem następujący:

Mam komp stacjonarny (Vista HP 64) oraz Laptop (Win7 HP 64).

Wszystko znajduje się w sieci domowej na neostradzie, z routerem sagem (ten kanciasty, z telewizją orange)

Komp stacjonarny jest podpięty do routera kablem, laptop jest w sieci przez wifi.

Oba komputery są w grupie roboczej "WORKGROUP", widzą się nawzajem, gdy wejdzie się w folder "Sieć" w którymkolwiek z nich.

We właściwościach sieci obu komputerów mam włączone udostępnianie plików, wyłączone hasła, etc. Oba komputery mają jedynego użytkownika - mnie, a do tego używam do obu kont tej samej nazwy usera i hasła.

Problem polega na tym, że z piecyka z vistą mogę eksplorować i robić wszystko co mi się podoba na laptopie, ale gdy z poziomu laptopa próbuję wejść na komp stacjonarny to pojawia się monit "Wprowadzanie hasła sieciowego" - i cokolwiek bym nie wpisał nie puści.

hasła mam powyłączane, ale wprowadzenie hasła użytkownika nic nie daje. Tak samo nie wpisanie niczego.

W opcjach sieciowych laptopa ustawiłem aby na potrzeby sieci używał loginów i haseł użytkowników - też nic

O CO TU CHODZI??
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
RE: Windows 7 - Windows Vista - hasło sieciowe WTF
Start > Panel sterowania > Narzędzia administracyjne > Zarządzanie komputerem > Użytkownicy i grupy lokalne > Użytkownicy > PPM na "Gość" > Ustawianie hasła > Kontynuuj > zostaw puste obydwa pola > OK.
Powinien pokazać się komunikat: "Hasło zostało ustawione".

Start > Panel sterowania > Grupa domowa > Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania > Wyłącz udostępnianie chronione hasłem.

http://forum.pcformat.pl/Polaczenie-siec...-7-HASLO-t
http://windows.microsoft.com/pl-PL/windo...th-someone
Nie pomagam na PW (ew. odpłatnie). 
I osobom z roszczeniowym podejściem. I osobom niedbającym o poprawność językową.
Jak podawać logi
Jeśli nie odpowiadam w danym wątku przez >3 dni - proszę o przypomnienie na PW z linkiem do wątku w treści.

System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Windows 7 - Windows Vista - hasło sieciowe WTF
Dobra, niestety porady nie zadziałały, a w międzyczasie zmieniłem komputer stacjonarny na nowy, wyposażony w 8.1 zamiast Visty.

Problem pozostał w identycznej postaci.

Oba komputery podłączone do tego samego routera. Jest działająca sieć. Z poziomu Windows 8.1 mogę wejść na udostępnione zasoby laptopa z siódemką (też pokazuje taki sam komunikat, ale akceptuje hasło komputera stacjonarnego - choć uzyskałem dostęp do laptopa...). Dziwne, ale ważne że w tę stronę działa.

Niestety próba dotarcia z drugiej strony to powtórka z rozrywki. Mimo wyłączonej opcji chronienia hasłem na "serwerze", a nawet mimo dodania konta gościa, nadania mu uprawnień do udostępnianego dysku albo folderu, dalej pojawia się monit o hasło sieciowe.

Co ciekawe, raz udało mi się wejść do komputera jako gość, ale już próba otwarcia samych udostępnionych folderów lub dysku spowodowała znane nam okienko.

Co bardzo ciekawe, poniżej miejsca na hasło sieciowe jest napis : "Domena: [nazwa laptopa]"

Czyli z jakichś powodów jestem w jakiejś domenie, chociaż tak naprawdę domeny nie ma a jest standardowa grupa robocza (taka sama w obu maszynach).

Obecnie nie mam też ustawionej grupy domowej.

Żeby było śmieszniej, skoro mam teraz oba komputery z opcją grupy domowej, spróbowałem też tego.

Założyłem grupę na maszynie z Win8.1, dodałem do grupy laptopa.
Ładnie wpisałem wyświetlony przez "serwer" kod-hasło, i podłączyłem się laptopem do założonej grupy.

Potem udostępniłem jakiś folder, poprzez opcję "udostępnij członkom grupy domowej z opcją zapis/odczyt" (jakoś tak to brzmi, można włączyć bezpośrednio z p. kliku na folderze).

Mimo że foldery udostępnione grupie domowej były widoczne z poziomu "siódemki", to już próba ich otwarcia powodowała taki sam monit o hasło sieciowe.

Wesoły

W oficjalnej pomocy technicznej MS piszą, że grupa domowa tym się różni od roboczej, że hasło wpisujesz tylko raz, a potem można już udostępniać pliki. Niestety u mnie tak to nie działa.

Ma ktoś jakiś pomysł?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: ie
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
wprowadzanie hasła sieciowegowprowadzanie hasła sieciowego windows 7wprowadzanie hasla sieciowegowindows 7 wprowadzanie hasła sieciowegowprowadź hasło sieciowe windows 7wprowadzanie hasła sieciowego grupa domowawprowadzanie hasla sieciowego windows 7wprowadzenie hasła sieciowegowindows vista hasło sieciowewindows 8 wprowadzanie hasła sieciowego