Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Windows 7 beta (ENG) Problem z wyłanczaniem się dysku po 1h.

Windows 7 beta (ENG) Problem z wyłanczaniem się dysku po 1h.
Witam zainstalowałem sobie windows 7 beta niestety jest ona po ang i nie bardzo wiem gdzie ustawić żeby dysk i grafika nie wyłaczał mi sie jak nic nie robie na komputerze. Może ktoś wie??? PS. Podobne ustawienia jak w vista.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: safari
RE: Windows 7 beta (ENG) Problem z wyłanczaniem się dysku po 1h.
(04.12.2008, 16:13)~Anonim napisał(a): Witam zainstalowałem sobie windows 7 beta niestety jest ona po ang i nie bardzo wiem gdzie ustawić żeby dysk i grafika nie wyłaczał mi sie jak nic nie robie na komputerze. Może ktoś wie??? PS. Podobne ustawienia jak w vista.

Witam!

Osobiście radziłbym ci odinstalować wersję beta systemu "Windows 7" - i zaczekać na ukazanie się stabilnej (polskiej) wersji "Windows 7".

Bo używając wersji beta można sobie czasem narobić wielu kłopotów.
I potem tylko format dysku cię będzie ratował.

Ale zrobisz , jak będziesz uważał(a)Oczko.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: ie
(04.12.2008, 16:34)~Anonim napisał(a):
(04.12.2008, 16:13)~Anonim napisał(a): Witam zainstalowałem sobie windows 7 beta niestety jest ona po ang i nie bardzo wiem gdzie ustawić żeby dysk i grafika nie wyłaczał mi sie jak nic nie robie na komputerze. Może ktoś wie??? PS. Podobne ustawienia jak w vista.

Witam!

Osobiście radziłbym ci odinstalować wersję beta systemu "Windows 7" - i zaczekać na ukazanie się stabilnej (polskiej) wersji "Windows 7".

Bo używając wersji beta można sobie czasem narobić wielu kłopotów.
I potem tylko format dysku cię będzie ratował.
Oj jakie bzdury gadasz... Oczy Ktoś, kto instaluję wersję beta (właściwie to Windows 7 nawet nie jest jeszcze w fazie beta) wie, a w każdym bądź razie powinien wiedzieć, co robi i jak zabezpieczyć się przed utratą danych.

Co do wyłączania podzespołów to można to bardzo łatwo wyłączyć.
Wchodzisz kolejno:
Start -> Control Panel -> Hardware and Sound -> Power Options -> sprawdź, czy masz zaznaczony profil Balanced -> kliknij obok na Change plan settings -> Change advanced power settings -> Kliknij na Change settings that are currently unavailable -> Klikasz znaki + kolejno obok: Hard disk, Turn off hard disk after i w polu Setting (Minutes) ustawiasz 0. Szukasz teraz Display, Turn off display after i ustawiasz tak samo na 0. Klikasz na Apply, potem na Ok i zamykasz okienko. Gotowe Wesoły
Nie udzielam pomocy poza forum ani przez PW | Mój blog
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Cry  RE: Windows 7 beta (ENG) Problem z wyłanczaniem się dysku po 1h.
(04.12.2008, 16:55)szulcu napisał(a): Oj jakie bzdury gadasz... Oczy Ktoś, kto instaluję wersję beta (właściwie to Windows 7 nawet nie jest jeszcze w fazie beta) wie, a w każdym bądź razie powinien wiedzieć, co robi i jak zabezpieczyć się przed utratą danych.

Wchodzisz kolejno:
Start -> Control Panel -> Hardware and Sound -> Power Options -> sprawdź, czy masz zaznaczony profil Balanced -> kliknij obok na Change plan settings -> Change advanced power settings -> Kliknij na Change settings that are currently unavailable -> Klikasz znaki + kolejno obok: Hard disk, Turn off hard disk after i w polu Setting (Minutes) ustawiasz 0. Szukasz teraz Display, Turn off display after i ustawiasz tak samo na 0. Klikasz na Apply, potem na Ok i zamykasz okienko. Gotowe Wesoły

Witam!

Miałem na myśli ogólnie programy w wersji "beta" , a nie konkretny przykład.

A jeśli już musi być konkretny przykład , który jest dowodem mojej tezy , że nie warto instalować programów w wersji "beta"... , to powiem tylko tyle , że kiedyś zainstalowałem "Skype 4.0 beta" (tak z ciekawości) - i program działał zaledwie 1 minutę.

Gdy tylko zacząłem przeglądać listę kontaktów , i oglądać pozostałe funkcje - wystąpił jakiś błąd i "Skype" się wyłączył.

Użyłem więc "Przywracania systemu" - i przywróciłem stabilny "Skype 3.8".

Plik z listą kontaktów ocalał , ale "Skype 3.8" po przywróceniu nie chciał się otworzyć , więc musiałem go zainstalować ponownie.

Ale z tego co pamiętam - nie usuwałem tych pozostałości po niedziałającym "Skype 3.8" , tylko zrobiłem reinstalkę
na te pozostałości , co zostały po przywróceniu "Skype 3.8"
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
(04.12.2008, 17:27)~Anonim napisał(a):
(04.12.2008, 16:55)szulcu napisał(a): Oj jakie bzdury gadasz... Oczy Ktoś, kto instaluję wersję beta (właściwie to Windows 7 nawet nie jest jeszcze w fazie beta) wie, a w każdym bądź razie powinien wiedzieć, co robi i jak zabezpieczyć się przed utratą danych.

Wchodzisz kolejno:

Witam!

Miałem na myśli ogólnie programy w wersji "beta" , a nie konkretny przykład.

A jeśli już musi być konkretny przykład , który jest dowodem mojej tezy , że nie warto instalować programów w wersji "beta"... , to powiem tylko tyle , że kiedyś zainstalowałem "Skype 4.0 beta" (tak z ciekawości) - i program działał zaledwie 1 minutę.

Gdy tylko zacząłem przeglądać listę kontaktów , i oglądać pozostałe funkcje - wystąpił jakiś błąd i "Skype" się wyłączył.

Użyłem więc "Przywracania systemu" - i przywróciłem stabilny "Skype 3.8".

Plik z listą kontaktów ocalał , ale "Skype 3.8" po przywróceniu nie chciał się otworzyć , więc musiałem go zainstalować ponownie.

Ale z tego co pamiętam - nie usuwałem tych pozostałości po niedziałającym "Skype 3.8" , tylko zrobiłem reinstalkę
na te pozostałości , co zostały po przywróceniu "Skype 3.8"

Każdy instalując wersje beta programów powinien mieć świadomość że mogą działać poprawnie.A jeżeli nie wiedza to ich problem,najlepiej uczyć się na własnych błędach i nie offtopować w wątkach na które nie udziela się odpowiedzi tylko "radzi"
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Dzięki "szulcu". Windows 7 beta chciałem tylko zobaczyć jak się sprawuje i czy coś nowego a z tego co wiem to jest narazie tylko alfa, bo beta 1 ma być teraz w grudniu. Posiadam jeszcze Windows Vista a ta 7 tylko testuje.
PS fajny Windows Media Player, a tak poza tym to bardzo podobna do Visty, ale są bardzo ciekawie i poręcznie zrobione funkcje.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: safari
Programy: Polecane / Nowe / Inne