Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Windows 7 i utworzony backup na Win 10

Windows 7 i utworzony backup na Win 10
Witam,

mam trochę nietypowe pytanie odnośnie backupu a mianowicie;
Backup tworzyłem przy pomocy AOMEI w systemie Windows 10 backupując cały systemowy dysk C.
Pytanie teraz moje brzmi czy mając teraz wgrany Windows7 mogę na nim uruchomić i grać utworzony backup czy też taki krok nie zadziała?
A jesli zadziała to bo zakończeniu backupu wgrany bedzie win 7 czy 10?
Pozdrawiam
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Windows 7 i utworzony backup na Win 10
Jeśli będzie się zgadzać ilość partycji to powinno wgrać obraz i będzie 10
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Należało zrobić sobie nośnik na pendrivie bądź płytce CD z AOMEI . Kopię zapasową masz oczywiście na dysku przenośnym. Teraz żeby przywrócić system z kopii w miejsce Windows 7 należy uruchomić komputer z e zrobionego wcześniej nośnika ratunkowego AOMEI podłączyć dysk z kopią i przywrócić wszystkie partycje z kopii. Wcześniej bym radził usunąć wszystkie partycje z dysku docelowego i zostawić puste miejsce nieprzydzielone.
Operacja może się nie powieść ze względu na to że przywracasz system na inny sprzęt.
[Obrazek: podpis_emmers.png]
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
(14.01.2021, 01:27)Emmers napisał(a): Operacja może się nie powieść ze względu na to że przywracasz system na inny sprzęt.

jak to na inny sprzęt, chyba masz na myśli inny system tzn WIn 7 . Sprzęt tzn komputer i dyski sa te same
(14.01.2021, 01:27)Emmers napisał(a): Wcześniej bym radził usunąć wszystkie partycje z dysku docelowego i zostawić puste miejsce nieprzydzielone.

Tzn mam sformatowac cały systemowy dysk , wszystkie partycje? Czy podczas przywracania backupu AOMEI nie formatuje sobie sam i przygotowuje miejsce? Lub pyta o sformatowanie partycji w trakcie?
Programy: Polecane / Nowe / Inne