Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Windows 7 obsłuży nawet 192 GB pamięci RAM

RE: Windows 7 obsłuży nawet 192 GB pamięci RAM
(28.04.2009, 13:16)Piotrek23 napisał(a): UNIXowe Krzywy

Na serwerach może tak, ale na stacjach roboczych wątpię. Przecież tam Windows króluje.
 System operacyjny: linux_debian Przeglądarka: iceweasel
(27.04.2009, 18:23)pawe song napisał(a): Tylko... po co go tyle? Szczerbol
(27.04.2009, 18:33)pawe song napisał(a): Każdemu według potrzeb, ale akurat zastosowania dla 200 GB w domu nie widzę. Gry, które tyle wykorzystają by zajmowały na dysku chyba parę terabajtów.
Kiedyś usiądziesz i zrozumiesz głupotę jaką powiedziałeś... Swojego czasu gdy IBM wchodził na rynek to przedstawiciele tej firmy twierdzili, że nie widzą sensu aby komputer był w prywatnym domu. Już nie będę wspominał o słynnym zdaniu Billa Gatesa o 640kb...

(27.04.2009, 18:44)~Anonim napisał(a): W takim razie, w firmie taka ilość RAM tym bardziej nie miałaby zastosowania.
Bo w firmach pracują przeważnie na "Wordzie" lub "Excelu", a te aż tyle nie potrzebują.
Tylko jakbyś nie zauważył aplikacje biurowe z każdą chwilą maja coraz większe wymagania. Zobacz sobie Takiego Office 1997 a najnowsze dziecko Microsoftu. Spróbuj uruchomić Nero 9 na takim zwykłym Athlonie...

(27.04.2009, 15:20)~Anonim napisał(a): Gdyby to była prawda, to instalując "Windows 7" i mając wbudowane 192 GB RAM-u i jakiś dysk twardy ok. 500 GB można by było zrobić z peceta prawdziwego demona wydajności, który obsłużyłby nawet najbardziej wymagającą grę, czy program.
Dysk twardy 500GB ? Teraz wiele osób ma dyski 1TB. Gdy wejdą 192GB RAM-u to będą kilkuset TB dyski oparte na dopracowanych modułach pamięci flash.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
(28.04.2009, 13:55)sad_madman napisał(a):
(27.04.2009, 18:23)pawe song napisał(a): Tylko... po co go tyle? Szczerbol
(27.04.2009, 18:33)pawe song napisał(a): Każdemu według potrzeb, ale akurat zastosowania dla 200 GB w domu nie widzę. Gry, które tyle wykorzystają by zajmowały na dysku chyba parę terabajtów.
Kiedyś usiądziesz i zrozumiesz głupotę jaką powiedziałeś... Swojego czasu gdy IBM wchodził na rynek to przedstawiciele tej firmy twierdzili, że nie widzą sensu aby komputer był w prywatnym domu. Już nie będę wspominał o słynnym zdaniu Billa Gatesa o 640kb...
Nie widzę, żeby pawe song napisał, że w przyszłości tak nie będzie. Ja to rozumiem, jakby pisał o chwili obecnej, a teraz sam przyznasz, że 200 GB pamięci, do domu nie jest potrzebne. Co do zdania Billa Gatesa, to nigdzie nie mogę znaleźć oficjalnego potwierdzenia tego, wiem jednak, że w jednym z wywiadów powiedział, że nigdy takiej rzeczy nie powiedział albo na pewno nie w ten sposób.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
sad_madman ma tu rację - jeśli system ma odnieść sukces, to będzie używany przez te kilka następnych lat (patrz XP, który ciągle dominuje). A twierdzenie, że za kilka lat domowi użytkownicy nie będą mieć więcej niż 4 GB RAM-u jest bardzo niebezpieczne. Może nie będą a może będą, np. mieć po 16 GB. Nie wiadomo... więc po co się ograniczać? Ja na Linuksie nie mam durnych limitów. Będę mógł użyć tyle RAM-u ile kupię, ile mi się zmieści, ile system obsłuży (na ile programiści zaprogramują system) i na ile 64-bity pozwolą.

A Windows Seven? Będziesz mógł użyć tyle RAM-u na ile pozwoli Ci licencja. Chore. To możliwości technologiczne powinny ograniczać, a nie licencja i polityka firmy. Ale oczywiście M$ może robić jak chce - nawet chłam sprzedawać za dużą kasę Oczko Oczko i na odwrót Oczko .
 System operacyjny: linux_gentoo Przeglądarka: opera
(28.04.2009, 14:00)~Anonim napisał(a): Co do zdania Billa Gatesa, to nigdzie nie mogę znaleźć oficjalnego potwierdzenia tego, wiem jednak, że w jednym z wywiadów powiedział, że nigdy takiej rzeczy nie powiedział albo na pewno nie w ten sposób.
Powiedział to tylko jego wypowiedź była dłuższa i dotyczyła jakiejś konkretnej sytuacji.

Wciąłeś mi się więc nie mogłem edytować aby dopisać pewną rzecz.
(27.04.2009, 14:46)koziolek napisał(a): Z kolei tańsze wersje 64-bitowych Windows Seven - tylko do 8 czy 16 GB RAM-u mimo, że zaadresować bez trudu można eksabajty?
Współczesne procesory nie są w stanie zaadresować tyle pamięci ponieważ w celu zmniejszenia skomplikowania układów i kosztów produkcji obecne procesory są lekko okrojone.
(28.04.2009, 14:04)sad_madman napisał(a): Powiedział to tylko jego wypowiedź była dłuższa i dotyczyła jakiejś konkretnej sytuacji.
To znajdź źródło.

(28.04.2009, 14:00)~Anonim napisał(a): Co do zdania Billa Gatesa, to nigdzie nie mogę znaleźć oficjalnego potwierdzenia tego, wiem jednak, że w jednym z wywiadów powiedział, że nigdy takiej rzeczy nie powiedział albo na pewno nie w ten sposób.
WikiCytaty zdają się też tak mówić Wesoły

(28.04.2009, 14:04)sad_madman napisał(a):
(27.04.2009, 14:46)koziolek napisał(a): Z kolei tańsze wersje 64-bitowych Windows Seven - tylko do 8 czy 16 GB RAM-u mimo, że zaadresować bez trudu można eksabajty?
Współczesne procesory nie są w stanie zaadresować tyle pamięci ponieważ w celu zmniejszenia skomplikowania układów i kosztów produkcji obecne procesory są lekko okrojone.
Znaczy czego nie są w stanie zaadresować? 16 GB?!? Masz 64-bitowe adresowanie, a tam gdzie nie masz, to masz np. 48-bitowe...
 System operacyjny: linux_gentoo Przeglądarka: opera
(28.04.2009, 14:07)koziolek napisał(a): Znaczy czego nie są w stanie zaadresować? 16 GB?!? Masz 64-bitowe adresowanie, a tam gdzie nie masz, to masz np. 48-bitowe...
chodziło mi o te eksabajty

A źródła tej wypowiedzi Gatesa nie jestem w stanie podać bo widziałem to w jakimś papierowym czasopiśmie.
Heh, Windows 7 nie pożyje nawet 2 lat, bo i migracja nie będzie przebiegała sprawnie i szybko, Microsoft może reklamować swój produkt ale tak czy inaczej za dwa lata wydadzą nowy system który będzie ograniczał wiele funkcji dla domowych użytkowników i też nie odniesie sukcesu. Dlaczego ludzie zostają przy XP? Proste, brak ograniczeń, przy czym Vista i Seven mają się obsrać na kilka pakietów a ten najdroższy oczywiście jak na Microsoft przystało będzie miał najwięcej funkcji i możliwości. Debilizmem jest mówić że funkcje które dostępne są w najdroższym pakiecie są nie potrzebne użytkownikowi domowemu, bo taką politykę prowadzi Microsoft.

Za kilka lat może się okazać że dla użytkowników domowych będą widoczne funkcja a po kliknięciu w odnośnik wyświetlany komunikat, że ta funkcja jest dostępna w wyższej wersji i odnośnik do sklepu Microsoftu. Co to Mario? Ja się pytam? Trzeba przechodzić kolejne poziomy żeby zbierać nowe bonusy? No tak tyle że w Mario nie musiałeś za nic płacić. Tak samo jest z funkcją która się nazywa "Tryb Windows XP", ale i tu znowu wchodzą pakiety ta funkcja zostanie zaimplementowana dopiero w dwóch najdroższych pakietach.

Przy czym VirtualBox mają za darmo, i tu wystarczy przejść do strony głównej, uruchomić XP na maszynie wirtualnej i włączyć tą funkcje, a okna będą widoczne na naszym obszarze roboczym. Zirytowała mnie ostatnio wypowiedź Ballmera, kiedy był w Polsce, cyt.:
Cytat:Linux i inne projekty Open Source powinny płacić za wykorzystywane patenty Microsoftu
A na wstępie zaznaczył że kryzys jest, ale to jest idealny czas kiedy można wprowadzać nowe technologie. To co ma Windows ma też Linux tylko w trochę gorszej formie ale za darmo. Tam nie ma podziału na pakiety, pobierasz - instalujesz i masz.
[Obrazek: 2uivk87.jpg]
 System operacyjny: linux_fedora Przeglądarka: firefox
IMO tak duże pojemności nie są potrzebne. W biurze spokojnie starczy 2GB, w domu przeciętnego zjadacza chleba 4GB. Jedynie gracze będą korzystać z takich rozwiązań, choć nie do końca. Gry zbliżają się już do momentu, kiedy już dalej nie będzie dało się lepiej vide Crysis. Tej grze spokojnie starczy 4GB. Moim zdaniem rozwój RAM-ów skończy się na 16 - 32GB. Potem będzie tylko rozwijanie procków i GPU. Podobno w przyszłości GPU osiągną taki moment, kiedy nie będzie potrzebny procesor - tzn. karta będzie miała wbudowany procek, który spokojnie obsłuży wszystko. Tak samo będzie z RAM-em. Wydaje mi się, że w przyszłości starczy tylko karta graficzna.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
W czasach dominacji "Visty" każdy gigabajt jest na wagę złotaOczko.
Więc - im więcej, tym lepiej.
Programy: Polecane / Nowe / Inne