Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Windows 7 uruchamia się tylko w trybie awaryjnym

Windows 7 uruchamia się tylko w trybie awaryjnym
Dziś rano po około godzinnym użytkowaniu (Spotify, internet), laptop (HP Pavilon dv6-6b66ew, Win7 64-bit) w pewnym momencie całkowicie się zawiesił (zacięła się muzyka, myszka i klawiatura przestała działać, nie dało się wykonać żadnej operacji). Po restarcie Windows nie chciał się uruchomić - pojawiał się ekran z logo Windowsa i na tym komputer się zacinał. Przy kolejnych restartach udało się doprowadzić najwyżej do tego, że znikało logo Windowsa, jednak potem pojawiał się podświetlony czarny ekran i dalej nic się nie działo. Po jakimś czasie udało mi się uruchomić komputer jeszcze raz. Przeskanowałam go programami Malwarebytes, Spyboot, AdwCleaner, Odkurzacz i CCleaner. Spyboot dał kilkanaście wyników, które zostały usunięte. AdwCleaner kilka niegroźnie wyglądających - też usuniętę. Szybki skan Avasta nie dał żadnych rezultatów. Przy pełnym skanie - w momencie stanu 0% (który trwał przez dłuższą chwilę), laptop ponownie zawiesił się (tak samo, jak na początku). Po restarcie problem powrócił - uruchamiało się jedynie logo Windowsa, które znikało, ewentualnie zastępowane przez ciemny, podświetlony ekran.
Przy jednym z restartów na ekranie pojawiła się informacja: "Jeden z dysków wymaga sprawdzenia spójności danych. Możesz anulować to sprawdzenie, ale zaleca się jego kontynuowanie. System Windows sprawdzi teraz dysk". Nie dotyczyło to partycji systemowej, tylko dysku z Grami i Programami. Włączył się CHKDSK. Proces został zrealizowany, ale nie wpłynęło to w żaden sposób na stan komputera.
Laptop uruchamia się w trybie awaryjnym z obsługą sieci(nie za każdym razem, bo czasami zacina się przy ścieżce: /Windows/system32/DRIVERS/amdkmpfd.sys i trzeba go znów restartować; nie wiem, czy to po prostu ostatni sterownik, który się ładuje, czy faktycznie na nim komputer się zacina). Próbowałam różnych operacji przez msconfig (uruchamianie diagnostyczne i uruchamianie selektywne, wyłączanie sterowników, itd.), ale nie przyniosło to żadnego skutku i w trybie normalnym komputer wciąż się nie uruchamia.
W trybie awaryjnym próbowałam uruchomić Avasta (bezskutecznie), AVG również zdaje się w nim nie działać (po naciśnięciu "Rozpocznij skanowanie", włącza się na chwilę wiersz poleceń, a w pliku z wynikiem skanowania pojawia się:

Wiersz poleceń skanera AVG
Copyright (...)
Wersja programu: ...
Baza danych wirusów: wersja 4568/1 2016-05-04.

Czyli skanowanie w ogóle się nie zaczyna).
Przeskanowałam komputer programem Dr.WEB CureIt!, który wykrył 1 zagrożenie: C:\ Windows\system32\drivers\etc\hosts, a następnie naprawił je.
Próbowałam również naprawy systemu podczas uruchomienia (z dysku służącego do naprawy Windowsa), ale po długim czasie oczekiwania, to również okazało się bezskuteczne (narzędzie wyświetliło informację, że nie można naprawić problemu, zamieszczam zdjęcia ze szczegółami problemu, którego nie dało się rozwiązać).
Nie mam punktu przywracania systemu, więc to także odpada.
Korzystanie z funkcji Ostatnia znana dobra konfiguracja również nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.

Jeśli to możliwe, bardzo chciałabym uniknąć przeinstalowywania całego systemu. Gdyby ktoś wiedział, co to może być, proszę Was o wszelkie wskazówki.

Załączone pliki Miniatury

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
RE: Windows 7 uruchamia się tylko w trybie awaryjnym
Jeżeli jesteś w stanie dostać się do systemu, pokaż screen z programu HDTune pro, zakładka health.
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Dzięki za odpowiedź Wesoły
Wklejam screeny z HdTune Pro

Załączone pliki Miniatury

Sprawdź, czy system uruchomi się w trybie czystego rozruchu https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/929135
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

Niestety nie. Trwa uruchamianie sytemu Windows, potem czarny, podświetlony ekran i nic się nie dzieje.
Czy masz kilka zainstalowanych antywirusów? Jeżeli tak- odinstaluj wszystkie działające w czasie rzeczywistym (czyli zapewne AVAST i AVG)- zostaw jeden z nich. Teoretycznie czysty rozruch powinien wyeliminować ewentualne konflikty między aplkacjami ładującymi się przy starcie, ale może akurat zdarzył się jakiś cud.

Wejdź w wiersz poleceń (start-> uruchom-> cmd i wpisz polecenie chkdsk /r i zgódź się na przeskanowanie dysku po restarcie (klawisz T)
Nie pomagam.

W tym momencie mam tylko Avasta.
Doszłam już do tego, że AMD powoduje problem. Odinstalowałam parę godzin temu wszystkie sterowniki do grafiki (Intela i AMD bo mam 2 karty). Zainstalowałam na nowo najnowsze sterowniki ze strony Intela https://downloadcenter.intel.com/downloa...duct=81500 (te ze strony HP nie działają - wyświetla się komunikat "Błąd. Ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania.". Teraz komputer włącza się normalnie, ale ciągle nie mogę zainstalować sterowników do lepszej karty AMD.
Jeśli chodzi o AMD to tych ze strony HP też nie da się zainstalować. Wyskakuje "błąd instalacji pakietu" i pojawia się czarny ekran, a potem nic. Trzeba ręcznie zrestartować (przez przycisk włączania) i potem wchodzi już tylko tryb awaryjny. Więc obecnie próbuję instalować różne wersje AMD, ale ta, która działała przed awarią nie działa. Problem jest też tego typu, że najnowsze sterowniki od AMD nie wspierają switchable mode, czyli karty by się nie przełączały w zależności od źródła zasilania, co powoduje, że drastycznie skraca się możliwa długość pracy na baterii - skoro ciągle działa lepsza karta w trybie fixed, a ja nie wiem która ostatnia wersja wspiera ten tryb.

Ogólnie wszystko działa dobrze dopóki nie ma zainstalowanych sterowników do AMD (są tylko do Intela). Czy to możliwe, że ta lepsza karta (AMD Radeon HD 6700M) z niewyjaśnionych przyczyn nagle się zepsuła (przy normalnej pracy). A jeśli tak to jak można to sprawdzić?

Mam taką hipotezę, że dopóki nie ma sterowników do AMD, lepsza karta nie jest włączana, więc komputer normalnie się uruchamia (jeśli faktycznie coś jest z nią nie tak). A przy próbie zainstalowania sterowników, zostaje włączona i wtedy wszystko pada, bo aktywowany jest wadliwy komponent. Pytanie jak to potwierdzić, ze 100% pewnością, przed ewentualną wymianą karty?
Programy: Polecane / Nowe / Inne