Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Wybór podzespołów

RE: Wybór podzespołów
Ja bez problemu zdecydowałbym się na zakup używanego, dlatego, że kupowałem kilka podzespołów z drugiej ręki i zawsze było wszystko ok, jeśli by nawet nie było ok, to wtedy masz 14 dni na odstąpienie od umowy.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
A skąd wiesz że procek nie działa/jakie objawy? Purple jeśli kupujesz od osoby prywatnej to nie masz możliwości zwrotu.
Jeśli masz już wszystko pod podstawkę to warto kupować wszystko od nowa ?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
"Prywatny sprzedawca standardowo udziela rocznej rękojmi na zbywane towary, jednakże ten obowiązek może ograniczyć poprzez zastosowanie odpowiednich zapisów w opisie oferty lub nawet całkowicie go wyłączyć. Musi jednak wcześniej to wyraźnie zaznaczyć."

A więc mogę oddać, jeśli sprzedawca wyraźnie tego nie zaznaczy. A jeśli zaznaczy, to wiadomo, że szwindel.
Nikt Ci nie zwróci kasy za sprzedany towar dlatego że się rozmyśliłeś - sprzedaż prywatna rządzi się swoimi prawami i aby była w ogóle możliwa musiałbyś udowodnić sprzedawcy że sprzedał Ci wadliwy towar co wcale nie jest takie łatwe jeśli wada nie jest od razu widoczna. Dodatkowo ponosisz koszty przesyłki a tak na prawdę nie masz pewności że ktoś Ci odda kasę.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
A co ja wyżej napisałem?
Purple ma rację, w prawie konsumenta jest uwzględnione, że można odstąpić od umowy w okresie 14 dni od otrzymania towaru i sprzedawca ma obowiązek zwrócić ci pieniądze.

Miało być pięknie a wyszło jak zwykle ;p
Płytę na socket 1150 zwróciłem, zostanę przy sockecie 775 z tym że moje wysłużone core2duo wymienie na quad q9300,
mam płytę msi p35 neo i kartę gtx 260 v2, myślicie że będzie śmigać czy radzicie coś wymienić?
Zaktualizowałbym BIOS do płyty dla pewności, bo ten procesor tam podejdzie, ale zależy właśnie od wersji BIOSu. A ta karta to trochę już przedpotopowy model, zależy co byś tam chciał na tym odpalać, ale 750Ti myślę, że fajnie byłoby mieć.
Ok, dzięki za porady, pomyśle nad wymianą na chociaż te 750ti, narazie myślę, że ten gtx260 mi wystarczy.
Myślę że temat można zamknąć. Dzięki
14 dni masz gdy kupujesz od firmy, kupując od prywatnego sprzedawcy masz to na co zgodzi sie sprzedawca, jak zechhce to odda jak nie to nie odda i tyle. Pomyśl nad przesiadką na i5/i7 2 generacji - można złożyć fajny zestaw za niewielkie pieniądze.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
(18.01.2018, 18:38)Crims napisał(a): 14 dni masz gdy kupujesz od firmy, kupując od prywatnego sprzedawcy masz to na co zgodzi sie sprzedawca, jak zechhce to odda jak nie to nie odda i tyle.

My się chyba dalej nie rozumiemy. Nie ma, że sprzedawca się zgodzi lub nie zgodzi. Jeśli sprzedaje uszkodzony towar a nie wspomina o tym, to po prostu ma go przyjąć z powrotem, cała filozofia, i mówię o tym od kilku postów.
Programy: Polecane / Nowe / Inne