Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Wybór routera w cenie 150-200zł

Wybór routera w cenie 150-200zł
Witam!
Chciałbym poprosić was o pomoc w wyborze routera Wi-fi oraz karty sieciowej. Chcę utworzyć małą sieć w domu (połączyć bezprzewodowo 1 komputer który znajduje się na drugim piętrze) Zależy mi na bezproblemowej pracy tzn. ciągłej łączności (bez zrywania połączeń lub zawieszania się sieci). Mój budżet wynosi max. 150-200zł (z przesyłkami, gdyż zamierzam zamówić w internecie). Wpadł mi w oko router TP-Link TL-WR340G + karta sieciowa TP-LINK TL-WN350GD, gdyż wiele ludzi ma o nim dobre opinie. Rozważałem również TP-LINK TL-MR3420. Myślicie że taki zestaw wystarczy? Czy sygnał dojdzie na drugie piętro? Jaki jest praktyczny zasięg w tym routerze? Może macie jakieś inne propozycje? Proszę o waszą pomoc! Pozdrawiam!
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Wybór routera w cenie 150-200zł
Ale ty chcesz dzielić jakieś łacze czy tak dla fantazji ten router sobie postawić żeby dane między kompami wymieniać?
Zamierzam poprzez router uzyskać dostep do internetu na drugim komputerze..
Czy ten router tzn. TP-Link TL-MR3420 będzie pasował do tej karty podanej przeze mnie? ( TP-LINK TL-WN350GD )
(28.06.2011, 10:13)patrex990 napisał(a): Czy ten router tzn. TP-Link TL-MR3420 będzie pasował do tej karty podanej przeze mnie? ( TP-LINK TL-WN350GD )

Router przedewszystkim musi pasować do łącza, a informacji o łączu nie podałeś.

Odpowiadając na Twoje pytanie - tak, tą kartą połączysz się z tym routerem, tyle, że prędkość transmisji będzie limitowana jej możliwościami (max. 54Mbps).
Sorki ale jestem zielony jeśli chodzi o te wszystkie sieci,łącza itp.
Mam tzw. kablówkę z prędkością 2Mb/s
PS: Jak to moje łącze się nazywa? ADSL tak?
Kablówkę przez modem od kablówki? Generalnie zakup TL-MR3420 jest dla Ciebie bez sensu - zapłacisz za możliwość dzielenia łącza 3G która nie jest Ci potrzebna, lepiej kupić np. TL-WR941ND i do tego kartę TL-WN821N (USB) lub TL-WN851N/WN951N (PCI).
Router ok.. ale czy do tej karty nie ma tańszej alternatywy? Muszę się trzymać budżetu, jakieś do max. 40zł te karty..?
Na co mi karta z prędkością 300Mbs? Ta 25Mbs nie wystarczy?
To kwestia czy chcesz wysiągnąć 100% możliwości z routera czy nie. Możesz też kupić TL-WR841N - cena niższa, większy budżet na kartę.
Jednak jeszcze raz wracam do pytania czy nie ma innej alternatywy? Naprawdę nie można użyć tańszych kart..? Należy pamiętać że owe karty trzeba zakupić dwie a to podwaja koszty.
Prosiłbym bardzo o podanie takiego routera+karty aby zmieścić w 200zł dodając przesyłki po ok.12zł
Programy: Polecane / Nowe / Inne